Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 #13#


Recommended Posts

  • Răspunsuri 557
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ema face suficient pipi... pai la cat lapte suge, ar fi si culmea sa nu faca pipi. Deci, fara exagerare, azi noapte de la 2 pana dimineata a supt incontinuu. Nu a suzetat semi-adormita. A supt treaza. Apoi mi-a dat pauza 15 min sa-mi iau apa si sa ma duc la toaleta si a luat-o de la capat. Acum vad ca sunt libera de contract, dar sunt rupta de oboseala. Cateodata asa ma apuca o disperare cand vad ca nu se intrezareste nicio scapare la orizont...Poate bb2 o sa fie mai intelegator.

Iar in casa e iar dezordine si ma roade pe creier... pe de alta parte nu am putere sa ma apuc iar de pus si strans si frecat si curatat... Mda, astazi sunt depresiva

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mena, cel mai mult o intretine cosul de descoperiri. Ii pun o gramada de chestii micute de prin casa intr-un cosulet si i-l dau sa vada ce e acolo. 
Alt joculet care-i place e escaladatul. Ii pun perne pe jos si ea incearca sa se urce pe ele si sa coboare. (nu mai stiu daca delfinasul a luat-o din loc... deci nu stiu daca poti sa aplici)
Mai nou sta si sa-i citesc povesti (ceea ce nu facea pana acum)
Se mai joaca si cu magnetii de frigider (pe care i-am pus jos de tot, sa ajunga la ei)
In oglinda ii mai place sa se uite si sa se pupe
Deschisul si inchisul cutiilor o mai tine o perioada ocupata (cred ca invata despre permanenta obiectelor). Noi avem o cutie de servetele umede in care i-am indesat o esarfa colorata si tot deschide si inchide capacul de cateva zeci de ori pana se plictiseste
Ii apa iar e mare distractie cu o gramada de jucarii (noi avem fructe si legume din plastic care plutesc si cu care se joaca cu mare placere)
La noi la mare cautare mai e si ridicatul in picioare si mai nou si pasitul tinandu-se de mobile.
Si in general o pun in tot felul de situatii noi (cum sa ajunga in punctul X, cum sa ia obiectul Y, ce fac diferite obiecte, etc.)

Am vazut ca i-ar mai placea si jucarii cu luminite si cantecele si butoane, dar noi nu prea avem pentru ca eu sunt adepta jucariilor pasive pt un copil activ si nu invers

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...