Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 #13#


Recommended Posts

Gabriel inca se taraste. Azi l.am distrat cu 2 bufnite (1de la ikea si 1 de la bebetei) facand teatru de papusi, placerea cea mai mare a lui e telefonul meu, pe locul doi telecomanda+telefonul lui de jucarie, pe locul 3cutiile Amelia de servetele, pe locul 4 motanul pe care il flocaie de ii merg fulgii. Se ridica si el in picioare dar nu face pasi si sta foarte putin.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 557
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna fetelor;

 am fost plecati vreo 4 zile la mare si noi..la bulgari de data asta..  am cheltuit o caruta de bani si nu stim pe ce... cazarea a fost naspa, mancarea nu prea cine stie ce (nu suportam all inclusive de la bulgari asa ca nu am avut mese incluse decat BF si totusi nu se papa bine la bulgari in statiune..), nu am facut cumparaturi deci nu stim..in fine....  insa ne-am dat cu toate cele de pe acolo..eu sunt fana numarul 1 adrenalina pura asa ca la mine nu exista intrebarea:vrei sa ne dam cu parasuta ci direct:"hai sa ne dam cu parasuta :)))  Am facut parasailing si incercat toate nebuniile alea pe apa pe acolo..

 

ivan a fost fff ok, dormea si pe plaja (adormit in brate in prealabil bineinteles)..iar si-a schimbat orarul de somn de vreo sapt. Doarme pe zi 3 somnuri de cate 40-60 de minute si se culca f tarziu acum (ne prinde 23)...

 

Ca am vazut ca discutati desre cantitati de mancare:

Ivan papa cam 100-150 de gr de mancare si nu mai insist daca vrea ....daca depaseste 150 nu ii mai dau(adica nu il prea las si nu ii indes oricum)..am o prietena careia i-a zis pediatra ca sa fim atenti acum cu bebeii cat sunt mici sa nu ii ingrasam(daca le place sa pape sa nu ii indesam ca ii marim stomacelul si nu asta ar fi probelma ci faptul ca ca testul adipos se formeaza de acum, asta daca se ingrasa peste normal, si acesta ramana toata viata, celulele, adipocitele sunt ca niste pungute care se umplu si se golesc de grasime atunci cand tinem cura, dar ele nu dispar decat cu cutitul ..asa ca eu incerc sa respect si sa nu ma mai stresez ca nu papa Ivan cum faceam inainte...  daca e in limite, nu imi mai fac probleme..cereale de genul orezului nu ii dau nici batuta deocamdata..cu fructele ma cam chinui ca nu ii plac dar reusesc sa ii 'indes' macar 100 de gr ca stiu ca-s sanatoase, legumele le papa ok 150 de gr si seara i-am bagat iaurtul cu pseudocereala de rigoare iar maxim 150 de gr. si atat..pana pe la 10luni incolo nu mai bag nici o masa noua..sa vedem..

 

Almy chiar ma intrebam ce mai faci:) ma bcuur ca ai scris.

Eu sg fac curatenia in casa..mi-e f greu.sotul e ff perfectionist si se comporta si ca o soacra si l-am invatat prost sa nu puna mana deloc si acum se vede pt ca toata treaba io o fac desi il am si pe Ivan:(( si noi ne certam destul de mult pe tema asta..ufff

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu nu mai stiu cum sa mai procedez cu Stefanut,el era un copil foarte cuminte insa acum nu il mai recunosc.Trecem printr o perioada foarte dificila probabil cea mai dificila de pana acum.Perioada colicilor a fost parfum pe langa perioada asta.Cand da semne de somn ma apuca groaza caci nu ii mai convine nimic.Nici macar sa il iau in brate,plange si urla si daca pun mana pe el.Foarte greu adoarme,si seara dupa baita e la fel plange intruna.Nu stiu cum sa procedez cu el,am incercat n variante dar n au mers.Aseara a adormit cu tati dupa o ora si ceva de plans si maraieli.Si la schimbat haine,scutece la fel imi scoate peri albi.Are momente cand maraie ca s a plictisit de jucarii,il iau in brate sa ne plimbam si iar plange pana la epuizare.Deci nu e bine nicicum:(((Ii dau jucarii se enerveaza pe ele si iar urla.V ati confruntat cu asa ceva?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello mamici!

Angelique, imi pare tare rau ca treceti prin asta...Ai vb cu pediatrul? E de la dinti? Of, saracutul, ce tare trebuie sa-l doara. Multa rabdare, mamico...Voi ati incercat vreun sistem de purtare? Victor se linisteste cand il pun in mei-tai, instantaneu...daca nu chiar adoarme, de cele mai multe ori.

Mena, si noi am avut o perioada in care urina mai putin, cred ca e de la caldura/transpiratie...Acum insist cu apa, pe langa lm.

Ralucutz, sa stii ca si V se trezeste noaptea destul de des. Uneori nu vrea lapte, ci apa...deci ii e sete, si adoarme mai bine daca dau drumul la AC in cealalta camera. Aici e ft cald tot timpul anului si el s-a obisnuit cu AC.

Ioana, cum e? Ati ajuns acasa cu bine? LML Irina!!!

Almy, ce bine ca avem vesti de la tine!

Noi suntem bine, crestem...A inceput si Victor sa faca pasi sprijinit de canapea, isi imbogateste "vocabularul" pe zi ce trece...Acum o tine leanga cu "Cai" cai cai caaaai caiiii toata ziua, mie parca imi zice nana nu mama...E drept, ma cheama Ana, dar chiar nu vreau sa-mi spuna asa pe viitor:-(

Face cucu-bau...Cu tot ce prinde, dupa baie cu prosopul, isi acopera el fata cum poate si la bau si-o descopera...Dar mai ales la masa, cu bavetica, dupa ce a mancat cam cat i-a trebuit incepe joaca...la "cucu...unde-i Victor",  isi ridica bavetica pe fata si la "baau!" isi descopera fata, dar nu oricum, ci incet, mai intai ochisorii, apoi nasucul si la urma gurita intr-un zambet laarg care te topeste efectiv!

 Am fost si noi la mare, sambata...Ce ne-a mai placut! A luat si o gura de nisip, l-a speriat un val...am avut de toate!

Va pup, am un bebe pe care nu poate tati sa-l adoarma...mama-i mama:-)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...