Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 #13#


Recommended Posts

Angi nu am inceput inca... Pe 19

Si ma gandesc cu groaza: cum ma descurc, unde mi o fi mintea si inima, cum s o descurca bona etc etc etc :(

Plus ca steumfului nu i prea pla ce somnul de noapte :)

 

Voi masa de iaurt la ce varsta ati introdus o si ce combinatii? Retetele de iaurt le am, curajul imi lipseste

 

Oare pot sa peimesc si eu user si parola sa vad pozele? :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 557
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Bubu bine ai revenit!Felicitari pentru dintuci!

 

Angi multa bafta la munca,o sa te descurci cu siguranta!

 

Lacra ce mai faci tu si pitpalac?

 

Onutz ce mai face Lu?

 

Ralucutze te cred ca ai emotii,hai ca o sa fie bine ai sa vezi.

 

Merg sa pap ca s a culcat piciul si profit un pic sa fac si un pic de ordine.O noapte buna sa aveti!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, avem febra!

Nu stiu de ce si cum dar de ieri seara a inceput-37.6-38, n-a sarit de 38 dar mie mi se pare ca ardeeee. I-am dat Nurofen, deja de 3 ori 2.5 ml, am respectat intervalul de 8 ore... Ii scade la o ora dupa administrare, dar dupa ce-si pierde efectul-4-5 ore, se reinstaleaza febra. Alte simptome nu are...e la fel de vioi, doar parca putin nasul infundat. Tuseste dar ft ft putin, eu il banuiesc ca se ineaca cu saliva, dar a stranutat ceva mai des azi...E drept ca a intrat in contact cu 2 copilasi mai mari care au fost raciti-rosu in gat/febra, dar nici nu stiu...Poate e de la dinti...El roade tot ce prinde si saliveaza abundent dar nu pare sa-l doara, sus sau in alta parte. Are pofta de mancare si scaune normale.

Mi-e groaza sa merg la spital...ei sunt in plina sarbatoare- sf. Ramadanului, Idul Fitri, si sigur n-o gasesc pe dr lui acolo, si cine stie daca o fi vreun dr care sa vb engleza cat de cat...

POate fi o reactie intarziata la vaccinul Prevenar dat acum 2 saptamani?

Mai astept pana maine dimineata, practic azi la ora 18 are 24 de ore si daca si maine e asa merg direct la spital!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pya, eu stiu ca nu se da niciun antitermic pana in 38.5... 37.6-38 nu e febra pentru bebelusi, e stare subfebrila. Plus ca febra asta are si ea rolul ei si nu stiu cat de bine facem daca o combatem de la primul semn... Ufff... Poate e de la vreun dintisor... Pupam sa treaca repede :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Angelique multumeeeeesc! O sa intru de acasa pt ca wifi astora nu prea fct cum trebuie

 

Pia sunt de acord cu cellena. Peste 38,5 se intervine. Dc micul strumf e vesel si manacios lasa l in pace. Mai mult ca sigur un coltisor e pe undeva pe acolo si vrea sa vada lumina zilei.

Stai calma si relaxata :)

 

Angi, cum e la munca?

 

Ioana, cum e in concediu?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello fetele

 

Ne mai tineti minte? Incerc de ceva timp sa va citesc dar nu apuc decat o pagina doua.

Corina ma tine ocupata tot timpul.

Am numit-o micuta Kamikaze pentru ca i se pare  tare distractiv sa se ridice pe orice prinde si de acolo sa isi dea drumul. A ajus la performanta sa stea singura 3 secunde in picioare si sa faca un pas. In ritmul asta n-am timp de nimic, sunt mereu cu ochii pe ea si langa ea sa nu se loveasca.

Am lasat-o in grija lui tasu si a cazut in cap din scaunul de masa. Nu ma intrebati cum a reusit sa iasa din centura.
E la fel de vesela si joviala si mereu in miscare. Nici cand bea biberonul cu lapte nu sta cuminte.

Manaca orice ii dau, nu avem probleme. Si cu lingurita si bucatele. Cand mancam noi primeste si ea ceva de rontait. Mancare nu ii mai fac separat ca nu ii place, ii scot din mancarea noastra inainte sa pun sare.

 

Si da, inca nu avem dinti. Cred ca suntem codase, dar nu-mi fac griji pt ca n-am vazut pana acum persoane fara dinti in gura.

 

 

In alta ordine de idei. Ma bucur ca ati reusit sa va vedeti. Daca citeam cu o zi inainte veneam si eu pt ca soacramea sta la 5 minute de mers fata de locul intalnirii, plus la in Crangasi am copilarit.

 

Cellena, mi s-a parut interesant cosuletul cu de toate oferit Emei si l-am incercat si eu. N-am avut cos dar am pus intr-o cutie multe lucruri interesante. E drept ca pentru mine. Corina a zis pas, a rasturnat cutia cu fundul in sus si a folosit-o pe pentru catarat. Si da, jucariile sunt pentru adulti, ei ii plac mai mult diverse obiecte de prin casa, cataratul si asunsul pe sub pat si scaune.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele, am revenit din minunata vacanta in raiul turcesc si acum trebuie sa ma adaptez la realitate.

Pitpalac mananca putin mai bine laptele dar nu grozav, cerealele cu lapte nici nu vrea sa le atinga, restul mananca bine( iaurt, fructe, legume, carne, ou).

Apa bea asa si asa, cum ii vine lui.

Tot lenes , tot fara dinti si tot rapsod popular, mare cantaret. Acum preferinta este Licalicalica, sau lai lai lai.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele, am revenit din minunata vacanta in raiul turcesc si acum trebuie sa ma adaptez la realitate.

Pitpalac mananca putin mai bine laptele dar nu grozav, cerealele cu lapte nici nu vrea sa le atinga, restul mananca bine( iaurt, fructe, legume, carne, ou).

Apa bea asa si asa, cum ii vine lui.

Tot lenes , tot fara dinti si tot rapsod popular, mare cantaret. Acum preferinta este Licalicalica, sau lai lai lai.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...