Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 #13#


Recommended Posts

  • Răspunsuri 557
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hello, dragelor!

Noi suntem bine, eu tot vraiste, trebuie sa ma adun, ca pe 1 oct incep serviciul...  [fri]  blestematie, nu alta!

Pici are si al doilea dintisor, dupa o perioada scurta de maraiala si ros degetele. Deja e toata muchia afara  [:)]

Pyao, imi pare rau pt Victoras cel dulce, veti scapa si de asta, nu te demoraliza, noi suntem aici ca sa-ti ascultam ofurile si sa te descarci, apoi totul e bine, da? Xena, da?  [pup]

Mena, felicitari pentru delfinasul cel frumos si curios, vezi ce frumos a recuperat el?  [pup]

Angi, felicitari anticipate  [flo2]  [pup]

Mami, voi ce mai invartiti?  [:D]  [pup]

Cellena[pup]

Bubulinescu Bucatarescu[pup]  [soricel]

Apropo de bucatarescu, azi am prestat ce vroiam de mult,  finger food pt Lu.

Am facut asa: am fiert ca pt supa carnita de curcan, un morcov maare, un pastarnac si o juma' de ardei. Le-am pasat si le-am amestecat cu o cana de 200 ml de faina de mei (poate chiar mai putin, am pus ochiometric) si cu un ou. A iesit o pasta moale, am pus-o in forme de biscuiti si am dat-o la cuptor 40-45 min. Lui i-au placut [:)]

O sa mai fac ceva de genul budinca cu paste de orez, branza de casa si ou, sa vedem...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,am revenit.si noi....a trecut foarte repede si nu a fost tocmai cum ne-am dorit...primele 2 zile a fost super plangacioasa....apoi a inceput sa aiba diaree si febra-38.6..a fost 4 zile cu tratament.nu a varsat.deloc,insa scaunele au fost foarte multe.avea dureri de burtica,nu prea dormea...4 zile am stat cu ea numai in brate.noaptea se agita si maraia..se calma dupa.ce facea kk,adormea vreo ora si o lua de la capat... a vrut sa ne interneze,dar am refuzat.asa ca i-am dat saruri de rehidratare 5 ore si tot la3 ore formula 1.mai lua panadol,ceva pt stomac si 1ml de antibiotic la 12 ore.(imi pare rau ca i-am dat antibiotic,dar mi-a fost frica...)cum nu ne-am internat nu am avut nici un diagnostic.clar....nu stiu daca a fost numai gastrointerita,sau si altele....se tinea de urechi,ca dr zicea.ca poate e otita...avea si putin rosu in gat...nu stiu.ii dadeam si niste pastile de macese,sa o stranga la burtica.am scos laptele..dupa cele 5 ore in care i-am dat numai saruri am trecut la mucilagiu de orez si supa de morcovi.abia dupa 12 ore cand i -a oprit burtica i-am dat lapte fara lactoza.am inceput cu 15 ml de lapte si restul mucilagiu de orez si supa de morcovi...acum am ajuns la 100 de lapte....cand ajungem la 240 ii introduc treptat si laptele ei....,am ajuns marti seara.ieri a fost din nou maraita,nu prea a dormit si am.stat.numai in brate...apoi azi noapte a dormit 11 ore fara nici o trezire(ca in vremurile bune),si a avut 2 somnuri...sper ca si-a revenit.imi era tare greu sa o vad asa necajita....ieri a mancat la 2 ore,azi la 3.arw o pofta de mancare....flamanda lui mama,ca are.de recuperat....a cam pierdut din puteri.in rest e foarte activa.avem si noi o cutie de papuci in care i-am pus cateva jucarii....mai intai scutur ala cutie,apooi i-a capacul si incepe sa scoata si sa puna inapoi lucrurile....apoi mai am o borseta cu fermoar care o incanta....i-am pus in ea niste luminite....se mai joaca cu o sticla in care are banuti....ii place sa o suceasc ape toate partile.....are o.carte si o suceste si rasuceste si rade singura....iar cand se plictiseste o pun.o vreme in premergator....are o viteza....sau o luam la fuga prin casa....sustinuta de subrat face niste pasi de mor de ras....facem cateva ture si revenim la cutii....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

V-am cititde dimineata.

ALMY ma bucur.tare mult ca ai intrat.banuiam ca esti tare ocupata.pupici la Rebeca.

BUBU,ONUTZ,CELLENA,MENA ce fain ca v-ati intalnit...superbe pozele.pupici la domnisoara si la baieti.

PYA cum se simte Victor?dar STEFANUTZ a lui ANGELIQUE?

ANGIUTZA mult succes....o sa reusesti.

RALUCA bucura-te de pitic.pana incepi si tu....o.sa fie greu tare la inceput....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si noi jucam cucu-bau.are mare succes.si da,a inceput sa plang adaca ii iau ceva din mana.trocul functioneaza de cele mai multe ori.

Am reusit sa facem kk la olita.

Ieriam dus-o si la pediatra ei.a zis ca da,in caz de diaree,fara voma prima data ii dau vreo 4 ore numai saruri.ea zice ca nu era cazul sa scot laptele,dar de unde sa stiu.pana la 8 luni nu am avut probleme de nici un fel,a luat doar paracetamol,de foarte putine ori....

Galusca are o pofta de mancare.....orice,numai sa fie mancare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bioana ma bucur ca ati revenit!Of sarmana Irinuca,sa treceti repede peste episodul asta urat,ma bucur ca e mai bine.Sa ne tii la curent cu starea Irinucai,multa,multa sanatate!

 

Pya ce mai face Victoras?Cum mai este?

 

Onutzu noi saptamana viitoare s ar putea sa venim la Buc,plecam si noi in concediu,inca nu am stabilit daca la mare si munte sau doar la munte.Daca ne hotaram si plecam mai de dimineata poate ne intalnim pe undeva.Anunt eu cu cateva zile inainte daca trecem sau nu prin Buc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...