Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

La multi ani piersicute de iulie august ( 41 )


Recommended Posts

  • Răspunsuri 400
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

La multi ani Katy! Sa cresti mare si norocoasa!

 

La multi ani Maya! Sa iei exemplu de la piersicutele cuminti!

 

Delia, mie mia placut fff mult abordarea expusa de tine si cred ca o sa incerc sa o aplic. Oricum mi-ai starnit interesul pt lectura in acest domeniu. Insa, lanoi mai greu cu cititul ca e calare pe mine sa-mi ia cartea....

 

Nb!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara si de la noi,

 

Fetelor multumesc de urari si de raspunsurile la dilema mea, febra a mai facut tot asa sub 38 insa oricum ii dadusem nurofen caci tuseste si transpira, maine o duc la pediatru ca e de garda la spital.

 

Azi nu am reusit sa ma odihnesc insa maine ma rasfat, cand se trezeste pitica o duc la bunici si dorm pana la amiaza :)

 

Ma bag la somn, ca nu mai sunt in stare de nimic ne auzim pe maine, o noapte linistita tururor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uitasem....anto, si mie mi-a explicat pediatra sa nu sar cu antitermicele sub 38 pt ca mai incolo nu va mai reactiona organismul cum trebuie la ele. Exista riscul sa faca febra mare si sa nu ii scada de la antitermice ca e invatat organismul. Nu stiu daca asa o fi sau nu, dar la mine nici nu a fost cazul sa ii dau. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LOVE and LOGIG

 

Despre limbaj, cum sa ne exprimam pentru a motiva copiii.

 

Masina pleaca in 10 minute (in loc de "Grabeste-te, mai repede, trebuie sa plecam!)

 

Mergem afara cu cea mai mare placere cand esti gata. (in loc de " Imbraca-te!)

 

Ok, acum fac curat! Puteti sa pastrati jucariile pe care le puneti la loc, pe cele care nu va mai trebuie, lasati-le aici si le arunc eu. (in loc de "Strangeti-va jucariile!!)

 

Masa se termina la ora 7, adica in 10 minute. (in loc de "Mananca!!! Mananca mai repede!!! Daca nu mananci, nu primesti desert!!)

 

Te ascult cand vocea ta e la fel de joasa ca a mea (in loc de "Nu mai tipa!! Ma innebunesti cand tipi asa de tare)

 

Maine vor primi dulciuri copiii care se spala pe dinti in seara asta (in loc de "Spala-te pe dinti)

 

 

Si, evident, ca trebuie ca actiunile noastre sa fie in ton cu ce spunem. Adica, in 10 minute iesim pe usa (fara copiii care nu sunt gata, daca avem cu cine ii lasa, sau cu ei in pijama daca nu avem cu cine sa ii lasam). Asteptam cu calm sa se imbrace si abia apoi plecam in parc. Aruncam (sau ascuned oentruno perioada, sau dam de pomana) jucariile pe care nu le pun la loc. Strangem masa dupa 10 minute si nu mai servim nimic altceva pana la masa urmatoare. Nu tipam la ei can tipa la noi. Nu dam dulciuri a doua zi celor care nu s-au spalat pe dinti (nu ii fortam sa se spele).

 

Cam asta pe ziua de azi. Am venit de la biserica, am mancat si acum avem quiet time, Jeff doarme, John si Jodie citesc in camerele lor, Coleman ii citeste lui Jane iar eu ma relaxez pe ipad.

 

Va pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...