Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

La multi ani piersicute de iulie august ( 41 )


Recommended Posts

  • Răspunsuri 400
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Salutare fetelor!

 

Multumim pt urari! :*

 

Delia, super interesant ce ne spui acolo! Vrem mai mult! :D

 

Eu sunt cam suparata zilele astea cu jobul, ca mi-au spus ca nu ma mai vor inapoi si mi-au desfiintat postul. Dar nu ma las eu asa usor! Stiu ca lege nu protejeaza salariata in caz de desfiintare de post prin reorganizare si ei imi tot flutura prin fata raportul de reorganizare facut de o prestigioasa casa de avocatura,, insa sunt cateva chichite in deciziile lor si nici eu nu m-am nascut ieri. Daca nu ma mai vor, sa ma plateasca sa plec!

 

Va citesc, dar nu am dispozitia sa si scriu.

 

Piticuta si-a adus aminte cum se face pa-pa (invatase la 8 luni, dar in luna 9 si-a pus cunostintele deoparte si nu a mai vrut sa faca deloc). Se duce cu capul inainte sa se dea jos din pat si eu ii tot zic de cateva ori: Maya, cum ne dam noi jos din pat? Si incepe sa se roteasca la 180 grade, cu picioarele spre margine si o incurajez: asa, asa, asa mami ne dam jos si ea e bucuroasa nevoie mare. Cand ajunge cu picioarele pe podea o aplaud si zic bravoooo si iar nu mai poate de bucurie. Creste puiul mamii!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!

 

Muraturica, vedeti de treaba, lasa butoiul ca trebuie eliberat ca vara trebuie sa stea la uscat! Ce ai patit? Povesteste-ne!

 

Oli, mult succes! Vezi ca daca e firma mare, au si putere juridica mai mare.,.,, sa-I ia naiba!

 

Noi suntem in plin salt! Sta lipita de mine, doarme prost si greu atat ziua cat si noaptea, e mai suparacioasa, iar noi cu parul cret....dar o iertam ca are multe de invatat!

 

Azi am mancat peste, ea nu s-a omorat, in schimb noi am mancat si chefal cu legume si maioneza, de era sa mi se gaca rau, si mini macrou pe pat de ceapa si lamaie..., o minunatie. Pe urma am plimbat-o pe Onuta, ne-am intors acasa, apoi a inceput furtuna...ploua aproape orizontal.

 

Sapt asta ii facem ciorbita de perisoare de pui si ardei umpluti ori cu pui ori vita, mai vedem!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna si de la noi.

Delia multumim de info.

 

Muraturica e interzis la botoi!

 

Oli bafta cu serviciu! Cand ti-au reorganizat postul? Numai al tau sau si altele? Activitatea ta o face altcineva?

 

Lore rabdare ca e pt o cauza nobila:)))

Si noi am avut azi in meniu, pt toata familia, inclusiv bebe, bors de peste si ardi umpluti cu carne de pui.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maria, raportul de reorganizare l-au emis pe 01.07.2012. Munca mea a impartit-o la 2 posturi nou create. Au mai fost si alte restructurari, dar de ochii lumii. La mine si la inca o tipa au fost cu intentia sa scape de noi: desfiintare de post si oferirea unuia in bataie de joc, cu un salariu de toata jena. Pe tipa cealalta au dat-o afara, dar de mine nu scapa asa usor. Nu ca imi mai doresc sa mai stau, dar nici cu mana goala nu plec.

 

Lasati butoiul ala in pace ca e al meu zilele astea si nu primesc pe nimeni in el!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara fetelor,

 

Ali24 multumi de cafeluta, eu mai beau si seara ca a mea-i decofeinizata

 

Delia multumim mult pentru ca iti faci timp sa ne scrii din ceea ce ai invatat/aplicat

 

Azi m-am odihnit si am fost si la cumparaturi singura, ce mai, m-am rasfatat cam toata ziua, spre seara am facut si o prajiturica ca sa fie rasfatul total.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani pentru Bianca si Vlad, sa cresteti mari, sa fiti sanatosi!

 

Olivette imi pare tare rau sa aud ce probleme ai cu jobul, foarte urat din partea lor, iti tinem pumnii sa ai castig de cauza in ceea ce vei intreprinde, felicitari pentru achizitiile Mayei

 

Muraturica, nu mai e loc in butoi, asa ca nici gand sa intri acolo

 

Lorenaflore, ce de bunataturi ati papat, imi ploua in gura, mie imi place pestele foarte mult, sa treceti repede peste salt

 

Maria0408 daca ai timp poate ne scrii si noua reteta pentru borsul de peste, ca suna tare bine, gatesti cu bors facu in casa sau cu cumparat?

 

Las mata ca merg la nani, sa incep saptamana cat mai odihnita. Pup fetele, noapte buna!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi, ffff dimi!

Suntem la a 4 trezire de papa de peste noapte, din 2 in 2 ore, culcat la 9 seara, prima trezire la 11, a doua la 1, apoi la 3 ai acum la 5! Si toate pt laptic! Daca nu s-a dat pisica... nu prea am dormit!

Am profitat ca sunt treaza si las cafeluta pt toata lumea ca nu am mai dat de mult! Ma bag din nou la culcare, sa vedem la cat 7 se scoala pitica!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...