Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

La multi ani piersicute de iulie august ( 41 )


Recommended Posts

  • Răspunsuri 400
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna fetele.

Super haios Nectarel. E mai bine unghiuta?

 

Anto iau bors de la un taran care imi aduce produse de cativa ani si nu am avut probleme cu ele. Am incercat sa fac borsul din peste alb ca sa ii pot da carnita si lui Silvi. Nu a fost super impresionat dar nici nu a refuzat. Mai insist.

 

Lore nu-i bai daca manaca lapte noaptea, daca ea simte nevoia:(( mai rau cu trezirile dese dar poate e doar saltul si revin repede la un program ok si pt mami.

 

Oli te asteptam cu vesti bune.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,

 

Revin si eu dupa weekend, care la mine=treaba multa, adunata din timpul saptamanii.

 

M-ati facut sa salivez cu borsurile si felurile voastre din peste...

 

Eu am reusit sa fac o prajitura cu afine iar azi dimineata ca ne-am trezit f devreme, am facut o salata de vinete. In rest, gratarul e la putere.

 

Eric e intr-o pasa buna, vesel, chiuie toata ziua.

 

Noptile noastre seamana f bine cu ce descrieti voi, Gabi si Lorena:

il iau in pat, se foieste, mai sta la san, mai misuna prin pat, pana adoarme, pe paturica lui preferata. Aseara I-a luat o ora sa adoarma!!! Eu stau cuminte langa el, ma fac ca dorm, tv-ul stins, intuneric, etc.

Adoarme, primul somn e bun, de 3-4 ore. Apoi treziri din 2 in 2 ore, pt. san, pana dimineata. Ma rog el nu se trezeste propriu zis, se foieste si scanceste, cateodata e in capatul opus al patului si tre sa-l iau sa-l mufez.Deci eu ma trezesc oricum.

Are somn foarte agitat, se foieste si se roteste de 1000 de ori pe noapte si ajunge in toate colturile patului.

M-am obisnuit asa, nici nu-mi mai amintesc ce inseamna somn neintrerupt...

Asa ca, fetelor, zambiti, se poate si mai rau ca la voi...

 

La cap. achizitii merge mult mai bine tinut de o manutza, de cand I-am luat papuci pt plaja... din aia de panza cu talpa moale de cauciuc. Zice acum si nu! in asociere cu datul din cap (no-no), zice uite! f. apasat, be-be la orice vrea sa-i dai, chi pt. ochi, etc. Zice el multe dar nu stim inca "traducerea".

Cand pun rufele lui la uscat trebuie sa-mi dea el fiecare lucrusor ud in parte.

Mananca absolut tot ce mancam si noi si cand nu mai poate face nu din cap si cu manutza.

Incearca din rasputeri sa manance singur, baga lingurita si furculita in toate bolurile cu mancare. Suces relativ pana acum..

Ce mi se pare interesant e ca se si "joaca de-a" papatul, ii dam un bol gol si o lingurita/furclita si exerseaza minute in sir, ne baga si noua tacamul in gura. Ma bucur ca la varsta lui e capabil de un joc simbolic.

A inceput sa manance din fructe intregi (piersica, banana).

 

Trimit si mai revin sa raspund.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Delia, citesc in continuare ce ne scrii si iau notite mentale. Ce fain suna quiet time cu toata familia, fiecare cu activitatea lui "linistita", fara sa-i deranjeze pe ceilalti.

 

Muraturica, n-ai ce cauta in butoi, decat daca esti in misiune de scoatere de acolo a altor fete.

Suna foarte tentant sa lucrezi de acasa, eu una stiu sigur ca nu as reusi, imi trebuie un mediu de lucru foarte organizat si liniste. Grija ca nu invata fata in lipsa ta chestii esentiale nu trebuie sa o ai. Le va invata pe toate. Si eu ma simt vinovata ca nu am timp sa-l invat pe Eric sa mearga, desi stiu ca sunt irationala si mersul e ceva instinctiv.

 

Gabi, felicitari pentru primii pasi ai lui Andrei, f. faina poza, il pupam pe bucalatul cheliuta, iar tricoul e super.

 

Fetelor, cine a mai descarcat logo-ul "Piersicuta de iunie 2012" (macar imaginea, daca nu scrisul), rog sa ataseze poza aici. Eu nu mai pot accesa mailul comun. Please!

 

Ilenuta, felicitari bambinei vorbarete si cu multe achizitii la activ. Se ia de mana cu Eric care vrea mortis saracul sa se imbrace si incalte singur (azi dimineata se straduia sa-si puna un papuc in piciorul incaltat deja...), dar nu-I iese. Vb. lui barbata-miu: se incalta cu fesul... Dar, intentia conteaza...

 

Antonia, ce bine ca mai prinzi cateva ore de odihna gratie bunicilor...

 

Ce haios e Nectarel la mare! Dar v-a si stors de energie se pare, cred ca si-a zis ia sa le arat lui mami si lui tati cam cum e cu bebe zi de zi, sa nu uite.

 

Oli, urat gestul patronilor tai, dar nu ma mira absolut deloc. Si postul meu a fost desfiintat, sunt acum pe o pozitie net inferioara DAR cu acelasi salariu, ca sunt obligati prin lege. Si eu imi caut in alta parte, dar nu e usor, vreau sa ma reintorc in invatamant. Curaj, sa iti "vinzi pielea" cat mai scump!

Bravo Mayei pentru noile achizitii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,

Intru sa va salut,nici nu mai stiu de cand n-am mai scris pe aici,v-am citit insa nu-mi mai amintesc multe. [batcap]

Am terminat si eu,in sfarsit,renovatul si curatenia in apartamentul mic,a mai ramas de facut curatenie generala in apartamentul unde locuim 

 

Fleur,ce spui tu acolo e povestea vietii mele.Si noi ne trezim de..n ori pe noapte,primul somn mai lung,in rest maraiala fara numar.

 

La capitolul achizitii,am baiat ambitios,s-a lovit de 3 ori in frunte,in acelasi loc deci are o frumusete de cucui..in rest imi deschide toate sertarele,scoate tot de prin ele,inchide deschide usi(din cele glisante),vorbeste pe limba lui si ma cearta daca nu-l las sa faca ce vrea,se plimba dupa mine pe unde ma duc.Azi am vazut ca i-a spart in sfarsit dintele nr 8,cred ca a trecut o luna si jumatate de la ultimul.

 

trimit si revin(sper)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oli,bafta maine la scarbici,iti doresc sa reusesti in ceea ce ti-ai propus si sa le iei banii  [dra]

Muraturica,sa nu cazi ca eu sunt pe fundul butoiului,m-am aplatizat si nu mai ai unde sa calci. [ph34r]

Gabi,si al meu tot agitat este.Felicitari pentru noile achizitii ale bucalatului,face o gramada de lucruri!

Clau sa va fie de bine vacanta,dulce foc Nectarel cu palarie

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...