Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

La multi ani piersicute de iulie august ( 41 )


Recommended Posts

Olivette, merciiiiiiii! [pup]

Cum a fost la job, ai rezolvat ceva (favorabil, bineinteles)?

 

Lore, o sa ii arat pozele Onutei lui Eric, poate ia exemplu.

 

Fetelor, aici subgrupul nostru pt linkuri spre carti etc:

 

http://comunitate.desprecopii.com/grupuri/66/linkuri-carti-de-parenting-etc

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 400
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Lorena, nu I-am luat slip ci doar tricouri si pantalonasi lejeri cu snur. A, I-am mai luat si costumul haios de care ziceam, e ca un body cu piciorus pana la genunchi, cu capse intre picioare pt acces la pampers. O sa incerc sa pun o poza.

Eu nu am vazut aici copii fara tricou pe ei la plaja/piscina.

 

Apropo, am gasit la o distanta convenabila de noi piscina in aer liber pt copii, am fost in w-e trecut dar erau stropi de ploaie si nu am intrat. De abia astept sa ne balacim.

 

Prin casa- chiar daca nu e umblator propriu-zis inca, iti raspund [:)] -il tin in picioarele goale de cand e cald (avem mocheta). Altfel, in sosete antiderapante. Exista si niste papuci moi din piele, cu talpa moale de antilopa, aia I-I dau la gradinita.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oli, bafta multa sa scoti de la ei ceea ce iti doresti.

Fleur, nu am casa cu nivele separate. :)) E un apartament de bloc in care ma detecteaza asta mica rapid. :))

Nu stiu daca intra la achizitii si sa ma laud, dar asta mica daca o intrebi cum face cioara scoate un crr asa din gat. :)) Mori de ras cand o auzi. Sotul o intreaba tot la 5 minute si rade. Avem ciori in jurul blocului si tanti cand le aude ii tot zice auzi cioara, cra, cra. Asa ca primul animal stiut de Aurora e cioara. Daca o intrebi cum face cainele se uita uimita si o data la cateva intrebari zice ma - ma cu pauza mare intre silabe. 

Am vazut la C&A cipici gen balerini, Lore. La a mea nu ii sunt buni pe latime. Eu o tin mult cu sandalute pentru afara pt ca am observat ca are stabilitate mai buna si paseste mai corect. Sunt asa cumva pe glezna sandalutele.

Va pup.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara, multumim mult de urari!! Tortul, doar virtual, cel real sambata, cand sarbatorim! Abia astept sa il vad si eu.

 

La multi ani draga Bea!

 

Eu il tin descult. Avem parchet peste tot, mai putin la baie.

 

Astazi am lucrat de acasa si a fost rau. De azi lucrez 8h. Numai in maraieli a tinut-o, a trebuit scos sa doarma afara la ambele somnuri, il auzeam numai cu "mama", desi i se distragea atentia, etc... Singura parte buna e ca am castigat timpul de pe drum, dar altfel nu mai fac curand asta (am dreptul o zi pe sapt).

 

Achizitiile lui sunt tot de comunicare, face semne si in somn. Despre somn, ca si pana acum, unele nopti mai bune, altele mai agitate, dar desi mai sta uneori treaz, nu ma ridic din pat niciodata - pe mine asta m-ar termina.

 

Felicitari bambina!

 

Gabi, ce multe face Andrei! Asta cu olita e tare.

 

Lore, vin vremuri mai bune!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani sarbatoritilor

 

Beuca si Vladi![s][artif]

Vlad multumim de tratatie!

 

Fleur in Suedia erau asa bebelusii, eu am fol pampers si tricou normal, o sa iau niste scutece de piscina

 

In casa o tin in picioarele goale/ sosete antiderapante, cele mai ok ptr noi sunt cele de la hm

 

Azi am facut-o mega lata cu o cioco calda si o briosa, pline ochi de calorii, plus un mcdonalds

Nu am mai mancat decat o felie de pepene

 

Multumim de felicitari[flo2]

 

Meniul de azi a fost

 

Ora 10 o felie pe paine cu ulei de masline si o rosie

Ora 12,30 60 g fruct la borcanel

Ora14 niste pufuleti de mei

Ora17 suc de morcovi

Ora18- 2 rosii, o felie de paine

Ora19,30 pastai fasole galbena fierte

 

In rest nimicutza, iaurt nu, fructe nu, galbenus cu iaurt nu

 

E greu cu lucratul de acasa, daca stiu ca esti... Ai mei nici acum nu ma lasa in pace sa lucrez in liniste:))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!

M-am uitat in gurita ei, a spart si al 7-lea dintisor, mai are un pic si sparge si al 8-lea. Partea buna ca nu cred ca mai dureaza mult, maxim 2-3 zile dupa estimarile mele... nici de mancat nu a mancat....I-am mai bagat panadol si cargel...

Ce bine ca avem atatia dinti si nu stim ce sa facem cu ei!

Azi I-am dat cirese din mana, I-am cojit coaja si ea musca din ea si manca. Amincer at n variante cu cirese, nu vrea, dar asa vad ca mananca.

Azi am fost in parc, la locul de joaca, deobicei nu ma opream. Dar acum am dat-o in leagan, in topogan si in alte minuni. Bineinteles, ca ea cu ochii si picioarele dupa copii, am intrat cu ea si intr-o casuta dupa o fetita. Iar cand sa plecam s-a lasat cu planset si vaiet....

 

Fetelor, dati matzeIe ca sa dormim si noi!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va poftesc la cafea buna si fierbinte.

Daca am dat si mata si cafeaua va puteti inchipui cat am dormit de mult. Daca nu am copil care ma tine treaza noaptea, rezolv problema prin munca. Am stat ssa lucrez pana mai tarziu si apoi nu am avut somn ca ma bantuiau piticii de pe creier. 

Sper ca ati avut o noapte linistita.

La multi ani Eric si Marc. Sa cresteti mari si sanatosi. 

La multi ani Mihai. Sa cresti mare si sanatos.

Balanta, Iuli, sper ca macar ne mai cititi din cand in cand si ca sunteti bine si voi si piersicutele. Ne gandim la voi si am vrea sa va mai citim.

Va pup.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...