Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

La multi ani piersicute de iulie august ( 41 )


Recommended Posts

Am uitat, Lorena, felicitari pentru dintisorii Onutei, vezi de asta era ea maraita. Nu-ti fa griji, ai sa vezi ce repede invata sa-i foloseasca, azi un coltisor de paine, un covrig, maine papa de toate cu voi la masa.

 

Chiar, intrebare asa, generala: cum decurge ora de masa la piersicute? II puneti cu voi la masa sau separat?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 400
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Maria, pup.

 

Fleur, cand ii dau ei, mananc si eu, ca altfel e calare pe mine. Azi ii dadeam ciorbita ei de pui, mai solida, gen piure apos si mai ramasese niste zeama in oala dupa ce am ales legumele, pe care am zis sa o mananc eu, sa nu o arunc. Pai cand m-a vazut a inceput sa comenteze sa-i dau ce mananc eu, nu ce are ea. Asa ca i-am dat ciorba de la mine, cu lingura mare. Nu avea sare ca era facuta pt ea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara dragelor,

 

Am culcat copilul si m-am gandit sa scriu 2 randuri inainte sa ma culc si eu.

 

La multi ani sarbatoritilor de azi,Eric,Marc si Mihai! [deziuata]  [s]  [s]  [s]

 

Fleur,nu i-am dat inca nuci si nici unt de arahide.De mancat,ii dau mai intai lui sa manance(borcanele,iaurt) si apoi cat mananc eu ii dau in manuta un biscuit,o bucata de paine,un fruct,ect,deci stam amandoi la masa.

Asa este cu jucariile,chiar si daca era a lui insa in mana altcuiva tot i s-ar fi parut mai interesante :))Pup Ericul vorbaret,trebuie sa fi fost tare dulce cerand telefonul  [:D]

 

Mattia este foarte vorbaret zilele astea,pe limba lui bineinteles,cred ca nici eu nu ma straduiesc suficient sa il inteleg,am sa fiu mai atenta.

Ieri am avut si noi o reusita cu suflatul nasului,astazi am repetat si se amuza copios.

Aseara a mai tras o busitura,tot din pat,ma intreb cand se va invata minte [bang]

 

Rocsy,bafta in cautarea jobului!

 

Gata,ma bag la somn,noapte usoara!

dau si matza [mata]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara,

 

Cand mancam noi, mananca neaparat si el ceva, ca altfel nu se poate, dete, dete. "Dete" este "da-mi"-ul lui. Asa mananca cu mine dimineata cam o juma de felie de paine goala. Apoi mesele lui, fructele si pranzul, le mananca singur, bunica mananca cand poate. Seara el nu are masa decat ocazional, pt ca nu vrea sa mai manance decat lapte sau, cand mancam noi, biscuiti sau pufuleti, daca nu i-a ramas nimic de la pranz. Mai bea un bibe de lapte dupa somnul de dupa amiaza.

 

Si eu tot pe ascuns mananc, e greu sa-mi schimb obiceiurile astfel incat sa ii pot da si lui orice.

 

Untul de arahide nu e un super alergen? Eu nici peste nu i-am dat inca, alune cred ca va vedea la gradinita :)) (3+ ani). Sigur, al meu e cu predispozitia, asa ca...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, Ana, e super alergen, dar aici de la 1 an avem unda verde la dat orice aliment la copii, in principiu bineinteles.

Se pare ca, datorita varstei, noi fiind mai mari, vom continua sa fim pionieri printre piersicute la introdus alimente potentiale "bau-bau".

O sa ii dau nuci "romanesti" probabil (aici se cheama noix de Grenoble) in cereale sau preparate si cate un picut de unt de arahide.

Nu are antecedente alergice si sper sa nu avem nici o surpriza.

 

Revin

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!

Intru scurt ca vreau sa va salut! LA MULTI ANI MIHAI! Sa cresti mare si sanatos! Sa o pui pe mami sa ne mai povesteasca despre tine!

 

Muraturica, multumim de matza de ieri noapte, a fost mult mai bine! A dormit calare pe mine, dar fara asa multe si lungi treziri! Am bafta ca adorm repede la loc!

 

Oli, ma bucur ca se arata soarele! Succes in continuare!

 

Maria, a venit si celalalt dintisor! Au spart ambii dinti, mai au pana se sparge pe toata lungimea dintelui, dar Onuta e mult mai linistita!

 

Fleur, la masa cu noi o mai punem, dar noi suntem un caz aparte cu mancatul....super pasat ca altfel e de rau.....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...