Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

La multi ani piersicute de iulie august ( 41 )


Recommended Posts

Oli, felicitari pentru dintisori, Maya recupereaza si-i ies mai multi odata.

 

Ada, veti deveni vedete tv si tu si Nectarel, sunt sigura.

 

Roxy, draga mea, pentru tine am un raspuns separat, scriu un pic mai incolo ca acu-s pe fuga.

 

Muraturica, zic din nou ce cuminte e Aurora. Pai noi nu putem sa ne asezam la masa fara el,  vine la noi, plescaie din buze, zice papa, iti sta dumicatul in gat. Trebuie sa il punem si pe el in scaunul lui. Asta indifferent daca a mancat inainte. De asta am mai "pacatuind" dandu-i cate un cartofior prajit. Singura solutie e sa mancam noi mai sanatos.

 

Am avut ieri la cina snitele de pui cu cartofi...natur de data asta si salata tabouleh. E super salata asta, bomba de vitamine si antioxidanti, v-o recomand. Am pus reteta si la topicul de bucatarie, o pun si aici.

 

o legatura patrunjel (cret daca se poate) 1 lingurita menta tocata, rosii, castraveti (mici), ceapa, ulei de masline, suc de lamaie, sare, 1/2 cana bulgur (sau cuscus-optional). Se dau toate ingredientele la robot sau se toaca marunt, se adauga cerealele fierte.

 

Eu am facut fara cereale, jumatate din Portia de mai sus. A iesit f racoritoare si gustoasa.

 

Revin un pic mai tarziu, ma cheama treaba.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 400
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ali, nu te-am uitat, si pt tine aveam raspuns separat [:)] . Pai draga mea, daca asa zisul contract e mai mult decat dubios, nu plati pur si simplu. ce se poate intampla? Vb. ta, daca prind cativa in plasa, suficient de speriati ca sa plateasca... Ai dat vreun nr de card ceva? sper ca nu.

Multa atentie la site-urile astea cu asa zise oferte irezistibile. Eu cumpar numai de la site-urile magazinelor mari, verificate, si sunt acoperita pt. cardul de credit daca se intampla ceva.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxy, te inteleg ca ti-e greu, si eu jonglez intre servici si gradinita, casa. Seara nu stiu ce sa fac mai intai, sa spal si sa schimb baiatul, sa fac mancare, sa spal vase, sa-l scot afara sa ne mai jucam. Mereu raman treburi de care nu mai am timp, se aduna in weekend cand ma iau cu mainile de cap cate am de facut.

Dar sunt multumita ca e cu mine, cred ca nici nu mai sunt capabila sa dorm fara el, sa zic ca ar veni cineva, chiar si barbata-miu si mi-ar zice: gata, il tin eu peste noapte, tu odihneste-te...nu as putea. Cel putin in etapa asta, la varsta asta, asa simt. Mai tarziu va fi altfel. Sunt momente irepetabile, o perioada de asa mari evolutii si schimbari, oricum simt si eu ca petrec prea PUTIN timp cu el in timpul saptamanii.

 

De fapt senzatia e un pic ambivalenta...mie imi face bine mersul la servici, dimineata cand ies cu masina din parcarea de la cresa am asa, o senzatie de libertate... ca ziua e a mea, iar pe masura ce se apropie sfarsitul programului tanjesc dupa copil...

 

In situatia voastra daca as fi, eu as lua fata acasa dupa servici, sau as ruga unul din bunici sa stea cu ea acasa la voi pana vii tu.

Sa nu te superi de sfatul meu [flo2] , fa cum crezi tu ca e mai bine pentru micuta in primul rand si pentru tine, pentru voi ca familie.

Pupici si fruntea sus, afara din butoiul ala ca l-ati lustruit, mai fetelor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oli felicitari ptr dintisori!!!bine ca ai descoperit motivul maraielor.iar acum ca au iesit poate o fi mai linistita.si noi suntem de cateva zile tare maraiti...banuiesc ca tot vreun dintisor o fi de vina.

Nu o sa platesc...vedem pe Viitor ce or sa mai faca.

 

Fleur ma gandesc ca mare lucru mai mult decat sa ma pooata obliga cumva prin lege sa platesc nu s ar putea intampla.eventual sa mai puna ceva dobanzi.nu am dat nici un nr de cont sau de card.ma gandesc ca nu or sa ma aresteze ptr ca sunt proasta))).sper...sau chiar glumeam cu sotul ca daca ar fi sa ma aresteze macar nu as fi singura as fi cu vecina de la magazin)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara fetelor!

 

Noi am avut o zi obisnuita, a mancat mai bine, a dormit 2 ore si eu cu ea. Dimineata am zis ca mor de durere de burta, mi-a venit cm....am dormit cu Onuta pe canapea si nu m-am dus sa iau un nurofen forte cand au inceput crampele....asa ca cine se tavalea de durere de la 7.30 pana la 8.30, de zicea sotul ca se invoieste sa stea cu mine acasa, dar nu a fost cazul ca dupa un nurofen forte, o nospa forte si un calciu efervescent mi-am revenit usor, usor!

 

Iar mi s-a pus pata pe soacra mea.....am o nunta pe 24 august si nu stiu ce sa fac cu copilul....Oana nu a dormit decat cu mine. Daca se trezeste seara si se duce tasu la ea, nu se linisteste pana nu ma duc eu.....sunt asa de necajita si incurcata.....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lorena, ai o bomboana de sot.

 

Eu cred ca Onuta va trece cu bine de o noapte fara tine, copiii au al 6-lea simt, va sti ca e in interesul ei sa faca nani. Bine ca ai cu cine s-o lasi.

 

De mancare eu am zis meniul de aseara, azi am luat un pui la rotisor ca imi era pofta si voi repeta salata tabouleh de ieri. Pt. Eric am legume in frigider care isi asteapta randul: dovlecei, broccoli, probabil ii fac rapid la abur si-i servesc cu pui si cu un pic de smantana.

 

In weekend, ca doar atunci am timp, vreau sa fac o supa crema de gulii si dovlecei (am ingredientele dar n-am mai facut pana acum) si mi-ar mai place o fasole verde cu usturoi.

 

Mai astept si eu idei de la voi. Cuvantul cheie: (fel) rapid.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fleur, e foarte delicata situatia! In primul rand, socrela se da ranita ca ii este frica sa ramana cu Onuta, ca plange, ca vomita...., ca, ca....,,,, in al doilea rand, hai sa-ti povestesc ce am facut cand am fost nasa, am luat o bona pe care am chemat-o de dimineata ca sa se obisnuiasca Onuta cu ea! S-au inteles ffff bine, s-au jucat impreuna, au mancat ( a mancat mai bine decat cu mine...), insa nu a reusit sa o adoarma, am culcat-o tot eu.,....am ajuns la local, unde a fost liniste si pace, pana s-a facut seara si a vrut Onuta sa se culce cand a inceput urlatul, am adormit-o eu, dar s-a trezit la un moment dat si eu nu eram, asa ca urlete si tipete pana a vomitat, m-a chemat doamna tremurand si spunandu-mi ca nu a patit cu nici un copil asa ceva! Ca nu putea sa o linisteasca de loc!

E mamo dependenta! E fff sociabila in rest, nu plange la strainu, insa cand e vorba de nani, doar cu mine, nici macar cu taicasu..., asa ca pana se marita, doarme cu mine!

Plus ca Onuta nu a adormit niciodata altfel decat in brate la mine.......

Uf, jale!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fleur, sapt trecuta, sotul a gatit ciorba de perisoare si ardei umpluti, ambele din carne de pui! Ne-a ajuns 3 zile! Genul asta de mancare ma pasioneaza acum, sa nu am grija ce fac de mancare azi, maine, poimaine.....

Inainte, in fiecare zi altceva, acum, nu pot alerga si dupa copil si sa fac si de mancare, asa ca vreau sa facem pt mai multe zile!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...