Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

La multi ani piersicute de iulie august ( 41 )


Recommended Posts

Ufff Lorena te inteleg perfect.la rafi a fost la fel.nu dormea decat cu mine.la tzitzi pana la 3ani.asa ca la orice eveniment de noapte am fost mergeam dupa ce il culcam pe el.si a fost nunta la care am venit si de 3ori sa il readorm.asta ca era prea fain sa pot sa nu ma mai duc inapoi.daca nu era asa fain la prima trezire fugeam acasa si ramaneam acolo.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 400
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

De mancare azi am facut snitel din piept de curcan...cartofi pireu ...sos de ciuperci...

Maine am aripi de curcan din care fac o supica de galuste(ultima oara I a placut mult si la Denis) si cred ca le Las asa doar fierte si pe langa nu stiu ce o sa mai fac...ar merge fasolica Lui fleur )))...

Maine trebuie sa imi soseasca si mie multe bunatati din ro...i am dat comanda la soacramea sa imi trimia toata piata...

 

 

Si sunt happyyy ca vine la mine o prietena cu baiatul (stiti voi cel caruia I am facut surpriza de ziua Lui...prietenul cel mai bun al Lui rafi)

Va Dati seama ce fericire ptr el.si daca el e fericit normal ca sunt si EU))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ola fetelor,

 

scriu repede si raspund mai tarzior.

 

Am innoit iarasi bambina cu niste pantalonasi, un tricou si o bluza, eu mi-am luat niste maieuri si tricouri de bumbac bio de la CA cu 7,5 lei.Au reduceri 25% tot weekendul [:)]  la orice produs.

 

La capitoul cra-cra [:)]  bambina a inceput sa zica si alte silabe, consoane.Stie sa pune un nor de plastic la locul lui intr-un puzzell, stie sa zica ham.

Avem niste jucarii de la Playmobile puse intr-o cutie mai marisoara ( cele cu care se joaca ea) si de dimineata am gasit-o in cutie, nu stiu cum se urcase singura. [batcap] statea acolo si se juca, trebuia sa ii fac o poza [:)]

 

Imi arata zilnic cel putin o data ca a facut pipi, imi "povesteste" in mod repetat cum s-a lovit si a plans, e foarte haioasa,azi s-a lovit cu o jucarie si nu eram de fata iar cand am revenit in camera mi-a aratat ca s-a lovit acolo si a plans un pic, m-am uitat sub tricou pe burtica era rosie de la lovitura [il]

 

Ii place in carut foarte mult, merg cu ea la cumparaturi si nu se plictiseste, nu cere jos, adoarme linistita - ce mai, de vis , pe langa cumparaturile cu baietii [:-)))]

 

Ma amuz ca desi o imbrac in roz toata lumea zice ca e baiat [alcool]

 

Inca ii e teama sa mearga singura dar zilnic facem impreuna cativa pasi in care o las singurica.

 

Am intrat la bb tei cu ea si am vazut o jucarie de lemn acolo, din aceea de impins si i-am dat-o in mana sa vedem daca ii place.Intre timp zarisem alte jucarii si nu stiam pe are sa i-o iau, ii iau catelul de impins din mana si se pune fata pe un plans de zile mari [:-)))] Am ramas interzisi, ea de obicei nu e vehementa.Apoi alt planset cat am marcat-o la casa, apoi alt planset ca uitase sa ii scoata antifurtul [:-)))]

 

 

 

Ali- naspa cu inselatul, toti cred ca am luat plasa la un moment dat sau altul ( si eu of course) [batcap]

 

merg sa schimb bambina, de cand cu iritatia nu ii mai leg bodyurile jos ca sa nu ii stea strans pe piele pipi si kk ca sa o irite

 

puup [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetele,

 

Va scriu un pic printre picaturi, am un raport de terminat.

 

Weekendul asta se anunta vreme superba si vreau sa profitam din plin: plaja, piscina, poate chiar plecam pe undeva si stam [peste noapte.

 

Am avut o noapte foarte buna, cu doar doua "treziri" (=cautari de san), nu mai stiu de cand nu am mai dormit 6 ore neintrerupt (11-5- intre trezirile lui).

In rest tot lipit si atasat de mine ca o maimutica, aseara am avut recitalul obisnuit ca in fiecare seara cand suntem singurei, cum il puneam jos din brate incepea circul. Asa ca am facut mancare cu el in brate, nu ma intrebati cum. Pt el dovlecei si broccoli simplu la abur, cu bucatele de pui la rotisor. Pt noi pui cu garnitura de poutine= mancarea nationala din Quebec (cartofi prajiti, cascaval, sos). De data asta n-a fost atras de cartofii prajiti, I-au placut buchetele de broccoli, nu ii mai dadusem demult (in piure nu suferea broccoli).

La desert iaurt de baut (bea cu paiul) si bucatele de piersica.

 

Ilenuta, ce haioasa e bambina ta, cum ii povesteste ea lui mami ca s-a lovit. De ce zice lumea ca e baiat? Pune-I si tu o fundita, cordeluta, ceva.

 

Ali, ce fain ca aveti musafiri dragi, cred ca Rafi e super fericit. Distractie placuta!

 

Un weekend minunat cu piersicutele va doresc, sper sa mai revin azi pana la sf. programului.

 

Porumbita, Antonia, ce mai faceti voi? Sper ca sunteti bine.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetele. Am avut o zi cumplita. M- am gandit si la Gabi cu Andreiutul ei. Gabi asa cum v-am scris este internata la Medlife cu Andrei. Are rosu cu puroi in gat. Copilul a avut temperatura foarte mare. Acum asteapta rezultatul analizelor. Eu am dat interviul. Am fost intoarsa toata. Este o campanie care dureaza doua luni si apoi ne anuntA despre difuzare.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ada, nu stiam de Gabi cu Andrei, poate ai spus pe fb. Multumim ca ne-ai dat vesti despre ei, ma rog sa isi revina repede baiatul.

Cred ca ati avut o zi plina, cu interviul. L-a filmat si pe Nectarel?

 

Gabi, multa sanatate lui Andreiutu si tie putere!

 

Of mai fetelor ce-i cu avalansa asta de infectii respiratorii vara. Si al meu o tine cate 2-3 saptamani cu muci, ii trec si il iau iar. El nu prea face febra, daca e sa faca face spre final, cand secretiile sunt mai mult in gat si de la fornaiala trece la tuse cu secretii si raguseala. Ultima oara cand am fost la dr. cu asa ceva, prin aprilie, a zis ca e laringita (de atunci a mai facut de vreo 2 ori, dar nu l-am mai dus la dr. pt asta). Tocmai a terminat o alta repriza de muci, mai scurta, si iar tuseste putin.

LA dr. se recomanda sa nu-I dam nimic decat scos secretiile... dar tot mi-e frica de infectii ca nu sta deloc la aspirat.

Greu de ei mititeii cu racelile astea repetate, in  special vara parca-s mai aiurea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...