Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

La multi ani piersicute de iulie august ( 41 )


Recommended Posts

Fleur, nu l-au filmat pe Nectarel. Le-am dat doar poze. Oricum, cautand prin actele lui de la spital am dat de fisa lui cu starea de la nastere. Eu, pana acum citisem altceva si cand am citit-o asa stare de rau m- a apucat, incat m-am umflat de plans. Scria ca a fost resuscitat pentru a-si reveni la viata si toate manevrele care i-au fost facute. Asa de rau mi-a cazut. In fine, nu vreau sa va mai intristez si pe voi. Are pe ambele manute punctele ramase de la perfuzii. Va las, ca ma umfla plansul.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 400
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ada, uite ca m-ai facut si pe mine sa lacrimez. Draga mea, asta trebuia sa fie un eveniment pozitiv, dar normal ca ti-a rascolit amintiri. Probabil in perioada aceea grea de la nastere si dupa, nu ai stiut toate amanuntele, poate au vrut sa te protejeze.

 

Ce este important: Nectarel este o minune de baietel, o minune de la Dumnezeu, un luptator aparat de Cel de Sus care I-a dat zile si acum va bucura vietile. A recuperat intr-un an cat altii in zece, este sanatos in primul rand, frumos si plin de noroc.

 

Important este si ca a beneficiat de cele mai bune ingrijiri medicale si echipa medicala, cu ajutorul lui Dumnezeu, si ei au facut minuni.

Sunt sigura ca asta a fost si sensul si mesajul interviului, sa dea speranta familiilor care au trecut si vor trece prin ce ati trecut voi.

 

Pupam Nectarelul invingator, iar tu usuca-ti lacrimile sau lasa-le sa fie doar de bucurie!

O mare imbratisare de la mine!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi o punem cu noi la masa pe bambina dar papa ale ei

 

Asta seara i-am facut gris si cand l-am gustat avea gust si miros de detergent , am aruncat toata punga:((

Oricum nu a vrut decat niste biscuiti, era treaza de la 14 deci franta de oboseala

 

Dimineata. A avut paine cu crema de branza, apoi nu a mai vrut nimic pana s-a trezit din somn . La pranz fasole galbena pastai iar la 18 o piersica si o pruna

Seara biscuiti si cam atat azi:(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ali ce de bunatati ai facut, yamiii, esti harnicutza, iti predau stafeta:)))[flo2]

 

Cum iti trimite produse din Ro?

 

Lore imi aduc aminte ce ai mai tras-o cu nunta atunci!

Acum e musai sa te duci?

 

Vera acum bombardeaza sotul balconul cu otrava, ma invadasera furnicile. Am facut curat si am aruncat o gramada ptr ca gasisem si cu fluturi, of

 

Fleur ce bine ca e vreme buna, sa va bucurati de ea!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fleur, am salivat si la taboulehul tau :))

Eu abia astept sa ajung la mama ptr ca de o sapt mananc diin cutii, adica de cumparat:))

 

Oli felicitari ptr dintisor. S-a spart gheatza!:))

 

Anto, Carmen ce mai faceti?:)

 

Va las matzoiu'[mata] de pe telefon, sic!

( in realitate am alergie la parul de pisica dar asta imi place:)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si tu Ada ai razbit alaturi de el, ai murit si ai inviat de nenumarate ori , asta e "meseria" si sufletul de mama, si ti se rupe sufletul cand nu esti langa el , dar mama e numai UNA si aceea esti TU!

 

Pup fetelor pana nu ma apuca si pe mine

Mai ales ca anul trecut pe vremea asta eram cu burtoiul dupa mine...,

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!

 

Ada, prin ce ai trecut tu, nu vrea nimeni sa treaca! Sa mori si sa invi cu copilul tau nu e usor! Iar acum ai fost fortata sa rememorezi acele momente......nu e usor deloc! Insa, nu uita ca ai o minune de piersicuta care cu grija Sfantului Nectarie si cu voia Domnului a ajuns un baietel de toata isprava! E dolofanel, bine dezvoltat si pus pe sotii tot timpul ceea ce inseamna ca e un baiat destept! Asa ca nu te mai intrista! Dar traind cu astfel de intensitate istoria venirii pe lume a lui Nectarel, cu siguranta ai transmis emotia pt a sparge in inimile celor de care depind viata altorcopii veniti pe lume mai devreme!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...