Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

La multi ani piersicute de iulie august ( 41 )


Recommended Posts

  • Răspunsuri 400
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Noi am avut un weekend f calduros intr-adevar, prea calduros.

Sambata am fost la o plaja, a fost fain desi extrem de aglomerat. Eric a fost cumintel, s-  a jucat in nisip si in piscinuta, l-am stropit si cu apa din lac. A dormit o ora in carucior, a papat cu noi la masa, ocazie cu care si-a infipt dintii si in mici si intr-o coasta la gratar (nu a mancat, doar a morfolit nitel).

Ieri a fost sufocant si nu am iesit decat spre seara, in parc. N-am mai ajuns la piscina. In parc nu se mai dadea dus din leagan, ii place si in tobogan. Apoi in tricicleta incetisor spre casa, ne-am oprit si la o inghetata.

In loc sa ma relaxeze, weekendul m-a obosit...cred ca m-a batut soarele in cap. Plus ca mi-a venit si cm...nu stiu, e un facut, in ultimele luni numai in weekend mi-a venit, asa ca nu am putut intra in apa la plaja.

 

Acum imi revin la birou, in bataia AC...

 

De dimineata Eric s-a trezit cu o pata rosie de o forma ciudata, asa in dinti de fierastrau, sus pe piept. Nu s-a lovit de nimic, de la soare nu poate fi ca a fost protejat. Ori a dormit pe un ghem de cearsafuri si paturici mototolite ( f probabil) ori e o alergie alimentara. O fi de la prostia aia de inghetata (cateva lingurite I-am dat) era de vanilie cu mult sos de capsuni, arata ok dar cine stie ce porcarii avea in ea...Cand l-am dat la gradi inca avea pata. El n-a facut niciodata alergie pana acum. Ieri a mai mancat fructe (pepene rosu piersica, caisa, banana), mancarica de mazare cu pui si alte legume,( o fi de la telina, desi a mai mancat), 2 iaurturi mici cu fructe si  cascaval. Toate alimente din care a mai mancat (cu exceptia inghetatei).

 

Trimit si revin.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana, sa va fie de bine taierea motului. Vlad e un simpatic in tricoul cu piersicuta si chiar fara motz are par bogat.

Dana, si voua la fel, gemenii par incantati de tortulete. Vad ca au magnet cheile de la masina...

 

Rocsy, sanatate Nataliei.

Gabi, ne gandim la tine si la Andrei si speram ca a trecut greul si sunteti acasa.

 

Lorena, dar te rasfata Onuta cu atata somn.

 

Vera, si noi avem nopti de genul asta, noroc ca in weekend a fost atat de obosit ca a dormit fara foieli multe, doar cautarile de san si atat...pe astea aproape nu le mai bag in seama.

Suna bine vinetele alea. o sa ma uit si eu pe reteta.

 

Carmen, felicitari umblaretului Patrick.

 

Maria, Silviu stie ce vrea. Daca exista un cuvant iubit de Eric pe lumea asta, este: NU! energic si hotarat si cu scuturare din cap. Pe de o parte e bine, ca stii ce (nu) vrea copilul. Eu il intreb: vrei asta? mai vrei sa papi din asta? si raspunde baiatul: nu!.

 

Alte cuvinte iubite de E. mai sunt: mama, apa, papa, haide. hai-dai-dai, uite, bebe (mai rar, cand recunoaste vreun lucru de-al lui pe care nu la- vazut demult. De exemplu a gasit un biberon mai vechi si facea: be-be, be-be.) De dimineata se trezeste zicand: papa, papa, desi nu vrea mereu de mancare, stie el ca vine masa (la gradi).

 

Nu face lucruri noi, le perfectioneaza pe cele vechi. De ex., ne indeasa cu mult zel mancare in gura si nu se lasa pana nu papam. Se spala pe dinti cu mine seara, freaca singur periuta pe dinti, cum poate si el.

Intr-adevar sunt acum la o varsta la care invata fantastic de repede prin imitatie!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da ... intr-adevar Riana e nascuta pe 17 .... viteza asta  [batcap] .

 

Fleur : eu nu stiu cum ai rabdare sa scrii mesaje asa de lungi , tot respectul .... imi place la nebunie sa citesc despre voi, deci sa continui asa  [:)]

 

Si eu ma gandeam sa o duc pe Sofia la inot, partea cu mobilitatea e mai grea, dar poate reusim si noi sa ajungem prin august, ca acum mi-am luat gandul de la vara cea caniculara , tocmai ce au intorso cei de la meteo ... cica ar fi fost eroare  [batcap]  [batcap]  [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E prima seara de joi cand asta mica nu mai e lesinata la mine in brate ... Doamne ajuta .... poate scapam de febra ! Acum este in plina treaba, goleste dulapul ei de haine si mi le aduce mie pe hol, una cate una ... deja am un brat de haine in brate , o las sa isi faca de cap pe bolnavioara cea mica  [:)] .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rocsy, scriu mesaje lungi pt. ca:

sunt nevorbita...

imi place sa scriu si sa povestesc

la servici sunt ultima veriga din lantul de productie (QA-control de calitate), asa ca lucrez in salturi, pe masura ce se finalizeaza produsele. Uneori am cate 4-6 dosare odata de finalizat la comenzi mai mari, alteori, nimic cate juma de zi sau mai mult. Acasa, nu am nici o sansa sa scriu macar 2 cuvinte ca E. e calare pe mine si pe laptop.

Asa ca, sunteti stuck with me la orele astea, numai in timpul saptamanii.

 

Ma bucur ca Natalia e mai bine.

 

Muraturica, Antonia, unde ati disparut?

 

Lorena, ce ai gatit pana la urma?

 

Ali, unde esti, sper ca nu te-au arestat aia!!! (bad joke, scuze) Ai mai rezolvat ceva cu Denis cu gradinita?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...