Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

La multi ani piersicute de iulie august ( 41 )


Recommended Posts

Neata si poftiti la cafea.

Aveti timp de citit, ceea ce e bine....eu nu mai am timp de nimic asa ca savurez posturile voastre.

Aurora a trecut la un somn pe zi (12 ore noaptea si 1 somn de 2-3 ore). A tinut-o asa vreo 2 sapt si acum vad ca s-a intors la 2, dar per total doarme mai putin (10 ore noaptea si 2 somnuri de max 3 ore amandoua). 

Interesanta chestia cu quiet time, la Aurora cred ca ar merge sa se joace singurica atata timp cat stau langa ea. 

Delia, foarte interesant ce povestesti despre copiii mai mari. Mai detaliaza daca ai timp/chef.

Eu nu am practicat AP( am alaptat putin, nu am purtat-o su nu am dormit cu ea in pat). Oricum, nici nu am lasat-o niciodata sa planga, a stat la mine in brate si cu mine cat a vrut (si inca sta), am fost mereu acolo la culcare, trezire, nu am pus-o in patut daca nu vroia, etc. 
Fleur, sti ca si eu ma plangeam de atasamentul Aurorei. Acum vad ca e mai ok. Mai are zile cand e lipita de mine, dar mai nou vad ca se cere la mine in brate doar asa de control. Daca vede ca o iau, ma pupa si apoi singura imi arata ca vrea sa plece pe jos la jucarii sau la tati, etc.Rezista si bucura-te de momentele astea ca sigur se va dezlipi flacaul. 

Aurora mai nou si-a tranferat atasamentul de tati. Dupa ce vine de la lucru, nici sa se descalte nu poate ca nu il mai lasa. 

Va pup, ca am o gramada de treaba.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 400
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mersi de cafele...doua ce bine suna...imi prind bine ca dorm pe mine.mi s au trezit la 6jumate nu stiu ce le a venit.si EU am adormit abia pe la 1.acum vad ca il loveste iar somul...poate apuc sa mai bag si EU unul macar de jumate de ora...

 

Delia sigur ca mai vreeemmmm...mersi mult ...foarte interesant.pupici

 

 

ile drum bun sa aveti

 

 

anto EU ii dau Nurofen daca vad ca are febra...daca e ceva mai puternic si nu ii scade alternez la 4ore cu paracetamol...sper sa fie doar ceva usor si sa nu mai faca Debra

 

 

Mersi de raspunsuri

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt complet batuta in cap azi (si nu numai azi)

Nu am vazut ca e si ziua lui Jeff si a lui Victor.La multi multi ani, sanatate si fericire.

Eu nici in viata reala nu le am cu zilele de nastere......macar aici am prima pagina sa ma uit si tot nu le nimeresc.

Scuze inca o data si la multi multi ani din toata inima sarbatoritilor nostri de azi. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua

Ma gandeam ca poate unele dintre voi sunt interesate de

 

 COLAC PENTRU GAT BEBELUSI, 1 LUNA -3 ANI , MAXIM 13 KG

 

 

Colacel de gat pentru bebelusi.

Perfecti atat pt cada cat si pentru mare, sau piscine

Pentru bebelusi intre 1- 36 luni

Colacul dispune de doua camere, umflate separat, oferind bebelusului siguranta si un confort suplimentar. 

Inchiderea cu scai si clama asigură o securitate îmbunătăţită şi permite ca dimensiunea colacului pe interior sa fie reglata, ceea ce ofera un confort sporit pentru gâtul copilului

Culori : ROZ, BLEO, VERDE, PORTOCALIU

Pret 35 lei

 

 

Pret 35 de lei

 

Pentru detalii sau comenzi, ma puteti contacta prin PM

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fleur : bine a spus muraturica , si mie mi se pare ca micul Eric face foarte multe ... iar partea cu muzica de pe telefonul tau e mortala ( eu imi feresc telefonul de d-ra ca il ia la mozolit si imi zgarie ecranul ). Cand ai timp sa citesti carti ??? [flo]

 

Delia : brrr , ce saptamana ati avut, eu o luam razna !!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ai vostrii de cate ori mai dorm ziua?al meu are cateodata Doua somnuri mai scurte si altadata doar unul mai lung...nu e prea devreme oare sa ramana la un singur somn?

 

 

Si mie mi ar prinde bine sa il pot invata sa readoarma singur...dar acum parca mi se pare imposibil

Cam la fel ca si voi .... adoarme singura doar seara, ziua adoarme in brate .... e vina mea, dar daca o las nesupravegheta pe Sofia mai mult de 5 minute cine stie ce ii mai trece prin cap, de multe ori si 5 minute singura e prea mult !!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...