Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

La multi ani piersicute de iulie august ( 41 )


Recommended Posts

  • Răspunsuri 400
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Lma Eric si Marc!! Sper ca sunteti bine toti. Pe 2 este, am intrebat mai demult.

 

Andrei si Jeff, sper ca ati avut petreceri frumoase!

 

Fleur, daca baiatul e atasat in felul asta, NU e rezultatul alegerilor tale, asa e el, asa cum nu noi ii facem mai independenti ci devin ei singuri. Si eu observ ca e mai usor cumva cu fetele, dar clar, nu e o regula! Emma de Kimmy, ce mai faceti? ;)

 

In tot cazul, poate v-am mai spus-o, comparatia cu iarna si primavara mi-a placut ff mult - toata lumea stie ca dupa iarna urmeaza primavara (si presupunem un climat ca al nostru, percepand iarna drept ceva greu si mai neplacut), nimeni nu "incearca" in ianuarie sa faca sa vina primavara. Asa si copilul, trebuie sa il insotesti in perioada lui de dependenta, caci va urma independenta.

 

Freedelia, exemplele tale sunt super, de experienta ce sa mai zic!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca Eric si Marc sunt pe 2 nu pe 9, atunci mai sunt datoare cu un La multi ani. Sa fiti fericiti si sa cresteti mari si sanatosi. Imi pare rau ca balanta nu a mai intrat de mult, dar poate ne citeste urarile. 

Clay, frumos exemplu cu iarna si primavara. Doar ca in unele momente ne dorim foarte tare primavara in ianuarie. [flo2] Nu e corect si nu ar trebui sa ne dorim, dar....

Oricum, si eu cred ca perioadele astea de atasament se sfarsesc cu bine cand pricepe copilul ca da, suntem acolo mereu. 

Va pup si va doresc noapte buna. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[deziuata] La multi ani Eric si Marc [deziuata] , cu intarziere (nu am stiut). Sa cresteti mari, sanatosi si voiosi, alaturi de parintii vostri iubitori!

 

Clay, ms pentru incurajari, f frumoasa comparatia cu iarna si primavara, mai ales in clima de aici, unde iarna e ffff grea. Dpdv psihologic, inteleg perfect cum e cu atasamentul si dependenta, dar a trai asta zi de zi incepe sa fie extenuant. Gata am hotarat sa nu ma mai plang pe tema asta.

 

Fug ca ma cheama munca.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabi, felicitari pentru Andrei, baiat mare si dez-motzat! F bun si aspectuos tortul, mersi, am baut si o cafea ca imi cad ochii in gura.

Chiar l-ati tuns chelios? Trebuie sa pui poza. Eu nu m-am indurat, abia a inceput sa faca si el niste carlionti anemici la spate. L-am lasat asa cu bretonul shui.

 

Si voiam sa-i mai multumesc odata Deliei , foarte util ce ne-a povestit despre disciplina "logica", am regasit aceleasi principii la Dodson ("Totul se intampla pana la 6 ani"): sa lasi copilul sa suporte consecintele naturale ale actiunilor lui, cu cat mai putine constrangeri. Asa am de gand sa fac si eu...sper sa functioneze.

 

Va pup, noapte buna.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani si din partea noastra lui Eric si Marc pentru ieri si

 

lui Andrei,Jeff si Victor!!

 

Sa cresteti mari,sanatosi si voiosi,sa va bucurati parintii!! [s]  [s]  [s]  [s]  [s]  [bis]

 

Fetelor(Gabi,Fleur)arata torturile voastre intr-un anume fel [pofticios]

 

Sper sa intru maine,ma bag la somn ca's rupta

 

Noapte buna!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani sarbatoritilor zilei! Si in special, celor care fac un anisor! ANDREI, JEFF SI VICTOR

Dar si celor care au depasit varsta de un an, LAILA, si celor care nu au inca un an, MIRUNA!

Sa fiti sanatosi si norocosi in viata! Ca asta e cea mai mare satisfactie a parintilor!

 

La multi ani si pt ERIC SI MARC!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Eric si marc!!!!!!!!!!!(nici EU nu stiam ca a fost ziua lor-si chiar m am uitat ieri in listuta sa vad pe cine mai sarbatorim.

 

Gabi sa va traiasca dezmotatul...multumim de tort chiar daca e noapte ma risc la o feliuta ca arata tare bine.

 

fleur si la tortul tau m as risca.pacat ca l ATI mancat deja)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...