Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Viata in Germania si Elvetia cap. 87


Recommended Posts

Multumesc Cristina, eu mai citisem in Hamburg de un alt spital Asklepios care are si Brust zentrum(Hamburg Süd), stii ceva de el?

Maine am programare la un dr in Torgau sa vad ce zice si el, ca o a doua opinie. Dar oricum pana la sfarsitul lunii trebuie sa luam o decizie.

Doamne ajuta, sper sa fie bine.

Christel, e vorba de Asklepios Klinik in Harburg. Acolo e cel mai bun radiolog din Germania, dr. von Klingreff (eu ma duc odata pe an la control la el pentru niste tumori in ficat). Despre Brustzentrum acolo nu stiu sa iti spun multe, eu am fost la Eppendorf cand am fost suspectata de cancer la san. 

 

Uite ce am gasit despre Brustzentrum la Asklepiosklinik Harburg

 

http://www.asklepios.com/klinik/default.aspx?cid=704&pc=0402&did3=4061

 

Si aici informatii despre Brustzentru UKE (Uniklinik Eppendorf)

 

http://www.uke.de/kliniken/brustzentrum/index.php?id=-1_-1_-1&as_link=http%3A//www.uke.de/zentren/index.php&id_link=1_0_0&as_breadcrumb=%3Ca%20href%3D%22/index.php%22%3E|%20Home%3C/a%3E%20%3E%20%20%20Zentren

 

Oriunde decizi sa te operezi, nu dispera [flo2] . CAncerul de san se vindeca si mai ales in stadiul incipient. Stiu prin ce treci (am trecut si eu deja de tre ori prin alarma de cancer). Daca te pot ajuta cu ceva, nu ezita (am trimis PM cu numarul meu de telefon).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 848
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Christel, stiu ca e greu, dar uita-te la partea plina a paharului: e G1, deci e f bine, cancerul de san in fazele incipiente este curabil, este printre cele mai 'nette' tipuri de cancer.

Nu conteaza unde faci operatia, nu iti trebuie cel mai renumit chirurg din Germania, peste tot sunt chirurgi buni care opereaza bine, mai ales in GErmania, nu gasesti om care sa fie paralel si care sa fie totusi tolerat ca operator. Du-te un Brustzentrum pt ca ei fac acolo si reconstructie cu silicon in aelasi timo operator, iar la tine se preteaza.

La noi la spital (spital mic) avem doar sectie de chir. generala, din cand in cand operam si sani, dar asta doar daca e vorba de mastectomie totala fara recnstructie cu silicon, la paciente care vor neaparat aici. Am intrat cu seful meu si a operat minunat, inclusiv cu lambou rotat, adica luat muschi din alta parte si pus in locul sanului. Si e un medic care opereaza 3 sani pe an.

Asa ca la un Brustzentrum mare nu ai de ce sa iti faci griji.

 

Sora sotului meu a fost diagnosticata in 2008 cu cancer de san. 32 su 34 de ani avea. Acum a nascut un baietel, e cancer free. :) capul sus, hotaraste-te cat mai repede si nu iti pierde optimismul, in ciuda diagnosticului sansele sunt extrem extrem de bun sa te vindeci!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Christel, multa multa sanatate !!! Chiar ma gandeam la sotzul tau. Am o prieteana care acu. Trei Ani a ajuns la Spital cu leucemie stadiu 3. ea s-a tratat la Heidelberg. Io am fost. In 2013 de multiple ori Internata cu piticu la sectia de Copii Onkologie dar noi avem Probleme hematologice. Si spitalul DIN Mannheim tine tot de Uni Heidelberg. Este Mama unei pretena care tot la fel s-a tratat in Ro acu vreo 4 Ani cred . Sper sa intre ea sa iti scrie. Scrie despre nelamuriri ai, si te ajutam noi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Christel mult curaj! Sunt sigura ca o sa se termine totul bine! La Uniklinik Magdeburg nu te-ai gandit? Seful clinicii e de origine romana si am auzit ca au o sectie foarte buna de oncologie. Am o prietena care a lucrat cateva luni pe sectia de oncologie acolo, acum s-a transferat pe alta sectie. E inca in concediu dar maine se intoarce si o pot intreba daca iti poate recomanda  un dictor anume.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...