Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Viata in Germania si Elvetia cap. 87


Recommended Posts

  • Răspunsuri 848
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

a venit pe naiba... am fost azik la un concurs de ..vaslit. se face anual si avem echipa de la spital. 18 pers intr-o barca plus un tobosar care sa bata ritmul si un carmaci profesionist care vine cu barcile.

daca nu ar fi fost frig de numa si nu ar fi plouat era sublim. asa, a fost doar fain. :)))

am fost in echipa noastra 2 medici, eu si un coleg de pe interne. dupa 2 ture a fost o pauza mai lunga timp in care noi 2 am dormit :))) s-au mirat toti de acolo ca am putut in harmalaia aia, cu muzica, 18 echipe de cate 18 oameni plus spectatori, se canta, se vb la microfon :)))) am spus ca noi suntem obisnuiti sa profitam de orice sansa de somn . :))

 

sapt care vine am concediu, nu plec nicaieri ca  doar eu am. m-am gandit eu optimista cum voi merge zilnic la strand si la lacuri sa ma bronzez....kkt.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus fetele 

 

Noi avem o vreme superba de la inceputul lunii : soare si cald, ploaie din cand in cand, dar seara/noaptea...au fost temperaturi de 35°-37°, ceea ce e neobisnuit pt Elvetia...acum sunt temperaturi de 28-30°....ma bucur, pt ca la noi de toamna pana primavara ploua si e ceata, soarele nu il vedem aproape deloc...

asa ca sa pastrati ploile la voi si sa ne lasati noua soarele  [:D]

 

O duminica frumoasa va doresc ! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kari, vara trecuta a fost cald tot timpul, exact ca in Timisoara. de vis!

cand am avut eu concediu a fost soare, cand aveam eu garzi soare, sapt trecuta au fost 44 de grade la soare :)) si acum...zbang! frig. exact ca in Tm, tot atatea grade sunt si acolo....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Si la noi e ciudata vremea asta, parca n-ar fi vara, ploua de vreo saptamana aproape in fiecare zi si e destul de frig pentru sfarsitul de iunie.

 

Fetele vreau sa va intreb daca a facut cineva aici in Germania sedinte de acupunctura? Cat costa si daca sunt suportate de casa de sanatate sau se platesc privat? La fel ma intereseaza de cabinetele de homeopatie, la fel se platesc consultatiile privat, aveti cunostinte?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,

Am si eu nevoie de un mic ajutor, celor ce stau in Berlin sau cunosc cat de cat orasul:

 

Ce cartier imi recomandati pentru inchirierea unui apartament, ceva mai ieftin si cat de cat sigur? Adica ce cartier sa ocolim din start din cauza "vecinilor"?

 

Multumesc mult

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...