Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Viata in Germania si Elvetia cap. 87


Recommended Posts

Nu ajunge vorba frumoasa Xio in cazul asta, ii trebuie numaidecat un avocat specializat pe probleme rutiere... Care sa incerce sa il scoata cu cat mai putine daune ( costul pentru avocat cam 700-1000 EUR). Alta posibilitate nu prea exista. vorbesc in cunostinta de cauza, am ajutat asa un coleg roman care atins 2 cm o alta masina in parcarea unui spital -a lasat nr de telefon dar a plecat mai departe pentru ca avea un CT foarte important. Insa totusi a iesit vinovat pentru ca a parasit locul faptei. I-am cautat avocat specializat si a primit doar amenda. ca si concluzie, nu se pleaca de la locul faptei oricat de mica, se anunta politia si daca ei iti dau voie sa pleci e OK. cristina

 

 

f f adevarat. 

la nemti nu merge cu scuze de doi lei. luati-va avocat, si daca nu stie limbe germana pe cineva care sa-i traduca. sa nu semneze absolut nici un colt de hartie daca nu ii traduce cineva ce scrie acolo. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 848
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna fetelor

 

caut pe cineva din Munchen sau din alt oras din Germania ce poate cumpara de la acest magazin http://www.schuhbeck.de/

Am cumparat anul trecut niste condimente de care suntem indragostiti iremediabil, cel putin cele de gratar si de peste nu le pot inlocui cu nici un alt condiment.Se poate comanda si online, insa livrarea nu se face decat in Germania.

 

Asadar, rog daca se poate sa imi comande si sa imi trimita in Romania o lista (nu lunga) de produse.

Ofer seriozitate 100%

 

Multumesc frumos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hi Gulia, condimentele se gasesc in cam toate supermarketurile mai mari plus ca le-am vazut acum si pe amazon. Deci nu trebuie sa fie cineva din München sa ti le comande. cristina

 

uite http://www.amazon.de/gp/aw/s/ref=is_pn_1?rh=i%3Aaps%2Ck%3Aschubeck+gewürze&page=2&keywords=schubeck+gewürze&ie=UTF8&qid=1434996689

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Ella, unde scrie ca livreaza in Romania, ca mi-am prins urechile [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Giulia, trebuie sa-ti faci cont intai la ei; apoi alegi produsele...si cand te duci la Warenkorb sa finalizezi comanda, vei vedea si preturile pt livrare in Romania...incearca sa alegi acelasi furnizor pt toate produsele, altfel platesti pt fiecare separat...daca imi spui ce vrei sa cumperi, ma pot uita eu la furnizori...si iti trimit link-urile..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...