Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Viata in Germania si Elvetia cap. 87


Recommended Posts

A fost cineva dintre voi la Legoland in Günzburg? Ma duc cu copiii saptamana viitoare, avem o zi intreaga planificata sa stam inauntru. Sper ca vremea sa tina cu noi. Cum vi s-a parut?

 

Pe drum inapoi am avea o jumatate de zi in care am putea vizita ceva din zona de nord a Bayernului, un castel, un orasel dragut, dar nu stiu ce. Aveti ceva sugestii? Nu vreau sa merg prea inspre sud ca imi e groaza de drumul inapoi (stam in Sachsen). Baietii mei au 8 si 5 ani, nu se prea omoara dupa muzee, dar le plac locuri noi. Poate aveti vreo idee [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 848
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hallo selina-d,

am fost si noi la Legoland anul trecut, aglomeratie, cozi si trebe multa alergatura daca vrei sa ai timp sa te dai si sa vezi totul. Jocurile cu apa pe vremea asta noi le-am ocolit dar daca sunteti pregatiti si cu haine de schimb zic ca puteti sa profitati. Stiu ca exista de cumparat la intrare un card extra costa ceva in plus, cu care poti intra in fata fara a sta la coada. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hallo selina-d,

am fost si noi la Legoland anul trecut, aglomeratie, cozi si trebe multa alergatura daca vrei sa ai timp sa te dai si sa vezi totul. Jocurile cu apa pe vremea asta noi le-am ocolit dar daca sunteti pregatiti si cu haine de schimb zic ca puteti sa profitati. Stiu ca exista de cumparat la intrare un card extra costa ceva in plus, cu care poti intra in fata fara a sta la coada. 

 

multumesc de sfaturi, am mai citit si eu un pic in stanga si in dreapta, dar copiii asa au votat [:)]

 

Ce sa fac si eu, mai ascult de copii, ca si ei mai trebuie sa asculte de mine [pk]

 

Am retinut sfatul cu haine de schimb, [flo2]  sper sa nu ne udam prea tare, am vazut si eu ca sunt diverse chestii cu apa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Selina, cu multa placere. Eu as da cu google : Sehenswürdigkeiten in der Nähe von xxx....si vezi ce gasesti...noi asa gasim mereu locurile interesante...

 

Kelheim e iar dragut (acolo se face berea Schneider Weisse), e langa Weltenburg, la 80

de km de München...Befreiungshalle in Kelheim e iar interesanta..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La Piratenschlacht acolo erau uzi pana la piele, chit caci noi am fost in noiembrie( ultima zi de sezon) aici in barci sunt tunuri cu apa care se uda reciproc cu cei din barcile vecine sau de pe margine.

Si alor mei le-a placut si ei mai vor dar eu zic caci la vara.

Noi am fost fffff mult la Playmobil frumos si acolo,dar acum ai mei sunt cam marisori si au fost de s-au saturat. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vai vai puiule, crezi ca scapam neudati? Deci trebuie sa am set complet de haine la mine? [batcap]  Nu stiu daca pot cara atata, plus apa, plus cate mai avem....Deja ma si gandesc ca las camera mare de foto acasa si fac poze cu telefonul. Oricum mergem, biletele le-am luat deja. Mi-e un pic groaza, dar ce nu fac eu sa ii vad fericiti.

 

Ella, mersi de sugestii [:)]  Sachsenul e chiar foarte frumos si sunt multe de vazut, dar noi fiind aici am cam bifat tot ce era. Acum ma uitam pe drum inapoi prin Bayern sigur mai gasim ceva de vizitat. Poate mai intram in Nürnberg, ca am fost cu multi ani in urma cand inca nu aveam copii si mi-a ramas in minte foarte placut. Acum insa sigur vad tot din alta perspectiva, si ma gandesc sa fie ceva sa le placa la copii si sa nu se plictiseasca, sau mai rau - sa fuga in toate directiile si eu sa nu stiu cum sa ma impart (sunt singura cu ei).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...