Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Viata in Germania si Elvetia cap. 87


Recommended Posts

ce ma seaca pe mine problema asta cu analizele - de 3 saptamani ma doare gatul, am luat si 2 antibiotice si tot nu mi-a trecut si nu vrea medicul nicicum sa imi faca analize  [zid]

 

cica sa ma odihnesc mai mult si sa beau ceai..... Nu stiu cum ii spune la exudat, dar eu nu am auzit de cand sunt aici sa faca cuiva, nici la adulti, nici copii... Eu am in mod evident ceva in gat, o fi streptococ, o fi altceva.... Sper din tot sufletul sa treaca pana la urma de la sine, desi am avut dureri cumplite.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 848
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu sunt de parere ca doctorita mea de familie n-a auzit de acest exudat. [batcap]

Xio, spune-mi te rog, este posibil ca streptococul sa fie prezent in gat dar sa nu fi iesit la analizele de sange?

Nici macar la aceste analize n-am acces. mi s-a spus verbal ca sunt in ordine, iar eu trebuie s-o cred pe cuvant.

Azi am stat cu borcanul cu miere langa noi. Maine trecem la gargara cu sare. [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, 

Mianda si eu am avut in luna februarie aceeasi problema cu gatul. eram si mai disperata ca ma durea si capul  si nu aveam nici  asigurare medicala. am incercat si cu albastru de metilen si cu tinctura de propolis..se mai ameliorau durerile. Pana la urma mi-a trecut fara alt tratament. am avut dureri mari aproape o luna. Noi inca suntem in  proces de adaptare la vremea din Hamburg [:)]   

Sper ca sunteti bine .

 

    Am avut paduchi.  . Am facut un tratament cu un produs recomandat de la gradinita. e un produs uleios care se tine in cap opt ore si se repeta dupa zece zile. A fost cam greu pentru ca trebuia sa stam cu uleiul ala o noapte intreaga. se intinde peste tot inevitabil caciula sau basmaluta iar solutia uleioasa se pierd ajunge pe fata..offf

stiti un tratament mai rapid? Deja ma mananca capul dar pe langa magen darm virus, paduchii sunt pereferati. [:)]

 

 Noi suntem putin dezorientati cu sarbatorile de Paste. suntem departe de biserica si de tara si cred ca din acest motiv. O sa incercam sa ajungem si noi la biserica macar la slujba de Inviere.

 as vrea sa fac si cozonac, pasca oua rosii..

 

Voi mergeti la biserica romaneasca?

 

Miriluta,

 

sambata avem deschidere de sezon la gradinarit. Copiii de-abia asteapta. [:)] Cred ca o sa mergem des pe la gardina pentru ca m-am uitat pe un site cu vremea in Hamburg si am vazut in luna iunie multe zile cu soare.

 

sa avem sanatate si soare :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Illia, eu folosesc un sampon rapid impotriva paduchilor: se aplica de doua ori ca un sampon si se lasa cate 30 min cu despaduchiat intre. Ma uit acasa cum se numeste (eu am mereu rezerve in casa :-) )

 

Biserica romaneasca in Hamburg e in Tegelweg 151. Parintele Vintila e un om super. Eu nu ajung decat rar insa am vazut ca sunt multe familii cu copii care participa la "scoala de duminica" unde socializeaza si fac tot felul de jocuri.

 

Si eu ma pregatesc de cocalit si vopsit, doar sa vad cand :-( ca mandra mea are maine campionatul regional la Ju-jitsu.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...