Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Viata in Germania si Elvetia cap. 87


Recommended Posts

  • Răspunsuri 848
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Noi ne vom muta langa Muenchen. Planul e sa plec eu prima, stau o luna sau 2 si apoi vine si sotul.

La inceput am lcuinta de la sputal, m-a mirat ca trebuie sa atesc si la asa ceva Kaution...

Am vrut sa va intreb la ce sa fiu atenta cand caut chirie. O sa am timp o luna sau 2 sa caut, voi merge sa le vad, ca doar de pe internet nu imi pot face o idee. Am vazut ca se pot inchiria si Provisionsfrei. Asta e fara Kaution?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu caut o locuinta de inchiriat, dar pentru ca eu caut obligatoriu la casa, cam greu.

Ma uit in primul rand sa fie luminoasa, sa nu aiba tavanul din lemn, sa nu aiba mucegai si baia sa aiba cada  [:)]  Aaaa...si wc-ul sa fie obligatoriu in acceasi incapere cu cada  [:)]  Nu pot sa inteleg cum e posibil sa mergi sa-ti faci nevoile intr-o incapere, iar apoi sa mergi si sa te speli in alta  [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Xio eu as fi atenta si la vecini, distanta fata de mijloace de transport in comun, posibilitati de parcare. In apartament, m-as uita sa am fereastra la baie si restul ti-a scris mianda.

@Mianda: tavan din lemn - te referi la tavanele acoperite cu sipci din lemn sau gen Altbau unde nu exista plafon din ciment ci Holzbalken?

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bine, nu m/ar deranja nici casa, dar nu vreau sa fie prea mare, vad aii ca avem locuinta pe 2 etaje, 80 si ceva de mp, locuibil 74 sau 76, ca e dachwohnung, o camera sta nelocuita de noi. :)) avem acolo ceva lucruri si arata foarte frumos, dar nu prea stam in ea.

 

La mine cabina de dus e un must......dar ce avem noi aici nu gasesc la preturi rezonabile acolo.

 

Bine ca am aflat si eu de provision si kaution. :)) cand ne/am mutat prima oara aici nu am avut Kaution, acum cand ne/am mutat la sef am avut chiria kalt pe luna, lucru care m/a mirat, ca doar....suntem prieteni.

Dr daca spuneti ca asa e peste tot e ok.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...