Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

CIRESELE de mai-iunie 2013 (2)


Recommended Posts

Fetelor, incep si eu sa scriu, nu stiu exact cat timp mai am pana sa trezeste michidutza.

 

Sa incep cu fumatul: eu am fumat si in sarcina pana la sf lui decembrie, dar la jumatate capacitate, cca 10 tigarete pe zi. Mi-era o rusine si o jenah cu burta mare, dar eram in priza ba cu examene, ba la servici, ba cu boala lui tata...numai nu prindeam perioada zen sa fiu calma si sa ma las.Pana cand de craciun am incercat electronica ego-t joyetec si gata, nu mi-am mai cumparat tigari. E super tigara asta. Am luat lichid cu nicotina, apoi fara, asta in ianuarie, apoi din februarie -martie o caram dupa mine dar nu mai trageam din ea. dar o tineam pe masa. Apoi din aprilie m-am scarbit cu totul si nu mi-a mai trebuit. Eu nu vreau sub nici o forma sa ma reapuc, daca va fi forta majora, un chef ceva nu zic ca niciodata nu voi fuma o tigara, dar sa imi cumpar pachetul pe zi si sa imi mananc banii si sanatatea nu mai vreau. castig cativa ani in plus de trait alaturi de Edi, iar cu banii cate pot sa-i cumpar,nu?De cand am inceput sa iesim in parc am inceput sa o folosesc din nou, daca ma lasa Edi sa stau pe banca.

 

Programul nostru: trezirea pe la 9 (ma rog el vrea pe la 7, dar mai suge in pat si o lungim pana la 9), papa, eu butonez calc , ma mai mulg, el motzaie in bouncer,eventual mai dam o tura pe centru, facem niste cumparaturi si revenim la 12,30.

 

12,30 papa, pe la 13,30-14 nani pana la 17,30-18.

In timpul asta eu gatesc , ma mulg, va citesc si gata, a trecut ziua.

18-papa si plecam iar in parc la plimbare pana pe la 20-20,30.

20,30- baitza, 21 papa, 22 nani.Eu il adorm si dupamasa si seara la noi in pat , il las sa gangureasca si mai serveste tzitzi asa de alint, sa il ia somnul.Noaptea in general se trezeste la 4 sa .pape si cam atat.

 

Azi a spart topurile, a dormit pana la 10.15. L-am lasat in pat, eram chiar super odihnita, si in 5 min m-a strigat, asa ca azi suntem putin decalati, insa ritualul de seara il facem la orele stabilite. Sa adoarma la 22.

 

Nu avem colici. E tare bine si e tare cuminte. Se mai intampla sa planga pentru cate un part, cum a fost azi, dar nu plange sa sara camasa de pe el.Eu mananc tot ce imi spune inima, ca in melodia lui Brenciu, legume crude, fructe, orice.Mai nou beau si cofee dimineata si multicica, si e totul bine.

 

Deja il aud ca se dezmorteste, imediat ma striga si mergem la el, ne gangureste si zambeste cand venim la el. [flo2]

 

Mai revin la noapte daca imi amintesc ceva.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 495
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Vio, imi pare rare rau ca te doare:(, nu poti suna un medic de la o camera de garda care sa te ajute cu un sfat?

 

Ralu, eu am ales Balcicul, avem si munte si mare si am inteles ca e tare frumos. Mergem intr un grup mai mare, cu copii de un an, cu bebelusi si cu femei insarcinate, trebuie sa multumim multa lume.

 

In ceea ce priveste fumatul ma abtin, eu sunt din cele care mai trageau din cand in cand dar care acum nu sunt de acord cu viciul asta pe langa copii.

 

Bine ai venit, Elena! Sa ti traiasca sanatos puiul!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna....noi am ajuns la tara..am prins o vreme super de plecat. .am ajuns la tara..am stat ceva in curte. .dar a venit o furtuna deba trebuit sa intram in casa..unde e racoare asa cum ac-ul abia face la Buc. ..ganditi-va ca i-am dat zmeului pantalonasi si l-am su acoperit. .inca putin si primeste caciulita..:)))

 

Helliee..eu nu am mancat deloc fructe pana acum:( o sa incep si eu. .bv ca si rezistat atat fara sa pui supozitor..

 

Doina..si eu ma intrebam care lampa;) sper sa fie ok Filip..si te insotesc in criza hemoroidala:(

 

Simcri...e ff bine cat ai reusit xu lm..mai ales la tot stresul prin care ai trecut...

 

Lily.senzație tortul. .esti ff talentata. .

 

Elena. .bine ati venit:)

 

Vio si pe mine ma incearca o durere de san il tot pun pe al mic sa suga de acolo..poate trece..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vio, nu suni la 07ALAPTARE? cred ca merge mai repede cu ei. Zicea Criu mai demult ca in 5 min au rezolvat problema la telefon. Am patit si eu in primele saptamani, dar a trecut la mine cu masaj si compresa rece. Nu stiu compesa rece cat bine a facut pt productie...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de sfaturi!

 

parca e mai bine cu rece si am pus si o foaie de varza! Nu arata a mastita ,sanul e moale.

Sper sa ma lase durerea.

Banuiesc ca a fost un blocaj pe acolo si s-a dus de la masaj si alaptare si acum a ramas durerea ,parca am mai patit o data la Dragos ,cunosc durerea asta.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bai, nnu se mai trezeste michidutza!

 

Am uitat sa va spun celor cu baby-blues: cand am trecut la bebelusi am citit primul capitol din ciresele si mi-am reamintit cum am inceput timid sa ne cunoastem: la inceput eram eu, Vicky, Flafi, Vio si cateva fete care au disparut in scurt timp. Ne consultam care cate teste de sarcina am facut, cand mergem la primul control. Am tras un plans, dar m-am descarcat. Asa ca daca doriti sa incercati, serviti cap 1. [il]

 

Vicky ,superb tortul! Chiar ca poti sa te lansezi in afaceri.

 

Maddie, de ce nu cumperi un carucior sport usor care sta si intins la 180 g? Eu asa am luat ca sa il pot cara singura, sa il pun in masina etc. Eu am luat Bertoni, e 370 lei dar sunt si mai moca daca vrei, sa poti iesi si tu dimineata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...