Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

CIRESELE de mai-iunie 2013 (2)


Recommended Posts

Elyana da, eu ii dau sa suga si ma mulg cica sa stimulez lactatia pt ca nu produc suficient.Insa dupa fiecare supt ii dau completare. In afara de masa de seara cand reusesc sa adun de peste zi 150-180 ml din 2-3 ture de muls, ca mai des nu reusesc.Noaptea doar LP si ce mai suge el cand incepe sa se trezeasca la 7-8.O singura data am reusit sa scot 100 ml dar era noaptea tarziu.

 

Trebuie sa incerc si eu Galactogilul, eu sunt cu Galafor si Mami.Culmea, nu am gasit in 23 farmacii am cerut!

 

Wow! 3-4 l ceai? Voi incerca sigur .Eu beau cam 1,6 l.Acum de fenicul.

 

Azi am comis-o eu. L-am adormit si m-am furisat pana la Kaufland sa fac cumparaturi de papa si sa ii   cumpar tort si jucarie, azi face 2 luni. Peste 40 min ma suna sotul iritat sa vin ca plange de cand am plecat.Uffff!! Pana am ajuns a mai plans 20 min, asa ca ne-am certat bine, si o ora a durat sa il adorm la loc, tare suparat era si suspina la greu . Asa de mila mi-a fost! Vorba ta, Vio, parca simte ca nu mai suntem in jur.

Cred ca imi comand si eu wrap si o sa merg cu el la cumparaturi. Serios acum , de 2 luni e a doua oara cand plec undeva fara el si uite ca nu a tinut figura. :( In rest numai pe jos si cu caruciorul dupa mine prin magazine.

 

Simcri, la multi ani si voua!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 495
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mony, eu in wrap merg cu el peste tot.

La inceput doar dormea acolo... acum mai sta si treazsi studiaza lumea.

Ieri am plecat pe la 12.... si ne-am intors pe la 16... A stat in wrap cat am colindat noi 3 magazine si am si mancat de pranz. Eu sunt f multumita..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

CA spunea cineva de alaptat in sling. Eu n-am incercat dar nici nu mi s-ar parea foarte comod. Cu wrapul eu prefer sa-l scot (las wrapul impachetat in jurul meu ca ma mai si acopera) si ii dau normal in brate. Apoi il pun la loc. 

Mony, sper sa fii multumita... oricum il poti folosi luni bune de acum incolo, distribuie mult mai bine greutatea decat un port-bebe obisnuit.

Eu am invatat sa-l pun de pe youtube... am incercat pozitia de nou-nascut 0-3 luni dar nu ne-am impacat cu ea... asa ca suntem pe pozitia "clasica".

Eu cam asa il pun

Doar ca ii scot piciorusele afara din primul X si le infasor doar cu partea orizontala... Asa am vazut eu in filmul din care am invatat schema asta... dar nu-l mai gasesc acum.

Cand adoarme ii pun capul intr-o parte si ii trag un pic esarfa pe cap ca sa-i tina capul fix.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pare complicat dar credema dupa[ 2-3 manevre din astea devii expert si atunci il pui imediat,

 

 Noi plecam cu masina, il alaptez pe drum (daca nu am facut-o acasa).. cand ajungem in oras/magazin ioi schimb scutecul daca e cazul si la intrarea in magazin imi pun wrapul/... deci chiar am ajuns sa fiu rapida

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor si eu am wrap, dar al meu plange rau cand il pun. :( I-o fi prea cald? O sa mai insist, ca azi am ajuns la performanta de a merge cu el pe wc. :)) Plangea f rau si nu aveam ce sa ii fac. Am avut de ales: ori fac pe mine, ori merg cu el. :D

Plus ca mi-ar fi mai usor sa il scot pe afara si sa merg si eu pe ici pe colo.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simcri..sănătate multa lui Andrei...sper sa isi revină repede si sa scape de febra. ..

Elyana..scoti super bine...se vede ca te chinui. .nu e usor sa scoți necesarul pt unul..dar pt 2..

Fetelor care va mulgeti pt a da lm..va super apreciez..mie mi se pare ff greu...

Mony..chiar cred ca putea si sotul sa reactioneze altfel...dar wrap tot cred ca iti e de ajutor.

Doina..cum mai e Filip?

Flory..ce frumos ca ati mers in excursie..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cum puteti sa folositi pompele... la mine nu iese nimic...

Incerc sa fac o rezerva pentru duminica cand voi fi la nunta... eu nu scot nimic, daca pun bebele la san scoate de se inneaca. Care e secretul? Am o pompa avent manuala... oare cat trebuie sa pompez pana sa iasa lapte? Cred ca aici gresesc ca nu am rabsare...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...