Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

CIRESELE de mai-iunie 2013 (2)


Recommended Posts

Madi pt bb mici slingul e indicat, dupa 4/6 nu mai stiu exact wrapul.

Hellie a Vladi kk?

Paulinio cred ca motivul e acela ca e mecanica, la electrica iese mai usor.

Andreea cred ca asta e inceputul, vom face multi cu asistenta :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 495
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu am ceai granule de la hipp mama si unul de la fares..momentan l-am folosit pe cel de la hipp. .imi face sanii piatra..iar bebe nu are nevoie de atat..si trebuie sa ma mulg putin cabel sa poata apuca macar sanul..o fac manual..cu pompa mi se pare chin..plus ca nu tre mult..doar sa detensionez sanul..aaa..si nu beau decat 1 cana..maxim 2..ajuta de ex cand nu apuc sa mananc...atunci e ok..

 

Flafi. .multu de lămuriri cu sling/wrap..

 

Hellie..si eu sunt curioasa..a facut kk Vladimir?

 

Eu am avut una bucata Andrei marait..doar la san voia sa stea..si se agita intr-una..nu am reusit decat ff putin sa il fac sa eructeze si mi-era ciuda pt ca auzisem cam cat inghitise sj stiam ca imi va da retur de lapte. ..cum a si făcut de altfel..asta dupa ce a facut pipi pe mine..pt ca taticul lui i-a lasat papershelu' prea larg:)) era ud tot..asa ca l-am lasat in scutec cu pasaroiul gol pe aleza..si doarme dus băiatul acum..daca aseara am sărit baita..azi nu mai vreau..asa ca probabil ii facem la 11-12..nu imi prea convine..ora lui era 9-9 jum..e diferenta cam mare..dar nu il pot lasa asa..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna si de la noi,

 

Ne am adunat pe acasa, dupa ce am fost prin vizite tot we, suntem tare plimbarete acum ca nu mai depindem de nimeni cu transportul, iesim ca fetele, singure cu masinuta noastra peste tot. Tati al nostru este foarte ocupat si nu ne poate insoti iar ca sa stam dupa el nu ne place ca de altfel nici insotite de oricine.

 

Exista un ingeras care are grija de fiecare copilas. Sa va spun pe langa ce accident stupid am trecut si era doar vina mea. Am asezat trepiedul de la aparatul foto in spatele masinii si la o frana brusca( trecea o ambulanta) a cazut pe bancheta, din fericire nu pe partea unde statea ea. Va spun ca era destul de greu :(

 

Eu am cumparat un sling cu inel care e f usor de montat, o sa ma uit pe net cum il pot folosi mai usor, nu prea e happy cand o introduc in el.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreea , super locatie Zexe !

E o tipa acolo care face cele mai bune macarons din Ro. Doar in Paris am mancat asa bune.

La botez am comandat de acolo macarons si mi le-au pregatit foarte fain. Si torturile sunt ff bune, si mancarea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Paulinio, mersi de filmulet. Legat de muls, e mai greu cu cea manuala. Si mie mi-a fost greu. Prima oara cand am incercat nu am scos nimic si toata eram transpirata de efort si stres. A doua oara mi-am luat mai mult curaj si am scos. Insa sa te masezi bine inainte si sa strangi sa curga lapte, abia apoi sa tragi cu pompa.

 

maddie, sotul meu nu ma prea ajuta in general. Nu ma ajuta nici inainte si nici acum, nu ii cer multe, dar trebuie sa ma rog de el pt orice, stiam ca asa va fi si cu copil mic, dar daca stateam sa astept sa se schimb el nu mai aveam acuma bb. Nu toate avem noroc de tatici innascuti. iar mi-am amintit cum a repozitionat al tau tzitzi in maternitate.

 

Eu sunt sfatoasa tare dar de ieri mi se angorjeaza sanii. Ieri stangul, am scapat cu supt,muls, masaj, azi dreptul si mult mai grav. Inca nu reusesc sa scap cu masaj, foaie de varza nu am si am inghitit acuma un ibuprofen.Macar daca ar creste laptele , nu m-as plange, dar am muls rapid 5 min doar inainte de plimbarea de seara si nu a iesit mare scofala, a trebuit sa abandonez ca se matzaia printul si am zis ca a plans destul azi, nu il las sa sufere mai mult de 30 de sec niciodata.

 

Simcri, imi pare tare rau. Oare cu comprese reci pe maini si picioare nu rezolvi nimic? probabil ca ai incercat deja mult mai multe, zic si eu asa...Dar totusi e surprinzator sa nu cedeze la medicamente,nu? Eu deja ma speriu , noi inca nu am facut vaccinurile, cica se face comanda si vin dupa data de 20.Ce ma fac daca patesc si eu asa? Sa ne tii lacurent.  [flo2] 

 

Perla de la mama: " Nu se face vaccinul la 2 luni ci cand are sanepidul". Ea nu glumea si nu era ironica. [fal]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...