Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

CIRESELE de mai-iunie 2013 (2)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 495
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Madd, mucisori face din cauza ca regurgiteaza lapte. Avem aceeasi problema. Dar o rezolvam foarte fain cu putin ser fiziologic in nasuc apoi cu dispozitivul vibrocil

Nu agreez caciuluta decat afara, iarna sau pe vijelie .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deci sa ii iau dispozitivul vibrocil..am vazut pe net:) nici eu nu ma incumet cu aspiratorul. .mi se pare prea mic el:)

Eu cred ca de asta se si foieste atat noaptea..

Sincer..nu stiu termenul pt depunerea dosarului. .parca 60 dupa postnatal..dar nu bag mana in foc..eu nici pt alocatie nu am depus. .sapt viitoare am zis ca ma ocup:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici!

Nu stiu ce sa ma fac caci bebele meu nu doarme noaptea mai mult de 1.5 - 2 ore si urla ca din gura de sarpe sa suga. Cand il pun la san suge , ce suge si adoarme. Imi dau seama ca nu s-a saturat dar nu-l pot trezi si imi vine sa plang de ciuda caci stiu ca n-o sa doarma mult.....

Nu stiu ce sa-i mai fac! Aseara I-am dat dupa ce a supt si lapte muls de la mine cu bibe tot ca sa dorm si eu macar 3 ore legate ca sunt franta, nu mai pot de obosita [batcap] dar...dupa 2 ore : oaaaaaaaa.....imi venea sa plang de somn.

Deci s-a culcat la 23.30 si s-a tezit la 1.30,la 3.30, la 5.30, la 7,la 8.30, la 10.

Simt ca nu mai rezist....asa face de cand s-a nascut de 5 sapt.

Cand citesc la voi ca bebeii dorm cate 4-5 ore legate noaptea, nu-mi vine sa cred!

Cum o fi?

Cu suzi nu-l pot pacali sa adoarma fara sa suga tzitzi [smulgpar]  sub nici o forma.

 

Si acum il tot legan sa treaca macar 2 ore de la ultima masa ca nu mai pottt ma usturura si ma dor sfarcurile de atata supt.

 

Si Sebi se infunda in nasuc tare noaptea si nu reusesc sa-i scot mucisorii cu pompita mica. Diseara ii trag si eu cu batista bebe poate o sa fie mai bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Emyly, te inteleg perfect cum e sa doarma doar 1,5-2 ore legate. Asa e si la noi. Si gandeste-te ca noi ii dam lp, deci ar trebui sa se sature si sa doarma dus. Sincera sa fiu, eu nici nu stiu ce sfaturi sa-ti dau, vroiam doar sa stii ca nu esti singura. :)

Auzi, da' il doare burtica, ai idee? Ca poate are colicei/gazute si d'aia se trezeste. Daca ii dai deja ceva de colici, mai incearca si altceva, poate merge. Ragaie dupa ce papa? Eu stiu de la al meu ca il doare burtica, fiindca se screme rau si plange pana reuseste sa traga un part.

Ca incurajare, pot sa-ti spun ca o sa fie mai bine mai incolo. Uite, bebe meu face aproape 2 luni si reuseste sa mai prinda 3 ore legate de somn, se trezeste, papa si mai baga vreo 3 ore. Dar cam atat si nu se intampla f des. Numai ca am cam inceput sa ne obisnuim, ce sa facem?

Iti doresc numai bine. :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna ziua si de la noi :*

 

stam afara pe o banca singurei (prima data cand ies singura ... ma rog am coborat cu mama si o sun dc este ceva :p ) papam o titi :)

 

am venit si noi din excursie de la tara de la bunici ... a fost bine bbe a dormit pe drum am papat si titi si bibe ... colocosi astia ne omoara seara la 9 este ora lor :(( a fost ok in deplasare si nani si baita si papa si tot nu am stat ata de mult afara ca batea vantul ... totul fu ok cu exceptia ... tot t chinui sa planifici dar nah ce nu poti controla este vremea ... vineri pe autostrada ne-a prins o torentiala o torentiala cu grindina :(( ploua foarte tare de nu mai vedeam botul masinii grindina se auzea poc poc pe masina am tras pe banda de urgenta ca toate masinile .... a fost horror nu am fost in viata mea atat de speriata .... deci nah :) peripetii se intampla mereu indiferent .

 

asa ce ati mai facut voi:

 

vio sper ca esti ok cu sanul

 

simcri sper ca sunteti bine cu temperatura

 

elyana supeebi baietii tai si felicitari pt productie cand am citit 3 , 4 sute wow :))

 

madd ma bucur ca fu ok in deplasare :)

 

hellie sper sa faceti kk ... sigur te mosteneste dc zici ca asa erai si tu

 

ati mai vb de sling/ wrap si iar sunt in ceata :D foarte tare filmuletul cu wrap am inceput sa ne uitam ... acum chiar ca nu mai stiu ce sa aleg :D

 

ieri m-a enervat maxim cumnata care a urlat la mine ca cum nu fierb apa pt bibe??? voi fierbeti si raciti apa pt bibe? noua dr ne- a recomandat bucuvina si atat ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Exact asa fac si eu cu imbracatul. Body maieu sa maneca scurta si atat ! Si scutecel ca sa nu ne lipim cand imi sta in brate.

Noaptea are si pantalonasi .

 

Caciulita al meu nu primește nici dupa baie..iar afara doar pe vant mai puternic..nu adiere..sper sa nu fac prostii..dar eu il cam imbrac dupa cum ma imbrac eu:) daca mi se pare răcoare. .acopăr cu un scutecel..nu imbrac mai gros:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...