Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

CIRESELE de mai-iunie 2013 (2)


Recommended Posts

Buna dimineata,

 

Fetele care stocati lapte aveti nevoie de o disciplina exemplara, felicitari! Elyana, chiar ma gandeam la tine, oare producti de lapte nu e mai mare in cazul gemenilor, te ajuta si natura sau e la fel numai ca tu imparti la doi?

 

Somnul bebeilor depinde de noroc, noaptea trecuta la cat ii era de somn spre dimineata, de la 3 nu a mai supt decat 5 minute si s a trezit din2 in 2 ore iar in seara asta mi a oferit o surpriZa placuta, a dormit de la 10 la 4. As prefera ca noaptea asta sa se transforme in obicei, mai ales ca a adormit si singura in patut.

 

In schimb, in timpul zilei am inceput sa fim din ce in ce mai maraite si mai voluntare, observ cum se schimba de la zi la zi!

 

As vrea sa ma sfatuiesc si cu voi in legatura cu petrecerea de botez, voi v-ati risca sa o faceti in aer liber? E cam ciudatica vremea in perioada asta dar totusi parca as prefera o terasa cu piscina in locul clasicului restaurant.

 

Maine o luam de la capat cu plimbarile, am noroc ca sta cumintica cand da de aer afara!

 

Va pup dragelor

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 495
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu zic ca natura stia ca am doi asa ca s-a adaptat.

 

Am dormit ca un bebelus, m-am trezit din 2 in 2 ore :)) pentru muls desigur :)) supriza la 3 dimineata, am scos doar 160 asa ca la 6 a trebuit sa completez, acum am doar 130 pentru masa de 9.

 

Cred v-am obosit cu mililitri mei de doua zile :))) dar nu am cu cine sa vb :)

 

Colicii sunt la putere la Mikael, ma simt atat de aiurea ca a trebuit sa le dau formula... Nici Gabriel nu se simte prea bine, dar el suporta mai bine, se maraie un pic, insa ii place somnul prea mult :))

 

Partea a doua a problemei e ca mama ma tine departe de ei. Sau asa simt eu. Adica daca ma trezesc noaptea fiindca urla Mikael ea intelege ca vin sa o supraveghez, sa vad ce ii face. Nu prea am cum sa ma inteleg cu ea. Rezultatul e ca ieri seara Gabriel a primit doza dubla de sab simplex si Mikael nimic...ca au uitat cui ii dadusera... Iar azi dimineata am descoperit ca Gabriel avea pampers masura 0 care e mic pentru el, cu toate ca era pachetul de 1 pe birou.

 

Acum imi zice sa ii las nu stiu cati litri de lapte si sa plec la plimbare sa ma intorc seara :)) iar eu ma chinui cu laptele de la o masa la alta..

 

Azi vreau sa ii scot afara un pic sa se linisteasca. Si sa plec acasa sa imi intru inapoi in program.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari! La multe lunite si la multi ani!

 

Eu sper sa nu pierd ziua in care fac ai mei o luna. Duminica ar fi ziua cea mare, azi cred ca e marti.

Ieri l-am intrebat pe sot in ce an suntem, puteam sa jur ca suntem in 2015 :)) niste lecitina, va rog!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elyana ai scapat de durerea de brat?Cand am avut dureri mari de gat si ceafa dupa anestezie,pe langa tot ce-am luat medicamente m-am dat si cu vreo 4 unguente.Care am simtit ca a facur ceva bine a fost DICLOFENAC,dar facut de FITERMAN.Atentie,sunt de 2 feluri,iar acesta mi s-a parut foarte bun,adica infierbanta locul si simti ca actioneaza.Indicat ar fi dupa ce te ungi,sa acoperi locul cu ceva sa tina caldurica acolo.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elyana, super mama ta! Bietul Gabriel, 2 doze si Mikael nimic!

 

Deci tu te mulgi la 1,30h-2h!

Inseamna ca apropape ca esti blocata in casa si dependenta de pompa. [smulgpar]

Sper ca creasca productia sa poti stoca si sa poti iesi si tu afara.

Sa stii ca nici eu nu pot sa plec nicaieri fara bb, am povestit ce am patit duminica daca am incercat sa ma furisez o ora fara el.

 

Insa iti recomand sa iesiti la plimbare cu ei, daca ai noroc si dorm te mai relaxezi si tu si castigi timp sa se acumuleze laptele.

 

[flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimi :)

 

paulino multumesc

 

mony da :) baietel nu sta deloc in carucior dx este treaz foarte foarte rar sta asa ca daca se trezeste plange tare tare si imi este cam.greu sa il am.in.brate si sa imping caruciorul.sa trec borduri.etc ... eh pana ne obisnuim :D

 

asta s-a intamplat ieri bebe in brate si.impins la.carucior cu chiu cu vai .. trebuie neaparat sa-mi achizitionez sling/wrap ca nu m-am decis inca :)

 

deci cu apa fiarta asa era :( ma rog habar nu am.avut eu nu am.citit pe cutie ca sotul s-a ocupat atunci si apoi am facut cum facea el :D am crezut ca este supraexagerare a cumnata-mii :)

 

aseara ne-a uimit bebe a dormit 3 ore de la 7 sear la 10 ai noi vroiam sa mutam baita mai devreme c prc prea tarziu facem.la 10 da de unde :D ... a dormit 2 ore la plimbare nu puteam opri caruciorul cq imediat se trezea si inca o.or in casa :)

 

noi noaptea nu ne trezeam.dc.ne culcam.la 12 se trezea la 4,5 acum ne-am culcal.la 11 si ne-am.trezit la 3 si am.papat si bibe inainte era.suficienta titi dar acum nu :)

 

cam.asa

 

sa avem.o.zi linistita :*

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...