Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

CIRESELE de mai-iunie 2013 (2)


Recommended Posts

Dau cu gheara ursului si gheara dracului sau ceva de genul asta, seara inainte de culcare si dorm bine, fara dureri.. Nu stiu daca are legatura cu anestezia, la mine se intensifica daca folosesc pompa prea des. Poate mi-a dat o sensibilitate. Am folosit diclac si nu m-a ajutat

 

Am retinut firma, o sa il iau :D multumesc :)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 495
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

La multe lunitze si ani, Edi!!! Mony, nu stiu daca am mai scris dar nu strica de 2 ori :)

 

La multe lunitze si ani, Andre Liviu!!! Eu cred ca o sa-i iau tort in fiecare luna, este o ocazie ca sa mananc ceva dulce :)

 

Offf si eu care vreau sa slabesc :((( dar mereu cand ma pun la masa ma gandesc ca trebuie sa fie laptele consistent pt Filip..Oricum vitamine mai iau o luna si gata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu i-am mai facut analize lui Filip pt ca nu a vrut sotul sa-i ia sange din vena cum cica trebuie :(( 2 ani de zile, la toate analizele, lui Matei iau luat din deget orice cantitate trebuia, iar acum la Filip au refuzat ca cica trebuia mult :( Acum sa vedem ce mai zice doctorul de icter cand vine sa-l vada ca, de dormit, nu mai doarme asa mult.

 

Madd, multumesc de intrebare :*

 

Programul nostru ziua este variabil - mananca la maxim 2 ore dar a inceput sa se sature cu un san, iar noapte doarme de la 22-23 pana la 2.30-3, apoi pana la 5-6 cand incepe maraiala ca o broscuta (cum zicea si Madd).

 

Sotul chiar ma intreba cand isi face si el program :) cred ca niciodata :) Noi eram obisnuiti cu Matei care se trezea doar o data pe noapte, DE VIS!!! :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hellie, un doctor pediatru bun am inteles ca este Ana Culcer poate ajungi la ea.

 

Ralu, la Matei am fiert apa pana la un an si ceva, iar cand nu am mai fiert am observat ca-l durea burtica. Acum nu stiu daca se obisnuise asa si poate schimbarea a determinat durerea, dar dr ne-a zis ca nicio apa nu este perfect "curata".

 

Elyana, felicitari pt productie! Bine ca rezisti la comportamentul si afirmatiile mamei tale, eu fac spume si o vad doar o ora maxim pe saptamana. Ultima afirmatie a fost ca nu am lapte bun si de aia nu doarme noapte, nici nu a terminat bine si i-am zis "solutia : lapte praf".

 

Simcri, multa sanatate lui Andrei!!! Este normal sa faca diaree de la Rotarix sau este o exceptie??? Doctorul nu este prea convons ca ar trebui sa facem rotarixul dar eu, dupa episodul de rotavirus a lui Matei, vreau sa elimin chiar daca doar cateva tulpini.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doina..nici eu nu sunt de acord cu luatul sangelui din vena la bebsi asa mici..lui Andrei i-au luat in maternitate pt analizele suplimentare si are si acum manutza putin vanata acolo..:(

Eu zic ca e ok Filip..probabil a facut icterul acela de la lm..cum mai fac unii copii..ii trece..mi se pare ca lui Andrei tot nu i-a trecut de tot..

 

Si eu sunt la fel cu slabitul:( plus ca mi se pare ca nu sr mai intaresc sanii cum o faceau inainte..ce-i drept. .suge doar dintr-un san al mic..il lasa moaale de tot..dar daca apas tot mai iese ceva..se pare ca de produs produc .incerc sa beau mai multe lichide insa..

 

Sa stii ca si al meu are programul la fel ca al tau:)) aceleasi ore la trezirile de noapte. .iar ziua nu are deloc..a inceput sa mai stea treaz acum..trebuie sa gasim activitati:)

 

Fetelor cu sarbatoriti:) la multe lunite si anisori puilor vostri..al meu azi face abia 3 sapt..asa ca mergem si pe la parintii mei in vizita la oras:) le facem surpriza:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor... trebuie sa scriu ca sa ma mai linistesc cu soacra-mea. 

Cred ca retraieste relatia cu fi-su prin Vladut.

Azi am prins-o ca facea fix ce am tot zis ca e in stare sa faca. Il tinea pe Vladut la sanul ei, avea tricoul pe ea multumesc lui Dumnezeu, si el morfolea de zor la tzatza ei! Ea er incantata!

Mai se mai intampla la femei bebeii sa caute tata, dar la naiba nu il lasi acolo intentionat, chemi mama sa ii dea sa pape.

 

abia astept sa termin cu lucrarea asta sa nu mai am nevoie de ajutorul ei, ca stau cu un stres ingrozitor, ca nu stiu ce ii mai trec eprin cap.

 

Singurul lucru care ma multumeste este ca totusi sta linistit la ea si il iubeste, are grja lui. Problema e ca ma cheama sa il schimb, dar nu sa ii dau de mancare. Offf..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Flafi, groaznic ce ppvestesti!! Eu cred ca as fi facut un scandal monstru. Nu poti sa-i spui sotului sa vb cu ea? Eu asa procedez - orice ma deranjeaza la soacra ii spun sotului si-l las pe el sa discute ca o cunoaste mai bine si stie cum s-o ia.

 

Sa va zic ultima discutie cu soacra: ma intrebam daca Filip o sa semene cu mine, la care ea imi zice cu repros "tu vrei ca toti copiii sa semene cu tine" :)) cu toate ca eu zic ca Matei seamana mai mult cu sotul doar ca este alb ca mine si are ochii albastri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamne flafi, tu conduci detasat cu soacra :)) mama a clacat, si-a facut dus si a zis ca scoate cainele afara, si-a luat cafea intr-o sticla si s-a mai intors dupa o ora jumate :))))))

 

Mikael nu mai doarme de la 9 vrea brate si sa se certe cu tapetul. Nici laptele nu il tenteaza, molfaie tetina doar

 

Intr-adevar eu in afara de muls, galactogil si ceai nu mai stiu nimic. A da, de la atata ceai tipa si vezica in mine, dar ajung la baie din an in paste.

 

Vreau sa ma intind in pat 5 minute, ma doare spatele

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Flafi, e horror! As fi clacat sigur.

Bun sfatul Doinei, baga sotul la inaintare.Asa fac si eu de obicei. Ultima oara m-am trantit eu direct in ea si nu mai avem vorbitor de o luna si ceva.

 

Elyana, keep up the good work, sper ca in curand sa gasesti putin timp si pentru tine, cand aduni acei litri de lapte de care vorbea mama ta. Dar insist ca v-ar face bine si o plimbare, chiar daca logistic vorbind sunt convinsa ca e greu la voi, dar si 30 min fac bine la psihic. Vorbesc de al tau. [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele,

 

Eu sunt in parc cu flacaul meu si culmeaaaa...el doarme ca orice bebe in carutz! Minune maaare e asta!

 

Flafi, deci e clar ca soacra ta nu a avut acces la sotul tau cand era el bebe. Exact cum ai spus tu....altfel nu se explica aceste apucaturi haotice pe care le are cu Vladut.

 

Fluturash, bine ai revenit...te asteptam cand poti sa ne mai scri.

 

Elyana, cand or face bebsii tai un anisor-doi cred ca dai ditamai petrecerea...adica ma gandesc ca atunci macar vor dormi noaptea, si tu la fel :)))

 

Doina, inteleg ca s-a mai retras icterul?! La noi mai e doar in ochisori un pic....deci e adevarata ca se retrage in sens invers aparitiei.

 

Mony si Duduta, la multe lunite puisorilor!

 

Maddie cat stati in deplasare?!

 

Al meu aseara iar a fost marait rau de tot intre 8:30 si 10... Pur si simplu se scandaliza cu tzatza in guritza si plangea si iar o lua si iar urla si transpira de zor. Alaltaseara am facut un experiment...exact in intervalul asta de maraiala i-am dat vreo 60 ml de LP...si a fost copilul foarte relaxat...dupa baitza a mancat bine. Ei, aseara nu i-am mai dat si am avut ditamai spectacolul, plus ca daca m--a supt si cu jumatate de ora inainte de baita, dupa baitza nu mai era asa mult laptic si iar a inceput circul. El de obicei adoarme in juma de ora dupa baitza, daca suge ca lumea. Aseara ne-a luat o ora si ceva plus ca a transpirat de cat se agita cu tzitzi in gura.

 

Cred ca voi trece la LP pentru intervalul 8:30-10:30. Credeti ca o sa imi afecteze productia de LM daca bag biberonul in intervalul asta?! Pe mine nu ma supara ca plange, ca naaaa, orice bebe plange, dar nu-mi place ca se agita rau, se ineqca cu tzatza pentru ca plange si suge in acelasi timp, plus ca transpira ingrozitor la cap...adica curge apa din parul lui mare si des...

 

Doina, cred ca Culcer e fff greu de gasit. Am inteles ca s-ar fi specializat pe copiii vedetelor si politicienilor...nu stiu daca e doar un zvon. O sa caut pe net sa vad daca are cabinet particular. Chiar as vrea o vizita la ea...si pentru problema cu kk dar si asaaaa, ca e medic cu experienta...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...