Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

CIRESELE de mai-iunie 2013 (2)


Recommended Posts

Hellie, mai este galben in coltul ochilor si pielea de pe fata nu este aceeasi culoare ca cea de pe maini, dar nu stiu daca este corect sa verific asa. Sotul zilnic imi zice ca e mai alb.

Ana Culcer parca este si undeva la stat, la un institut, dar nu mai retin exact la care. Poate reusesti o programare chiar si mai tarziu.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 495
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Legat de icter, nu va panicati, icterul incepe de la cap si se vindeca de la picioare, deci capul si albul ochilor vor fi galbeni mai mult timp. Ai mei inca au putin galben la ochi, dar parca se duce, incet de tot. Sa ii duc la solar? :))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Flafi, dar stiu ca stai bine cu nervii. Elyana, la fel, sincer n-am idee cum va descurcati.

Eu ziceam ca o sa fie ok cu mama mea, dar face si ea dude. Oricum, nu e nici pe sfert cu ce povestiti voi. Azi, de ex i se parea ca facuse zuza kk in pampers si am trimis s-o verifice. Cand am intrat in camera ii rupsese scutecul ca nu vazuse unde sunt aricii. Mai tarziu i-am dat protectis zuzei si in loc sa le duca inapoi in frigider, mi le-a pus in sertar. Noroc ca am cautat ceva in sertar si n-au stat prea mult afara. Trebuie sa fiu cu ochii pe ea mai rau ca pe asta mica. Si cand ii atrag atentia imi zice ca sunt ca o soacra. A, si zilele trecute mergea cu caruciorul pe pista de biciclisti, (si acolo chiar era trafic) eu tot ii ziceam sa treaca pe partea cealalta, ea tot la pista tragea. Mai rau ca aia mici. Oricum, eu apreciez enorm cat ma ajuta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deiutza, asa este...am supravietuit primei luni :))) ce repede a trecut...dar si ce palpitant a fost :))

 

Elyana, ba te vei odihni....mai dormind in fund, mai cu un bebeloi in brate...stii tu, ne odihnim in stilul mamicesc. Eu de exemplu, dorm asa de bine in fund, cu perna la spate si cu bebeloiul de burta...:)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziua buna si de la noi!

 

Suntem in pregatiri, adica eu ma invart cu bebe in brate, sotul tipa prin casa ca unde e una alta ca la nebuni :) maine dimineata plecarea, cu diareea s-a terminat a fost doar o zi, dar cu febra inca suntem in puseuri, adineauri avea 37.6, l-am mai dezbracat un pic a ramas doar cu un tricou si in pampers, sper sa mai scada ca nu vreau sa-i mai dau nimic.

 

Doina e destul de des intalnita diareea dupa rotarix, la noi a fost doar o zi, eu l-am facut pentru ca am vazut ce urata e boala si merge printre multi copii

Apropo de copii, voi cum reusiti sa goniti copii de langa bebe fara ca sa se ofenseze parintii, in grupul nostru sunt multi copii si toti vin gramada pe Andrei sa-l atinga si sa-l pupe unii, si am incercat sa le spun ca nu e voie, ca pot doar sa se uite, a fost mai ales un baietel care cu 2 zile inainte a venit la mine ca avea amigdalita si a vrut sa-l pupe pe bebe si i-am spus ca nu are voie, si s-a umflat asa in pene maica-sa de numa

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

 

Offf... Citesc, citesc zilnic, dar n-apuc sa scriu. Acum exersez scrierea cu doua degete de la mana stanga. Intre timp, fac ture prin casa cu bebelina, cu ochii pe geam, ca-i tare maraita  si vrea pe umarul lu' mami. Ca-n fiecare zi la ora 5, il asteapta pe taica-su sa vina acasa sa se dragaleasca putin.  [alcool]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...