Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

CIRESELE de mai-iunie 2013 (2)


Recommended Posts

doina la fel si eu cu dulcele si la nepot am facut tort in fiecare luna pana la 6 luni asa ca la baietelul nostru facem pana la 1 an :)

 

flafi of doamne asa ceva ...

 

hellie asa am zis si noi aseara minune pare ca dormea in carucior 2 ore am facut carari prin cartier :D si azi dimi la fel o ora si junatate si am putut sa stam si pe banca :D

 

citesc si postez ca sa nu mai uit :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 495
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

hellie chiar ca dormim.mamiceste :D noi am trecut de la dormitul in.brate sau pe burtica :) acum.noaptea doarme paralel cu.mine cu capul intre titi mele :)

 

deiuta tare cu dc ati dat-o sau nu in bara :D

 

simcri ce tare :)) spor la bagaje si drum bun sa ne ti la curent :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna seara

am facut si noi pe 5 doua luni, i-am facut tort cu multe lumanari sa sufle toti copiii, am mai avut inca 2 copii pe langa ai nostrii si a iesit o mica petrecere, s-au jucat wii, s-au distrat.a fost fain.

 

am fost azi la Pitesti, trebuia sa fie de plimbare, relaxare, dar cu traficul nasol, devierea la intrare, plus ceva treaba ce i-a aparut sotului, am mers doar un pic in centru si am mancat o inghetata, am luat ceva praji si am plecat acasa.stefi a fost maraita, ilinca a cam urlat si ea, asa ca nu stiam cum sa ne intoarcem mai repede.mi-e dor de iesit din casa, dar asta e, e mult mai bine acasa.

 

acum ilinca doarme si fetele sunt in curte, se joaca cu un baietel de vreo 13 ani, venit la vecini.sotul o necajeste pe maria , ii zice "ginerica", dar se pare ca e history, ii placea vara trecuta, acum ii place un coleg de clasa.maia, care face ani anul asta, inca nu e interesata de baieti.

 

ilinca a iesit f putin cu caruciorul si nu i-a placut.eu tot mai sper sa ii placa,avem si wrap, dar nu mai stiu cum se pune si a plans cand am incercat, de doua ori.mai incerc.

 

cam atat, astept vremea buna sa mai mergem la piscina, expira abonamentul si e pacat .maria merge pe 15 pentru o saptamana in tabara.ne bucuram de vacanta si supravietuim fiecarei zile, asa cum putem.

v-am pupat

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

wow deci baietel a dormit de pe la 7 pana la 10 si ceva ... abia acum am terminat baia ... noi care vroiam sa facem baia mai devreme ... si am fost la cora urca iesi din masina si baietel ajuns acasa tot nu se trezea :)

 

si inca ceva de catevs zile a inceput sa pape mai putin lp azi a papat 50, 40 chiar si 30 ml ( ar trebui pt varsta lui 125 ml parca ) la san sta regulamentar cate 20 min la fiecare ... nici nu indraznesc sa sper ... ca poate creste productia de lm si de aia :)

 

el asa este viguros si activ si doarme bine cate 2 ore legate pe zi si cere papa la 2 ore ...

 

mmm sunt curioasa cat papa acum :)

 

o seara linistita ciresicilor si cireselelor :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara, la fel nu ajung sa scriu, va citesc, acum scriu cu o mana.

Felicitari pentru cele 2 lunite! Vreau si eu tooort! Si nu mai ajung sa fac.

Elyana, mi-a revenit productia in 2 zile treptat, problema e ca oscileaza iar. La mine a fost de vina factorul psihic, supararea care ma mai incearca din cand in cand. Poate la tine e oboseala.

Flafi, esti in top cu asa soacra. Mi-a zis mama ceva ce poate fi explicatie la o parte din chestii: se pare ca ea nu a facut #asa#, ca mine, cand eram eu mica. E inca mirata ca nu ii dau copilul cand vine pe la mine. Daca ar fi dupa ea, as sta eu in bucatarie la mancare si ea cu copilul. Se pare ca ea a facut ceza cu taietura mare si urata, si n-a ridicat, n-a facut efort in primele zile. Venea bunica si imi facea baie. Poate se astepta sa fac si eu la fel.

Hellie, daca te gandesti sa bagi seara lp, ai putea sa faci altceva: sa bagi pompa dimineata, cand e productie buna, dupa ce suge copilul si sa stochezi la frigider pt seara, cand nu prea e. Am observat ca productia asa e, dimineata dupa somn, dar si al meu cere noaptea, seara. Mai nou schimba doza, nu mai ajung 130ml, vrea 140-160 si suntem si noi in crize.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, am vazut pe net o scoica de masina care avea atasat un  cadru cu jucarii. Se gasesc acele cadre separat? 

Noi cautam o solutie sa il tinem ziua in sufragerie pe canapea dar nu direct. Are landoul si in curand ii ramane mic, tine picioarele ghemotoc. 

Si in loc de bouncer care nu are loc in casa si e prea tentant pt motan, ne-ar prinde bine scoica si jucarii.

Daa, visul motanului e sa doarma in landou ca bebe, il pandeste cand e gol, altfel e cuminte.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miha..cred ca a fost tare drăguț:) cu atatia copii..

Elyana..super productie scoti...dar tare fazs ci tequila..asta cu tetina la sticla merge ca joc de baut la petreceri:)))

Hellie..pana duminica stau:) e tare bine cu vizitele pe la bunici. .strabunici:) dar cred ca l-am cam obosit pe bb..adoarme greu acum. .a mancat si ca haplea si a regurgitat..si eu zic ca e buna ideea cu mulsul a lui Carmen. .merita încercat:)

Carmen. .face si motanul pe bebe..deh..apare și la ei regresia la stadiul de bb oare?!:)

Ralu..eu cred ca ti-a crescut producția:) congrats!!:*:*

Simcri..spor la facut bagaje si drum usor!!:*

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uff, a venit si la noi vara in sfarsit, cu calduri de numa. Prin urmare de 2 ile nu am deschis calcu :), dar v-am citit de pe tel.

 

Am retinut sicutia cu apa. apa minerala nu se fierbe, deoarece prin evaporare ii creste concentratia de saruri si face rau la rinichii bebelui.

m-am uitat si eu pe cutia mea de Lp si nici opoveste de fiert, dar spun sa folosesti apa imbuteliata.

 

Colega mea de birou e gravi in 2 luni :). Asa ma bucur pt ea. Asa ca o sa nevedem cel mult 2 luni la toamna si intra ea in concediu :).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata, eu ieri seara iar am secat am scos vreo 80ml la 7 si am fugit la farmacie sa iau o formula AR. Am luat Aptamil, groaznic gust :)) si textura :)) dar au supravietuit noptii. Eu am dormit mai linistita decat cand i-am lasat cu prenan. Au papat mai putin, mai in scarba asa.

 

I-am cantarit ieri si au ajuns la 3400gr, amandoi. Cu toate ca G pare mai dolofan decat M, o fi mai scund nu-mi dau seama.

 

Am reusit de dimineata sa umplu un bibe mare si unul mic pana la varf, plus inca 50 pe care le-a papat Mikael. Deci productia mea normala dupa o noapte.

 

Am tot citit pe net legat de pompare si productia de lapte. Concluzia e ca la pompa nu e la fel de stimulat sanul la fel cum ar face-o bebe si de aceea scade cantitatea de lapte. Se recomanda pompa dubla si pomparea simultana a ambilor sani si continuarea mulsului macar inca 5 minute dupa ce nu mai iese lapte.

Cred ca ideal ar fi sa am destul timp si organizare cu programul bebeilor ca sa pot scoate lapte la pompa, iar dupa sa ii pun si pe ei sa mai suga. Cam greu, dar o sa incerc. Macar de 3 ori pe zi daca as reusi sa fac asta.

 

Printre altele, M e atras de mirosul de bere, se linge pe buze cand il simte :))

 

Eu vineri fac 4 sapt de la cezariana. Nu am avut lohii abundente nici la inceput, poate primele 5 zile. De 2 sapt folosesc absorbante zilnice, cand se opreste? Nici macar nu prea curge rosu, doar f rar. In rest e maroniu. Si f putin. Indeajuns cat sa ma streseze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...