Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

CIRESELE de mai-iunie 2013 (2)


Recommended Posts

si parca a mai intrebat cineva cand merge epilare cu ceara prin zona operatiei? cum v-ati facut? sapt viitoare am si eu controlul de 6 sapt si am.zis cata sa intru in renovare acum.cat este mama aas cu mine :p de sapt viitoare aingura singurea ai nu cred sa am timp :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 495
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dragelor,

 

Revin de la controlul de 6 sapt, avem unda verde la viata normala, inclusiv epilat.

 

Ralu cand iti va ajunge slingul cu inel sunt curioasa cum il va primi bebe, a mea inca nu colaboreaza cu mine la aceat capitol.

 

Revin mai incolo, acum abia am ajuns acasa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Off..si eu as merge la epilat:( am doar 3 sapt:( sigur mai tre sa aștept:(

 

Eu nu am avut curaj sa il tin pe bebs in brate pe drum..binee..e si mic tare..mi se parea mai safe in landou..daca era o curba mai urata sau ceva..puneam mana pe el sa nu simta..

 

Acum am descoperit ca se sperie de el..si tot azi pt prima data..s-a adormit singur..nu a mai vrut tztz de suzeteala..nu a vrut in brate..l-am intins pe pat langa mine..ma preg sa verific pemparashul ca poate asta nu ii convenea..si pana sa iau eu altul si servetele..a adormit;))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu stiam ca doar in scoica e bebe safe in masina. In cazul de frana brusca sau impact( doamne fereste!) se poate lovi. A mea daca plange un pic in scoica la inceput dupa aceea uita pentru ca incepe sa se uite pe geam. Nu o iau de acolo deloc nici daca urla de foame( si credet ma ca la foame face urat)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello mamici :)

 

La noi pasaportul a fost gata in 10 minute. Tot temporar pt 1 an de zile. In aceeasi zi i-am facut si certificatul de nastere si pasaportul.

 

Elyana ma bucur ca tia revenit mai mult laptic. Si eu am observat asta la mine, daca ma odihnesc mai mult (dorm dimin 7-10, ori la pranz), fac mai mult laptic.

 

Cu mulsul, nu mai scot cine stie ce laptic, abia ajung la 50ml ca Naomi mi-l papa pe tot. Ma bucura asta, pt ca am obosit cu pompa, ma dor sanii de la pompat.

O pun pe ea la san intai, papa pana se satura, mai insist si eu  nitel sa goleasca sanii, apoi pun pompa sa goleasca sanii daca nu a facuto ea. Uneori ii dau completare LM 30-50ml. Seara.

 

 

Noi avem acelasi program, seara papam cam  pe la 20-21 si dormim pana dimineata, cu treziri pt papa, ofcourse, la fiecare 3-4 ore, pe la 23-24 si ora 3. si apoi dimi la 7. 

Gangurim, vorbim cu jucariile. Vorbim si cu mami si tati. Zambim.

 

Brobonelele ne-au maitrecut. Nu stiu daca de la uleiul de migdale ori de la laptele matern. Am renuntat sa o mai dau cu uleiul (am dat doar de vreo 3 ori) si ultima data i-am masat fata cu laptele de la tzitzi, cred ca e mai bun LM decat uleiul.

 

Mie mia venit ciclul [bang], azi imi curge mai mult rosu, pana azi pete maronii.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

... este nevoie si de tata cand se face pasaport sau pot merge singura? ce acte iti sunt necesare...

 

 

La pasaport e nevoie de prezenta tatalui, sau declaratie facuta la notar unde specifica ca isi da acordul ca copilul lui sasi faca pasaport---> dar legea asta cred ca nu mai e valabila si trebuie prezenta lui tati la pasaport. Sper sa nu gresesc.

 

Ca acte e nevoie certificatul de nastere al copilului, buletinele de identitate parinti, si acolo la ghiseu va pune sa semnati amandoi o hartie, nu mai tin minte ce specifica acolo, dar parca ca semana a declaratie.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si noi, deocamdata, suntem cu landoul in masina, nu are centura, nimica. Mi-e frica mereu cand suntem in masina cu landoul.

Avem scoica, si inca nu am "montato" in masina. Mi se pare cam mare scoica pt ea.La noi landoul e usor, de multe ori lam dus in mana, cand o scot afara din casa pana la carut(carutul sta afara in magazie) mereu o car in landou si landoul in mana. Acum ea a mai crescut si in greutate, de-amu' e greu landoul [:D].

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...