Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

CIRESELE de mai-iunie 2013 (2)


Recommended Posts

Hellie, imi pare rau ca esti suparata dar sigur o sa ia el in greutate. Probleme ar fi fost daca nu lua deloc.

 

Despre lapte praf - eu la Matei am folosit Nan si totul a fost ok pana a facut un an si jumatate si am trecut la Nan4 - de atunci a inceput sa faca fitze la mancare si sa nu vrea decat lapte. Asa ca l-am trecut pe Aptamil. Acum am in casa o cutie deTopher pt ca am observat la copiii prietenelor ca le-a mers bine cu el si nici nu le taia pofta de mancare, plus ca se zice ca este mai "bio".

 

Vio, Andreea, ma incurajati si pe mine cu schimbarile in bine ale bebeilor :)

 

Ralu, multa sanatate lui Matei! Si eu cred ca era de la caldura.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 495
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Azi noapte mi-a dormit mai bine - de la 23 la 3.30 apoi s-a trezit la 5.45 si final 7.45. Mullttt mai bine, plus ca de la 6 i l-am pasat sotului si eu am dormit cu Matei.

 

Hellie, tu ziceai ca se agita uneori la san, asa patesc si eu cu Filip doar cand este foarte obosit, lapte are suficient, ii curge bine, dar este mai bine daca doarme putim si apoi ii dau sa suga.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Criulica, de ce vrei neaparat sa-i dai suzeta? Nu te transforma pe tine in suzeta, el nu stie ce-i aia suzeta, antropologic vorbind, ca sa o continui pe Flafi, suzeta nu este in instinctul nostru uman,  ci corect este sa zicem ca ii dam copilului suzeta ca sa inlocuim mama, ceea ce poate fi convenabil, sa zicem, dar eu as zice ca nu-i de dorit. Exista studii foarte serioase care arata ca suzeta afecteaza socializarea ( mai ales la baieti).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna. Vio, multumesc pentru parere. Nu scap oricum de sot, vom lua bouncer. Vedem mai tarziu cu scoica, deocamdata iesim doar la dr.

Am gasit bouncer pe TIA caruciorbebe.ro de exemplu, sau pe alte site-uri pentru bebe. 

Jucarii de plus eu am spalat la masina, ca pe orice rufa de bebe. Deocamdata al meu nu le baga in seama.

Uff! Azi mananca prea putin si doarme mult. Oricum imi fac griji.

Ralu, si al meu parea incins ieri, i-am pus termometrul seara. A stat in sufragerie unde e mai cald; cand ne-am dus in dormitor mai la racoare l-am pupat pe frunte si mi s-a parut ca arde. A si tremurat putin cand i-am schimbat pampersul. Abia astept analiza de urina, sa nu fie frison!!! Dar dupa vreo 5 min in care am cautat termometrul, etc, copilul avea 36.5 la subsioara si se racorise si fruntea. Azi stam la aer conditionat. Ieri nu mi-am dat seama ca era asa cald in casa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu ma rog asta sa-i fie programul, dar pana nu vad eu ca macar o sapt doarme asa, nu indraznesc sa ma bucur. :) Traiesc doar clipa. :))

 

Criulica, nici al meu nu accepta suzeta de niciun fel. Am gasit unele mai mari si am vazut ca pe alea le mai ia din cand in cand, dar numai dupa ce e satul si daca n-a adormit intre timp. Oricum, de cele mai multe ori o scuipa cat colo.

 

Doina, la al meu i-a luat din manuta sange la Gr. Alexandrescu. Nu de unde ni se ia noua sange, ci de jos, din partea opusa palmei (nu stiu cum se numeste :D). Nu stiu daca a plans (dar banuiesc ca da), fiindca nu m-au lasat sa stau acolo cand i-au recoltat. Bine, nu intelegeti gresit, la spital lucreaza ca pediatru verisoara sotului meu (v-am mai zis eu) si stiind ca sunt panicoasa a stat ea cu el.

 

Lilly, al meu nu sta in bouncer deloc. Zici ca-l pun pe maracini. Dar, vad ca la toate fetele care au, stau bebeii de numa. Bine, adevarul e ca nu l-am mai pus de ceva timp. O sa mai incerc, acum ca a mai crescut, sa vedem daca i-o placea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...