Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

CIRESELE de mai-iunie 2013 (2)


Recommended Posts

Buna...noi azi cred ca avem ceva colicei..se strange de burtica de numa' .pare ca ar plange..dar tot nu o face:)) ate gazute..i-am dat sab..dar nu a scos decât doua ragaieli..si simt burta umflata..dar acum a adormit. .il las asa .

 

Vio..al meu scoate laptic cam 1 data pe zi acum..in ultima vreme...si nu mai scoate chiar asa mult..dar evit sa ii mai dau sa suga la orizontala. ..si incerc sa il tin cat msi mult sa râgâie. .nu tot timpul iese. Dar macar sta la verticala. M-am mai obișnuit si eu..nu ma mai sperie asa tare ..

 

Andreea..eu zic ca si-a făcut program bebs:) au trecut si colicii. .si gata

 

Ralu..eu zic ca e ok..s-a incalzit el mai tare di de aia a iesit asa..

 

Doina..asa e si la al meu cu trezitul. .ce ma amuza..aseara l-am adormit pe la 10 si s-a trezit la 3 si apoi la 6 si la 9.. mie mi se pare ff bine...

 

O sa cumpar si eu bouncer..vad ca e tare apreciat..daca nu cumva il primesc si pe asta:))

 

Suzeta..si la noi e caah..am incercat cu 5-6 modele..nu a vrut..ada ca am renunțat. ..se liniștește repede cu tztz..

 

Criu:) si eu vreau sa slăbesc. .si repede:)) dar nu iese cum vreau:) mai am 1 luna până la botez..atunci sa vedem cum stau:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 495
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Andreea , e micut al tau pt bouncer, eu zic ca incep sa aprecieze bouncerul dupa ce stabilesc contact vizual/ incep sa se uite in jur, cam dupa 2 luni. O sa vezi ca o sa-i placa.

 

Fetelor, ce fac, spal sau nu salteluta de la centrul de activitati???

Voi cum ati procedat?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, eu sincer nu stiu ce sa fac cu asta mica. E adevarat ca dormim noaptea, ar trebui sa fiu multumita macar de lucrul asta, insa ziua plange de noaptea cadem lati. Iau ex ziua de azi, s-a trezit la 6 a supt o ora si ceva la ambii sani, pana i-a lasat ea, apoi am tinut-o in brate. Mi-am dat seama ca nu adoarme si am lasat-o in patut. A fost linistita cam 20 min si apoi a inceput urlatul. A stat treaza pana la 11 timp in care am mai mancat o data si a adormit cu chiu cu vai in parc. Apoi s-a trezit la 1 si dupa ce a mancat a stat calma tot vreo 20 min si apoi urlete. A adormit cu feonul vreo 15 min si cam aia fu. In rest urlete. O iau in brate se mai calmeaza, dar nu mereu. Chiar nu stiu ce sa-i fac. Clar nu sunt colici, n-ar avea cum sa tina toata ziua. Daca o pun in pat dupa alaptare in ideea ca adoarme ca e treaza de mult, linistea nu dureaza decat foarte putin. Si urla de ma stiu toti vecinii. In permanenta trebuie sa fim 2 cu ea, unul sa incerce sa o linisteasca si celalalt sa se linisteasca el de nervii capului. In concluzie, chiar daca doarme noaptea, noi suntem praf atunci. Ceva sfaturi?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cum sa nu poata sa tina toata ziua?!

Colicile adevarate sunt dureri de burta care apar dupa masa, si apar de regula dupa fiecare masa. Este drept ca unii copii se isterizeaza cu precadere la anumite ore, de oboseala sau din alte cauze, dar mi mi se pare ca in acel caz nu sunt colici, ci altceva, ce tine de psihologie/temperament. Un astfel de copil il mai poti calma cu foen, infasat etc, colicile adevarate nu se pot calma, pt ca ii doare, si nu au cum sa uite de durere.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si sa am eu asa ghinion de copil cu colici care tin toata ziua? Nu cred. Si asta pt ca asa cum zici si tu, o mai calmam cu feonul (numai asa stim s-o adormim seara) sau cu infasatul. In plus faptul ca sta treaza atatea ore peste zi si plange clar duce la oboseala. E un cerc vicios. Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Off..cred ca si al meu are colici. .dar nu apar chiar tot timpul. ..azi de ex se chinuia saracutul rau de tot.a adormit in brate..dar totvse zvarcoleste de durere:( oare e posibil sa fie colici si fără plâns? Pt ca pe fatzuca lui se citeste clar ca îl doare tare..dar el nu plange..mie mi se rupe sufletul pe lângă el:(

 

Criu..stai lin ca nici eu nu fac nimic. .nici nu am cum..ceza nu ma lasa sa fac sport..iar dieta nu ca alaptez..si oricum nu as putea, nu am putut niciodată. :))

 

Pisica..atunci mai aștept și eu cu bouncer-ul...al meu e clar prea mic:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu l-am pus in bouncer tocmai din cauza de regurgitare ,dupa ce il ragaiam bine ,el tot se mai chircea si se chinuia ,il tineam cat il tineam in brate si cand trebuia sa fac ceva sau sa plec de langa el si nu era nimeni prin preajma ,il puneam acolo ,am observat ca nu mai scotea laptic cand statea acolo. Prima data l-am pus la 8 sapt.

Cu slabitul ma chinui si eu dar e tare greu ,nu am mai dat nici un gram jos ,a trebuit sa-mi cumpar haine noi,eu pana acum m-am chinuit cu ce aveam ,in ideea ca voi slabii si ma vor incape dar se pare ca nu reusesc.

Deiutza sa stii ca sunt copii care plang toata ziua fara sa aiba vreo problema de sanatate,Ana mea asa a fost ,plangea aproape toata ziua si eram mai mereu cu ea in brate si nu vroia sub nici o forma suzeta ,si nici noaptea nu dormea prea bine ,cauza a fost durerea de burtica,in rest era sanatoasa tun si lua bine in greutate.Ea a plans asa cam pana la 6 luni.

Eu sper ca ciresica ta sa se linisteasca cat mai curand !

Madd ma bucur ca nu mai scoate laptic Andreiut !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da..e mai bine putin din punctul ăsta de vedere. ..dar cred ca incep colicii..cum ziceam..azi dupa ultima masa..s-a chircit saracutul rau de tot. .si chiar a plans putin..in carut s-a linistit..pe drum de tara neasfaltat..cred ca e si obosit. .nu a mai dormit decat ff putin de la 3..cred ca va cadea rupt dups baie...asta daca nu o sa-l doara iar rau:( cand il vad cat chinuie mi se rupe sufletul..

 

In alta ordine de idei.. si eu sunt cam varza..nu stiu ce nu mi-a priit pt ca si pe mine m-a deranjat stomacul. .sunt balonata..si am si niste crampe..si nu imi dau seama de ce..pt ca nu am schimbat meniul azi....sa fie oare la Andrei acelasi lucru? Doar un episod? I-am day sab simplex..cred ca ii dau si bonnisan. ..si am luat baby drink sa il beau tot eu. Oricum am nevoie si eu de el:))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...