Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

CIRESELE de mai-iunie 2013 (2)


Recommended Posts

Vio, stau 2 ani acasa, ca lucrez in invatamant, deci nu se merita (financiar) sa stau mai putin. :) Si nu m-as intoarce nici pt stimulentul ala de 500 de lei care se acorda daca revii la lucru pana intr-un an. Apoi e faza ca dupa 1 an, cred ca te intelegi altfel cu bebele, incepe sa mearga, sa vorbeasca si vreau sa stau cat mai mult cu el. :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 495
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Criu..ce frumos. .sa vrea sa adoarmă singurica. .si felicitări pt curajul de a merge singura cuvea cu masina. .

 

Mony..ce asistenta..doamnee..nu pot sa le inteleg..tu clar nu ai greșit cu nimic. .

 

Andreea...felicitări pentru decizie..eu zic ca o sa fie ff bine. .o sa fii tu mai linistita si asta se va vedea si pe puiul tau:)

 

O sa vb si eu cu cineva pt curatenie...singura cu el acasa fac asaa..de ochii soacrei..chiar nu am cum..mai ales ca il stiu mai vomitacios..si mi-e frica sa nu se inece

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am o vecina care se tot mira ca n-are copilul caciula pe cap. Si e cam de-o varsta cu mine!

Uff! O data se uita una ca l-am scos in curte in body, fara craci! Erau cam 30 grade afara; aveam si o panza in caz de racoare. Deci, nu era in pampersi, ci in body; se uita la el de parca ar fi avut 10 ani si l-as fi scos in chiloti in curte! Asa ca ne conformam, are copilul pantalonasi scurti. E tare haios in ei; si totusi, nu ma asteptam sa se uite la un bebe asa de mic.

Flafi, exista si nebuni pe strada, nu ii baga in seama!

Vicky, acolo e o printesa in farfurie? Comestibila? Aratati superb! Si costumul imi place. Ai o domnisoara acolo.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iris, cred ca am pus retetele la odisee, dar nu bag mana in foc. Care te intereseaza? Ti-o trimit prin mp, decat sa te apuci sa cauti in urma.

 

Vio, la inceput nici aricioaica meu nu voia sa pape culcata, caci se invatase in spital tinuta in brate. Dar ma durea spatele, nu-mi gaseam pozitia stand in fund, asa ca am mai incercat si alta data si a mers. Trebuie sa stea si bebele intr-o parte, cu burtica lipita de cea a mamicii. A mea prefera sa stea pe spate si doar cu capul intors spre mine, dar eu insist s-o pun in pozitia corecta, ca cica asa e bine. Ii pun o pernuta la spate sa nu se rostogoleasca, caci o mana in general o tin sub cap (sau tin cartea, telefonul...) si cu cealalta stimulez sanul.

 

Azi la pranz am fost la pedichiura si pensat. [:)] Am decis sa-mi tratez starea blegoasa cu mers la salon si iesit cu bebele in oras. Ma disperaaaaaa singuratatea si-am dat peste nitel baby blues. [fri] Stiu ca-s cu fetita mea, dar na! Sotul pleaca dimineata si vine seara, cand iesim cu ea la plimbare, intram in casa si-i facem baie la 9, eu raman cu ea sa ii dau papa si sa o culc.. si ies de la ea la 10, 11 seara. [alcool] Socializarea mea se rezuma la plimbatul carutului si eventualele conversatii cu alte mamici.

 

Apoi am fost la dr la controlul de 6 saptamani. Totul e minunat, ma asteapta sa facem baietelul. [:-)))] Pot sa ma apuc de sport fara probleme. Mi-a recomandat niste pilule (cezarette?) dar cica cam ingrasa, asa ca sa le iau o luna si apoi sa ma cantaresc. Ar mai fi prezervativul, dar mai pot fi accidente gen rupere, alunecare etc. Probabil ramanem la prezervativ.

 

Cu molifta cum era? Maine pun bebita in carucior si ma duc la biserica sa vad ce si cum.

Bunica mea m-a intrebat in weekend daca am facut molifta de 6 sapt. Cand a auzit ca nu:

"Muica, sa nu te culci cu el pana nu faci molifta, ca se inchide cartea popii si stie popa ce-ai facut si-i rusine". [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen, eu am iesit cu fetita pe strada doar in body scurt, cu sau fara pantalonasi scurti si normal, fara caciula.

Azi am lasat fetita cu soacra acasa. Asta mica, agitata toata, de parca a stiut ca am plecat de acasa fara ea. Cand m-am intors, pitica maraita, incinsa toata, soacra-mea cica sa-i pun temometrul ca e cam calda. Ii trag mandrei pantaloasii jos de pe ea si in 10 minute i s-au racorit si obrajorii si manutele si s-a linistit instant. Nu era transpirata, am verificat-o si la spate si era ok.

 

Flafi, felicitari pentru bunele maniere! Nu le merita individa!

 

Mie nu mi-a zis nimeni sa stau in casa cu copilul pana la botez. Poate doar babele din neam. [smulgpar] Pai acum putini copii mai sunt botezati la 6 sapt, ca pe vremuri. Nu tii pruncul in casa luni de zile pt superstitiile lu' peste!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Te pui cu bunica'mea? [pk] Pai asa, nu trebuia sa plec cu copilul pana la 6 sapt (de fapt, pana la botez, dar hai...) din oras, ca sa nu-l trec peste apa. [batcap] Si cum la toate iesirile din Craiova sunt poduri peste ape.... [:-)))] Am fost in parc intr-un weekend si mi-a luat sora mea fetita si a trecut-o podul in brate. [soricel] Asa ca s-a destresat sotul si a renuntat la superstitia batranilor, ca el chiar voia sa o respecte. [alcool]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vaaai..lily..tare asta cu popa:))) cumnata cand s-a dus la moliftuit a ras cu lacrimi..i-a citit popa ce i-a citit. .iar la final. .dupa ce a si cotizat:) a întrebat-o popa daca a pacatuit:))) cum de nuno gi vazut inainte in carte?:)))

 

Lily..ma mai apuca si pe mine baby blues cateodata..si bebs are 2 sapt si un pic..dar pt ca inca nunpot cara landoul. .deci ju pot iesi nici la plimbare singura..socializarea se rezuma la iesit cu soțul seara..vb cu voi pe forum sau la tel..mi-e cam greu, sa stii..

 

 

Eu as vrea sa plec in we cu copilul in gorj la tara..isi ia co sotul o sapt..voi ce ziceți? E prea devreme ? Ma gandesc ca mai am putin ajutor..pot iesi cu carutul in curte. .oare o fi asa greu de mers cu bebs asa departe? :(

 

Carmen..al tau bebe e mai mare..eu ies cand e cald cu bebe cu body cu maneca scurta si atat..si un scutecel dacă e răcoare. ..iar seara. .un body cu maneca lunga si ciorapei..si iau pantaloni la mine daca sevfave răcoare. .in rest sta acoperit cu scutecul..

Căciulă nu pun nici dupa baie..i se usuca parul daca șterg bine cu scutecut..de

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maddie, eu m-as duce. In masina pui bebele in landou, mai faceti si opriri de papacit...

 

Sunt mamici din Severin, din Tg Jiu care nasc in Craiova si si-au dus copilasii acasa la cateva zile. Distanta de la tine e mult mai mare, dar la o adica faceti mai multe pauze.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...