Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

CIRESELE de mai-iunie 2013 (2)


Recommended Posts

dragelor gata avem la activ plinbare in sling :D

 

l-am incercat o data baietel era treaz nu a protestat deloc ... nu mi s-a parut greu tare ... exercitiu trebuie ... apoi m-am imbracat l-am pus dormea ... si a dormit pana ne-am intors :D

 

toata lunea se uita la noi in parc :D

 

l-am.pus un pic cam jos ... mai exersam :)

 

este comod tare :)

 

criu esti in grup pe fb? cun esti pe fb?

 

o seara linistita dragrlor :*

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 495
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mie mi-a spus pediatra ca pe la 4 luni trec gazele astea desi citisem ca pe la 3. La noi eu beau ceai anticolici si ei i-am dat pe rand infacol, bonisan si espumisan. Nu vad nicio diferenta dar la noi pana acum au foat suportabile, se calma copilul la cald pe burtica sau dupa ce evacua.

Mada, cred ca e ceva groaznic si eu am primit aceeasi explicatie :d, cred ca de fapt nu stie nimeni. Nu am tinut cont de superstitii decat atunci cand erau de fata bunicile si numai atunci nu erau unele care chiar nu imi conveneu.

Dragelor, eu as bea din cand in cand cate o gura de vin, de fapt am mai si gustat pana acum. Credeti ca e asa gresit? Poate de aia doarme a mea noaptea, am anesteziat-o!!:))

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Criu...am căutat si pe net sa vad superstitis cap-coada..dar nu am găsit. .de fapt..doar undeva scria ceva de muma pădurii:)) acum am ajuns acasa..baietel s dormit tare bibe in landou. ..neintors..dar mi se facuse mie frig..deh..lui i-am luat hainute..mie nu:)).asa ca am capitulat eu:)) l-am lasat pe sot sa se bucure de gratar:) iar cumnata si-a adormit copilul in masina:) sa ne fi vazut ce stateam amandoua la alaptat..bine ak ei e mare..al meu e prea piticot:) inca imi e mai teama sa il las asa nesupravegheat..asa ca atunci cand m-a luat sk pe mjne frigul..am venit acasa:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara. Noi am fost ieri in parc si ne-am intors seara tarziu. De superstitia asta cu iesitul nu stiam. Avem altele: ni se tot repeta ca trebuia sa fie copilul botezat pana la 40 saptamani. Chiar inainte sa pot intra eu in biserica?

Botezul e o maare incercare pentru noi. Va trebui sa ne ocupam de organizare. A gasit sotul ceva inchis si fara loc de joaca, asa ca mai cautam. Apropo de costume, e vara. Voi imbracati baiatul la botez in costum? Cred ca e prea gros. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Se poate bea un pic de vin/bere dupa alaptat :).

 

Am descoperit misterul plansului Evei cand e cu tati :) : nu ii vorbeste. I-am vazut in actiune azi la pranz cand eu "dormeam".

 

Eu nu spal jucariile noi. Dezinfectez ce am primit de la alti copii. Bai, centrul ala de activitati e bestie. Trebuie sa va pun niste poze sa va arat despre ce e vorba.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Criulica, eu am mai luat cate o gura de vin/bere si in sarcina, dar si acum. Bine, cand zic o gura, exact asta inseamna, nu un pahar. [alcool] Sucuri nu beau, cu acid deloc (poate vreo gura de cola, de pofta), iar fara acid ff putin, doar daca chiar simt nevoia. In schimb, "la zile mari" imi iau bere fara alcool cu lamaie. [ups]  Bebetina n-a protestat. Am inceput sa beau dimineata cate o jumatate de ceasca de cafea, caci ma simteam cheauna cateodata.

 

OOOFFF... am ajuns asta seara din greseala in Kaufland. Intrase sotul sa ia ceva si si-a uitat portofelul. [smulgpar]  M-a atentionat o d-na dintr-o farmacie ca ei i-a spus doctorul ca bebeii pana la un an n-au voie in spatii inchise. Voi cum procedati? Ii luati cu voi prin magazine sau de fiecare data lasati copilul acasa?  [help]  Mi se pare asa greu sa gasesc de fiecare data baby sitter. Of!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de botez.V -am zis ca aici e tunat si a adunat popii romani. Asta de aici s-a dat dupa catolici, si vrea sa mergem sa ne povesteasca despre taina botezului (vorbesc de botezul la care suntem nasi, ca al nostru il facem la rusi), sa-i ducem certif de casat si musai sa fin casat la biserica ortodoxa. Daca imi cere si certificatul de casatorie de la biserica, pe care nu il am, ii duc o poza :).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...