Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

CIRESELE de mai-iunie 2013 (2)


Recommended Posts

Ziua buna si de la noi, suntem in Romania, am ajuns sambata dupa un drum cu peripetii mai ales in ultima zi.

Vineri pe drum bebe mi-a facut febra, care nu scadea deloc chiar cu alternanta paracetamol, nurofen, apoi vineri noaptea a inceput cu varsaturi, iar sambata toata ziua cu diaree si l-am indopat cu saruri si cu mucilagiu, iar acum urla ca e constipat, drumul ar fi fost ok daca nu ar fi fost groaznic de cald si de aici toate bubele.

Acum sa speram ca se regleaza, dar tare mi-e groaza de drumul inapoi.

Pana una alta ma pregatesc de shopping, sa caut ceva pentru botez adaptat noului gabarit

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 495
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hellie, al meu a primit intai lp ( nu aveam deloc) apoi predominant lp. Nici gand sa refuze sanul, e placerea lui. Eu nu cred ca bebeii refuza sanul pt lp, e o placere mult prea mare pt ei...Am auzit si eu chestia asta, dar nu am auzit pe nimeni s--o fi patit, in schimb cunosc multe persoane cu alimentatie mixta, iar bebe nu a refuzat sanul.

 

Fetele, cum se face masajul la nasuc sa iasa mucii?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simcri, doamneee...mereu ma gandesc ca bebe al tau are mare noroc ca mami lui e doctorita. :)))

Bine ati venit in Romania! Si spor la shopping. Faceti botezul aici?

Vreau sa te intreb si eu ceva...cum ti se pare bilirubina totala de 9.45 la o luni si 5 zile de viata? E ingrijorator? Cand am iesit din spital avea 9.9 bilirubina totala. A scazut cam putin, nu?

 

Pisica,mda...nu renunta la san pentru LP..dar din cauza biberonului prin care lapticul vine repede, ar putea sa renunte...Mie mi-e frica sa nu scada productia de fapt...

Eu nu stiu de masaj pentru muci...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele cu cezariana...vi s-a intamplat ca operatia sa fie pe alocuri un pic umeda asa? Adica, eu mai gasesc pe chilot cate un puncticel mic asa cu ceva lichid din operatie....cam prin locul pe unde au fost firele.

 

Carmen, felicitari!!!! :))

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele cu cezariana...vi s-a intamplat ca operatia sa fie pe alocuri un pic umeda asa? Adica, eu mai gasesc pe chilot cate un puncticel mic asa cu ceva lichid din operatie....cam prin locul pe unde au fost firele.

 

Carmen, felicitari!!!! :))

Da , am si eu un puncticel pe operatie cu toate ca eu am avut un singur fir ... dau cu betadine

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Frisoane am avut si eu mai la inceputul alaptarii. Sanii erau super incinsi, eu transpirata, in casa f cald, usile erau deschise peste tot, ca ma sufocam. Cand alaptam, desi aveam bluze cu nasturi imi era mai usor sa le ridic, decat sa desfac nasturii. SI acum fac la fel, de fapt. In plus, noaptea imi mai cureau sanii si ingheta tricoul ud pe mine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...