Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

CIRESELE de mai-iunie 2013 (2)


Recommended Posts

Am mai avut si eu frisoane..nu stiam cu ce sa le asociez..de regula undeva pe la 2-3 dimineata ma apuca...cu toate ca e ff cald..

 

Hellie..eu am avut fir resorbabil la operație. .simt doar într-o parte a operatiei sub piele cavun nod..dar nu se vede nimic la exterior..doar o dunga usor rosie.. ma bucur ca te-ai mai linistit..esti mai optimista. .imi place:*

 

Ralu..o sa prinzi repede curaj..eu daca am fost singura..a trebuit sa ma invat:) ce ziceați voi ca o sa-mi pastrez obiceiul de plimbareala din sarcina..: )) se pare ca asa e:))

 

Am uitat sa va spun ca ieri am facut fff putin de la tara..băiețelul a dormit 4 h..deci nu au fost pauze pe drum. .nu mi-a venit sa cred:)

 

Lily..eu cand am sanii mai plini imi pun sutien sau bustiera cu tampoane de sani..si e ok..nu ma mai ud toata..si mi-a mai spus cineva un truc..cand incepe sa curga sa apas pe sfarc si se opreste..funcționează o perioada...

 

Simcri..sper ca sunteți mai bine acum...cred ca te-ai dezobișnuit de caldurile de la noi..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 495
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Fete, pentru secretie seroasa de la operatie, mi-au dat tratament. Ar fi bine sa vada dr ca sa decida daca e infectie. Am avut unguent Reviken de pus pe operatie si unguent cu diclofenac de dat de jur imprejur, dar nu pe taietura. Mi-a dat si antibiotic profilactic, ziceau ca am tendinta sa colectez, fiind destul de grasa. Asa ca merita control. 

La 10zile mi-a scos firul si 2 zile n-am avut voie sa fac baie.(la taietura).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor,

 

Iris si Andreea, sa va traiasca crestinii!

 

Hellie, imi pare rau ca esti stresata cu lapticul,dar cred ca o sa fie bine. Uite, si noi...bubulina mea a luat destul de putin in prima luna, avea niste picioruse slaaaabe...acum a inceput sa ia ff bine, de vreo 2 saptamani o simt si eu ca a inceput sa cresca mai bine.Eu am fost si ceva mai relaxata pt ca nu e prima data cand trec prin asta.

 

Sanatate bunicii!

 

Noi cred ca suntem in puseu de 7 saptamani, exista asa ceva?:)

De unde noaptea avea un program super de somn, azi noapte s-a trezit de 3 ori...sper sa treaca repede ca e tare bine sa dormi cate 5-6 ore noaptea.

 

Madd, sigur slabesti daca faci ture de cate 4 ore. Asa faceam si eu la primul copil, acum cu 2 mai stau si pe banca la locuri de joaca.

 

trebuie sa fug, mai revin

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu ii dau alui meu sa suga pana nu mai poate si lasa in biberon, si tot nu a crescut mai mult de 1kg/luna. Dar sunt multumita. Apropo, tetina anti-colici, eu am ales Nuk nr1.

Felicitari, Carmen pentru bebelina! 

Deci e vremea pentru botez. La Multi Ani micilor crestini! De cateva zile sta baiatul atasat de mine, de nu mai pot merge nicaieri. L-am luat cu mine si la bucatarie cand am facut mancare. Cred ca e puseul de 6 sapt pe care l-a avut de pe la 7sapt de fapt.

Simcri, spor la pregatiri! Nu te gandi la drum deja, bucurati-va de vacanta! Gandire pozitiva, va fi totul minunat, sau ceva trebuie sa fie minunat pe-acolo, asta imi tot repet si eu, poate se prinde.

Daaa, puseu de 7sapt, il scriem noi daca nu era!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am slabit 7 kg din momentul dupa nastere pana acum. Lent dar sigur, constant; cu vitamine si mancare pe apucate. Eu nu prea am unde sa alerg si sa vin si repede inapoi daca ploua- parcul e relativ departe, asa ca ne adaptam. Mai am de dat 5kg jos ca sa fiu ca inainte de nastere, dar eram si atunci grasa.

Daa, recupereaza micutii, au perioadele lor. Nu cred ca e un sablon, pe mine ma intereseaza sa nu scada in greutate. In rest, nu-l fortez, ii raspund la nevoi si atat. Adica azi a dormit numai in brate, cum il pun jos zbiara. Si nu e asa de obicei. Ieri nu prea a mancat, azi a bagat 140-170ml/masa, la 4 ore. Ieri daca lua 50-90ml cateva mese la rand.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen .cred ca asa sunt toti..su momente si momente..a luat ff bine al tau..

Eu mai am de dat 8-9 kg.. am dat 12...deh..daca au fost multe. ..adevarul e ca as fi mulțumita si cu inca 5 date jos pana la botez..adica intr-o luna...dar oricum..in afara de faptul ca mananc de dieta pt al mic...nu fac mare lucru..maine face 4 sapt..am zis ca testez nectarine. .incep ușor sa mai bag un fruct..o leguma..mi s-a cam luat de compot si supa:))

 

Kabecka..cu doi dai mai repede:) bine..daca trebuie sa alergi dupa primul:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Masaj la nasuc nu am facut ca al meu stranuta de ma sperie. Dr a zis ca are si el personalitate, se exprima prin stranut.

Eu sunt curioasa de masaj la canalul lacrimal. Al meu are un canal mai putin dezvoltat, e mai in lacrimi la un ochi. Ii fac eu intre nas si ochi niste miscari in sus. Altceva?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Masaj la nasuc nu am facut ca al meu stranuta de ma sperie. Dr a zis ca are si el personalitate, se exprima prin stranut.

Eu sunt curioasa de masaj la canalul lacrimal. Al meu are un canal mai putin dezvoltat, e mai in lacrimi la un ochi. Ii fac eu intre nas si ochi niste miscari in sus. Altceva?

 Si al meu la fel. Daca afli a-mi zici si mie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...