Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

CIRESELE de mai-iunie 2013 (2)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 495
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna fetele!

 

Am iesiiit din casa azi...adica afara, nu numai in parc. Am avut de rezolvat o problema la o autoritate si a tb sa ies.

M-am si machiaaaat....yeeyyy! Doamne ce bine mi-a prins. :)

L-am lasat pe pitic cu mami in astea 4 ore cat am lipsit. Si i-a dat un biberon de lapte praf ca eu nu am o pompa de muls ca lumea si am zis sa nu mai dau banii pe alta...cand am nevoie sa ies ii dau lapte praf, ca doar nu e otrava...plus ca ies destul de foarte rar :)

 

Vicky, ce frumusele sunteti. Iti seamana Maya.

 

Maddie, si eu sunt incercata de baby blues, cam o data la 3 zile :))

In legatura cu plecatul cu bebe...si eu as pleca. De fapt voi si pleca...saptamana viitoare ne mutam resedinta oentru o luna la ai mei la Calarasi. E mai aproape, e drept decat Tg Jiu...dar ce se poate intampla?! Daca ii e foame,,ii dai sa pape, eventual opriti masina , il schimbi...nu cred ca e vreo problema.

 

Fetele, al meu are de vreo 2-3 zile un program ciudat....de la 8 la 10 seara, cand il pun la san, plange cu tzitzi in gura...adic ase agita asa cu ea in gura, trage de ea cu disperare asaa...se supara...eu cred ca e pentru ca seara probabil nu mai curge rauri rauri lapticul ci vine mai incet si de aia probabil nu ii convine....ca nu cred ca sunt colici, nu?! Adica colicii se manifesta si la alte ore nu numai intr-un anumit interval, nu?!

 

Mai citesc, mai revin.

 

Lyly, si pe tine te inteleg cu socializarea....ehhh...mai avem 20 de ani si poate revenim partial la socialiZarea dinainte de copil :)))) teoretic de la 20 de ani incolo, copilul isi cam ia zborul de acasa, nu?!?! :))))

 

Flafi, mereu te-am admirat pentru calmul si politetea ta....cum te-ai putut abtine sa nu ii dai vreo replica de taiat picioarele din radacina femeii care te-a intrebat de ce urla Vladut...hmmmm

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vicky, sa-ti traiasca fetele si sa le mai faci asa torturi faine!

 

Vio, si noi avem probleme de regurgitare si cautam sa stam mult la verticala.

 

Nu ne-afacut azi vaccin , cica n-am scapat de tot de pericol. Mai mergem saptamana viitoare.

Ne a cantarit 5,240 kg , masurat - 56cm ( de la 2,500 kg si 48 cm ce progres :)))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Referitor la "se invata in brate" parerea mea e ca bebelusii se nasc invatati in brate. Ca doar din burta noastra ies si ei cunosc cel mai bine ritmul inimii si al pasilor nostri

Noi trebuie sa i invatam sa se desprinda de noi, dar nu brusc.

 

Azi am inceput sa i dau si eu putin ceai de bb, de la Plafar, cu fenicul, chimen si anason. Bineinteles neindulcit. Si l am dat cu biberonul, ca nu am rabdare cu lingurita..

A fost circ pana s a prins ce vreau de la ea :)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu simt izolarea. Rar mai vorbesc la telefon, oamenii sunt ocupati, au serviciu sau sunt pe plaja, nu ca mine. E mult spus baby blues. Eu ii zic moartea neuronilor. Am in cap numai cantece pentru copii. Trebuie sa mai citesc o carte.

Si totusi, Hellie, nu e adevarat mai avem 20 ani; ne putem orienta acum catre prieteni care au copii, de ex. Si catre cei care nu au, dar sunt destul de deschisi la minte sa inteleaga. Mai fac ei un kk pe canapea, mai zgarie un perete, ca nepoata-mea, dar ii luam dupa noi. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miche, de cand ai scris mi s-a paruit l;a limita; e mai prudent sa astepti. Si ce daca ati amanat vaccinul? choar nu e nici o chestie... 

 

Eu nici nu ma mai gandesc la socializare... greu, greu... ma gandesc cum sa fac cumparaturile, cum sa=mi gasesc rochie pentru nunta soramii si botez... cand sa fac dus...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Era o expresie despre vorba lumii...

Fiecare isi da cu parearea , fie ca e indreptatit sau nu.

Am si eu o vecina , pe care don nefericire o intalnesc mereu cand ies la plimbare.

Cand plangea Anahita zice: " cere botez, ia sa vezi, daca o botezi nu mai plange!"

E botezata, zic...

A doua zi : ce frumoasa e ! Sa stii ca eu deochi !

-are bratara rosie, zic, la misto - Ea nu se lasa : " nu conteaza, sunt intoarsa de la san si deochi tare ! Si pe fata mea o deochi !

Oooof !!!

Nu se poate oare numai " buna ziua " si atat??

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...