Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

CIRESELE de mai-iunie 2013 (2)


Recommended Posts

Scuzati mesajele succesive, dar de multe ori citesc si pana sa ajung sa raspund ceva, uit cui si ce voiam sa spun.

 

Eu sunt aeriana. Habar nu am in ce zi suntem, trebuie sa ma uit in calendar sa-mi dau seama. :( Dus fac in fiecare dimineata si seara, dar uit cand m-am spalat pe cap si cum il tin mai mult prins, nici el nu-mi arata. [alcool] 

 

Vicky, foarte frumoase printesele! [flo2]

 

Eu nu am nici banca, nici gradina, dar in fata blocului este un loc de joaca unde se strang copiii din zona, inclusiv mamici cu carucioare. Inca nu am iesit acolo, pt ca mandra mea vrea plimbare. Cum stau 5-10 minute pe o banca, cum se trezeste. :( In plus, este destul de curent :D. Da, curent. :) Te cam ia vantul dintre blocuri, sa zic asa. Un alt neajuns e ca nu sunt poooomi, deci nu e umbra. Si stau pe capul omului meu de 3 ani sa puna si el un pom acolo, caci o sa ne vina si nou randul sa iesim cu pruncul la joaca acolo. ooooffffffffff

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 495
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

PAi Lilly, nu se sta pe banca :). Se sta langa banca, si tot hâtzâni carutu :)). Las ca iti arat eu imediat :D. Apropo de asta, lasa-mi si tu un nr de tel pe PM, sa te sun cand ajung. Eu imi voi cumparat o cartela cand ajung.

 

Fetelor, ce cartela pt mobil ma sfatuiti sa iau, la ce operator?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am ridicat carutul la 2-3sapt de la operatie- acum il las in scara la parter; car landoul 1 etaj. Bine nu-mi e, parca mi-ar veni cm! A discutat cineva cu gine, e normal? Dau 120-200ml lapte la 4 ore si sa-mi vina cm? Ff redus cantitativ ca altfel sunam eu dr..Dar rosu.

Vicky, poate afli ce au prietenii cu care vorbesti mai mult si asta iti iei, apropo de cartela.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hellie, lily, si Edy face aceleasi figuri mai nou,chiar nu inteleg. ma gandeam ca a golit sanul dar cand am strans a tasnit prin 2 orificii (scuze pt detalii prea explicite). Lily, foarte foarte multe chestii pe care le scrii parca sunt identice cu ce experimentam si noi. Cand am vazut ce scrie hellie am zis uite, inca un suflet -pereche, dupa care ai scris tu. Nu imi venea sa cred!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gataa..prima masa de noapte:) a fost cuminte. .3 h ee somn:) dar am uitatbsa ii dau picaturelel. Asa ca ori nu mai râgâie. .ori ragaie rapid. .ca eu sigur nu stau atat la scos aerul. .

Nu stiu cum se face dar noaptea îmi sta doar 10-15 min la san..suge rapid si adoarme..ziuaaa..ar molfai continuu...binee..nu ma plang:) pot sa dorm macar.

 

Ralu...am vrut sa răspund mai devreme. .dar am adormit:)) eu am rezistat eroic si pe sarcina si vad ca si acum..soțul e fericit..el e nefumator:) dar stiu de ls o mamica cum se face..macim 4 tig/zi..si tot timpul fumezi imediat dupa ce alăptezi asa..pa la următorul. Se duce nicotina..i-a zis si ei un pediatru..ssa ca ea asa face:)

 

Lily..stau la bl..e un etaj..dar nu pot cara momentan landoul din csuza operației. .plus ca e si cam greu. .si sotul il cara greu. Dar zic ca in maxim 1 sapt voi putea :) si de asta voiam sa merg la tara sapt viitoare:) cand ma intorc e numai bine:)

 

Vicky..eu am avut cartela cosmote si aveam o opțiune cu un giga de trafic...imi ajungea 1 luna..dar mai foloseam si wi fi cand se putea..as zice ca un consum de 2 giga e suficient. .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata.

 

Am avut o noapte asa-si-asa. S-a trezit cam des, dar se putea si mai rau, asa ca sunt multumita. Acum doarme la mine in brate (bineinteles). Eu n-am probleme cu "se-nvata" in brate, dar chestia e ca daca il pun jos se trezeste, deci cred ca s-a cam invatat. :)) Si cred ca noaptea d' aia se si trezeste asa des. Singura pb a mea cu tinutul in brate e ca nu prea ajung la baie. :D Eh, creste el si macar sa nu-l mai doara burtica.

 

Legat de socializare, sambata il las la mama de pe la 11-12 pana seara si ies in oras cu sotul. :) Mai un mall, mai un film (da, chiar am fost si la cinema acum 2 sapt :D), asa ca eu consider ca stau f bine. Deh, avantajul (daca pot spune asa) hranirii cu lp. La san nu mi-a mai tras de aproape 3 sapt si mi s-a oprit lactatia. Aia e, sunt sigura ca si eu am gresit, dar nici el n-a vrut sa traga. Urla de zici ca-i dadeam cine stie ce. Am incercat si sa-l tin nemancat si sa-l pun numai la san si mi-a stat copilul treaz 5 ore si a urlat (in conditiile in care era f mic - gen, 2 sapt). La al doilea sper sa fiu mai responsabila din pct asta de vedere. :(

 

Maddie, cred ca o sa-ti prinda tare bine sa pleci de acasa. Sigur te descurci cu drumul si bebe Andrei o sa doarma bine, fiindca la toti copiii le place in masina. ;)

 

Cred ca bebe meu a adormit bine, asa ca ma duc la baie, ca fac pe mine. :D Sper sa nu-l aud urland de acolo. :))

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...