Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

CIRESELE de mai-iunie 2013 (2)


Recommended Posts

Miche felicitari pt printesa :)

Vladut are un singur moment in zi in care urla, seara inainte de culcare. Dar e obosit rau atunci, tace cat ii fac baie, masaj apoi urla din nou pana laa san. E obosit si devine agitat.

 

Pt somnul de noapte trebuie sa fie treaz cam 2 ore inainte de ritualul de somn.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 495
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata, eu sunt moarta de oboseala. Cred ca durerile mele de articulatii se datoreaza pompei de muls :( si nu stiu ce sa fac. Se agraveaza pe zi ce trece, daca pana ieri ma durea pana la cot, azi durerea era pana sus la umar :( nu mai pot nici sa deschid sticle. La stanga nu e asa rau, dar mana dreapta e paralizata in fiecare noapte

 

Imi dau cu diclac gel dar e apa de ploaie. Am gasit pe net ca ar trebui sa pun gheata cate 15 min din ora in ora. Ce antiinflamatoare pot lua cand alaptez? Ibuprofen cred ca nu...

 

Ma duc ca M e miorlait iar... Nu prea a dormit

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vicky ce de frumuseti in poza, Maya frumoasa, mami frumoasa tort frumos :) si mami talentata.

 

Madi spor la drumetii, o sa te descurci. Majoritatea bebeilor dorm bustean in masina. Al nostru e crl mai odihnit in we ca facem ore si km in masina. Daca papa tragi pe dreapta scoti tzttz si dai, schimbarea pe bancheta. Sa iei aleze din alea mari sa nu ii vina pipi in timp ce schimbi. Ah si ia schimburi de haine si pt tine, daca regurciteaza sa te poti schimba :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

 

Pai Vicky, il hatzani cat il hatzani, dar dupa niste ore de plimbat carutul, imi intra os prin os.

Eu am 150 MB lunar in abonament si nu-I consum, dar nici nu intru pe net prea mult de pe mobil: in general citesc la ciresele sau alte articole. Nu am descarcat nimic. Cauta o cartel in reteaua alor tai, dar sa aiba si minute nationale.

 

Mony, de aceea suntem aici, nu? Sa trecem impreuna prin aceste momente.

 

Andreea, te invidiez ca ai atata autonomie. :)

      

            Elyana, imi pare rau de dureri. Bebelusii tot la bibe papa mai bine?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De la planul nostru ee a pleca la 7-8..plecam la 10:)) noroc ca nu e canicula..

Andrei a fost cam agitat de dim...a dormit de la 22 pana azi dimi la 5 cu o trezire in patut..liniștit. .de la 5 a inceput agitatia..cred ca il durea burtica..tot ridica piciorusele si se strangea de burta. S-a liniștit doar pe piept. .de supt nu a supt decat dupa ce a facut kk..pana atunci..nu voia deloc. .

 

Flafi..si Andrei am vazut ca doarme in mașină. ..drumul pana la tara e cam de 4 h..poate reuseste sa doarma atât. .chiar daca e infometat la sosire..de regurgitat nu a regurgitat deloc pe mine..doar cand sta intins perfect orizontal..asa ca i-am ridicat landoul la 30 de gr..

 

Andreea..te cam invidiez pt libertatea de miscare:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata si de la noi, inca bifam momente de plansete si tipete, dar mai putin ca inainte, s-a trezit doar odata pe noapte si cam intr-o ora jumatate a adormit, ceea ce e muuult mai bine. Declar oficial inchisa laptaria, a intarcat balaia, nu mai reusesc sa scot nimic nici macar pentru o masa, asa ca suntem pe LP :(( asa mi-e ciuda, oricum continui sa-l pun pe bebe la san asa sa ne dragalim.

Suntem in pregatiri de plecare, miercuri plecam spre Romania, 4 zile facem pe drum, sper sa decurga totul bine.

Ce-am mai citit...cu fumatul, eu fumez, am fumat si gravi :( stiu bad bad girl, dar asta e, la alaptat fumam imediat dupa ce terminam cu bebe si nu mai fumam pana la urmatoarea masa, in mod normal zice-se ca se duce nicotina

Felicit si eu fetele pentru progrese.

Vicky sunteti niste frumoase.

 

Elyana poti lua nurofen, nu are risc pentru bebe, nu trece sau trece foarte putin in lapte, poti sa-l iei imediat dupa ce ai terminat masa lui bebe, uite aici un link http://www.e-lactancia.org/ingles/inicio.asp cauti dupa produs

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragutelor,

 

Sunt o mamica de ciresea plangacioasa si agitata. V-am citit experientele si parerile destul de mult in timpul odiseei sarcinii insa de cand s-a schimbat platforma si de cand am scos si ciresica la soare nu prea am mai avut timp. Sper ca acum sa reiau obiceiul si sa observ ca mai sunt bebelusi ca fetita mea, care nu este din cei care mananca la program, adoarme repede si doarme linistita. Asadar mariti lista de ciresele cu Andra Maria, nascuta in 07.06.2013,52 cm.

 

O zi usoara va doresc!

Ma grabesc sa ies in parc pana pe la 13:30 ca mi-a adormit copila pe la 10:30, trezita de la 08:00 fiind.

Pe curand!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...