Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

**Prichindei nazdravani 2008 in blugi!** (5)


Recommended Posts

Mariana,pe zi ce trece,Biculina se face tot mai faina.Are cu cine semana.Ia zi repejor,tu ce ai facut de ai slabit asa?Sau mi se pare?Desi nu cred.   Fetelor,azi am cheltuit si ultimul banut din portmoneu,cu achizitionarea rechizitelor (la dublu),si inca nu am luat tot.Sper sa mai fie ceva prin buzunarul sotului,ca de nu...ii bai mare!Si maine avem sedinta cu parintii.V-am pupacit,noapte buna.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 94
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mariana,pe zi ce trece,Biculina se face tot mai faina.Are cu cine semana.Ia zi repejor,tu ce ai facut de ai slabit asa?Sau mi se pare?Desi nu cred.   Fetelor,azi am cheltuit si ultimul banut din portmoneu,cu achizitionarea rechizitelor (la dublu),si inca nu am luat tot.Sper sa mai fie ceva prin buzunarul sotului,ca de nu...ii bai mare!Si maine avem sedinta cu parintii.V-am pupacit,noapte buna.

 

Tatiana, multumim mult! E frumoasa ca tati [:)] ! Intr-adevar am slabit. N-am mai mancat combinatiile grele si Biculina a avut grija sa ma tina in miscare [:)] . Nu-mi spune de cheltuieli ca nici nu vreau sa ma gandesc la cate voi avea in curand [fri] . Cu sanatate le rezolvam pe toate.

 

Gherman(sorry dar nu iti mai retin numele [fri] ) Doamne ajuta s atrecem cu bine peste totae. Voi mergeti in continuare la gradi sau mergeti la scoala? Noi astazi avem sedinta la gradi [fri] ma tre [fri]  deja fiorii doar cand ma gandesc la ce suma ni se va cere.

 

Alina, ce-ai facut la sedinta?

 

Pupici tuturor si sa aveti un we cat mai placut [flo2] !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Mariana spun prezent la cafea.

Noi suntem acasa am stat pe augumentin ptr rosu in gat fara febra [flo2] fara muci sau tuse.

Vremea este foarte urata aici la noi ploaie vant extrem de puternic.

 

La gradinita ni s-a cerut 150 de ron ptr fondu grupei din care se vor lua si rechizite si 30 de lei donatie ptr patuturi lenjerie si scaunele cu toate ca noi am t\dat aceatsa donatie [fal]  dar asta este.

 

De luni vom merge si noi la gradi.

Trebuie sa ii cumpar deliei cizme de cauciuc si pelerina d eploaie

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mariana spun prezent la cafea.

Noi suntem acasa am stat pe augumentin ptr rosu in gat fara febra [flo2] fara muci sau tuse.

Vremea este foarte urata aici la noi ploaie vant extrem de puternic.

 

La gradinita ni s-a cerut 150 de ron ptr fondu grupei din care se vor lua si rechizite si 30 de lei donatie ptr patuturi lenjerie si scaunele cu toate ca noi am t\dat aceatsa donatie [fal]  dar asta este.

 

De luni vom merge si noi la gradi.

Trebuie sa ii cumpar deliei cizme de cauciuc si pelerina d eploaie

 

Alina, te imbratisez cu drag [flo2] ! Ce sa-i faci, astea-s bolile sezoniere. O sa treaca, sanatate multa!

Si la noi e foarte urat, ploua si e vant puternic. E o adevarata provocare sa pleci cu umbrela dupa tine [alcool] . Cica mai avem si maine si se mai raresc ploile.

Si noi tot 150, 100 rechizitele si 50 "donatie" pt. clasa. Ce sa facem, trebuie sa ne pliem pe necesitatile gradinitei. La scoala o sa fie si mai si... [fri]

Eu cizme de cauciuc nu-i cumpar, mi-e groaza de umezeala din ele... [batcap] . Pelerina are, sunt in cautari de ghetute si cizmulite pentru iarna, o sa-i cumpar cu un nr. mai mare sa le poarte si anul viitor [:)] . Sambata am avut deschiderea oficiala a Palatului Copiilor, ne-am plimbat si cu vaporasul pe Dunare, a fost frumos si Bianca a fost foarte incantata. De azi trebuia sa incepem lectiile de balet, dar cu asa ploaie unde sa te duci [alcool] ?

 

Btw, nu sunt "strong" in FB... [batcap] . Ce frumusica e Delia in poza cu trandafirul roz... [il]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina, te imbratisez cu drag [flo2] ! Ce sa-i faci, astea-s bolile sezoniere. O sa treaca, sanatate multa!

Si la noi e foarte urat, ploua si e vant puternic. E o adevarata provocare sa pleci cu umbrela dupa tine [alcool] . Cica mai avem si maine si se mai raresc ploile.

Si noi tot 150, 100 rechizitele si 50 "donatie" pt. clasa. Ce sa facem, trebuie sa ne pliem pe necesitatile gradinitei. La scoala o sa fie si mai si... [fri]

Eu cizme de cauciuc nu-i cumpar, mi-e groaza de umezeala din ele... [batcap] . Pelerina are, sunt in cautari de ghetute si cizmulite pentru iarna, o sa-i cumpar cu un nr. mai mare sa le poarte si anul viitor [:)] . Sambata am avut deschiderea oficiala a Palatului Copiilor, ne-am plimbat si cu vaporasul pe Dunare, a fost frumos si Bianca a fost foarte incantata. De azi trebuia sa incepem lectiile de balet, dar cu asa ploaie unde sa te duci [alcool] ?

 

Btw, nu sunt "strong" in FB... [batcap] . Ce frumusica e Delia in poza cu trandafirul roz... [il]

Mariana multumim frumos ptr aprecieri.

Am castigat o vizita la Heidi Choco World si am mers sambata , ne-am plimbat si noi ca fetele.

Noi nu suntem inscrise decat la dans la gradi ca de bugetul asta nu ne permite, dar trecem si peste asta.

Eu imi tot caut de munca si nu gasesc, vreau sa ma apuc sa invat excel-ul engleza si franceza trebuie sa imi scot si diplomele de la facultate.

 

Trag de mine sa fac treaba in casa, in cautare de cizme si ghete suntem si noi, mai ales ca noi mergem pana la tramvai pe jos si nu o pot duce in adidasi pe asemenea vreme [fri] .

 

M-am apucat sa citesc o carte foarte interesanta [flo2]  si sper sa reusesc sa extrag de acolo ce ma intereseaza [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi la gradi suntem doar la engleza, cursurile de balet sunt in principiu "gratuite" dar platim ~ 30 RON anual, c/v costumatiilor si participarea la concursuri [alcool] .

Am citit recent "Jurnalul Annei Frank" si ca sa raman in atmosfera de razboi am inceput sa re-citesc "Gestapo" de Sven Hassel.

Incerc sa-mi fac timp si pentru lectura...dar nu reusesc tot timpul [ping1] .

Vezi ca pe google translate ai posibilitatea sa exersezi si pronuntia cuvintelor. Succes [flor]  !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mariana noi la gradi suntem la engleza, dans si mindlab(niste jocuri care le dezvolta copiilor diverze abilitati).

 

Eu citesc 50 shades of gray [sm] , sunt deja la al 3 volum(cartea are 3 volume) [flo2]  si astazi am de treaba [spala]  [vase]  [curat]astazi eram invitate si la ziua unei fetite dar avand in vedere ca gecile de iarna ale Deliei ii sunt mici vremea de afara e ffff rece si noi de abia am terminat antibioticul preferam sa stam acasa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia]

 

Alina, ce mai faceti? Am intrat si pe FB, sunt tare frumoase postarile tale [flo2] . Din pacate tot nu ma pasioneaza... [batcap] .

Noi suntem foarte bine, multumim lui DD. Gradi-servici si retur. Car toata ziua  [shopi] si alerg de colo-colo, de-asta am ajuns sa am o silueta de invidiat, glumesc [;)] , incerc sa ma mentin si eu cum pot.

 

[pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...