Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce gratar e cel mai bun?


Recommended Posts

   

 

Păi, e clar chestie de gust. În plus, sunt tentată să aleg variante mai sănătoase (sau mai puţin dăunătoare) de a găti alimentele.

Nu te contrazic insa din 100% alimente consumate pe perioada de 1 an de zile 99.99% nu reprezinta gratarul facut pe lemne sau poate ca 00.01% reprezinta acest aliment deci chatia cu mai sanatos este corecta strict principial nu atat pt gratare. [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 92
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

Nu te contrazic insa din 100% alimente consumate pe perioada de 1 an de zile 99.99% nu reprezinta gratarul facut pe lemne sau poate ca 00.01% reprezinta acest aliment deci chatia cu mai sanatos este corecta strict principial nu atat pt gratare. [:)]

 

 

Păi, într-adevăr, nici eu nu aplic principiul ăsta numai la grătare, ci, în general, la tot ce mănânc. De fapt mă străduiesc să fie aşa, pentru că nu reuşesc mereu să aplic cu stricteţe "principiile" la care ne referim.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

e total gresita ideea ca daca ai gratar cu gaz nu stai afara in curte, aici sant tinute afara in spatele casei la iarba verde, ca doar nu il faci in casa gratarul,

eu am si pe carbune dar m-am saturat sa tot il curat, eu sant cae care grataresc si nu barbatamiu el e total pe langa asa ca eu sant la friptura si imi si place [:)]

 

tot steak imi place cel mai mult, dar si costitele pe gratar sant o minunatie,

eu am si electic, acum am si pe aragaz unul mic de fonta, pt lenesi cat sa fac repede un steak si se curata si repede,

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...