Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

ce a mai ros catzelul meu...


Recommended Posts

nu stiu daca ai vostri au obiceiul de a roade ce nu trebuie, dar sa va spun cam ce-i place sa adauge mai nou la dieta Pepper al meu.

Pepper e tare jucaus si de fiecare data cand vrea mai multa atentie e mai "nebunatic"...se ia de frunzele de vita (pusa doar de anul asta), de cate o frunza de rosie...mi-a scos din pamant leusteanul (foarte rar si greu de prins pe tarimul asta) si a ros din radacini...dar culmea  fost cand saptamana trecuta mi-a prins ochelarii uitati pe masa din gradina si le-a ros ramele. asa ca m-a aranjat ..de o programare si $100 pe ochelari noi.

dar cand am fost sa-mi comand ochelarii si i-am povestit celui de acolo de patzania mea, mi-a spus ca cel putin o data pe saptamana aude aceasta poveste...

am mai descoperit la piciorul de la masa din sufragerie ca a incercat sa roada o portiune cam de 2 cm...am retusat-o cu un marker.

a ros papucii -slapi ai baietelului, pur si simplu i-a ros, a inchitit din baretele din plastic...cateva bucatele le-a vomitat a 2-a zi...ne-am si speriat.

 

voi ce experiente aveti?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 10
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

[:)]  eu n-am catel, la mine acasa roade juniorul tot ce gaseste. Mi-a jumulit garoafele de pe balcon, si-a ros jucariile, a ros scaunele si cutiile de la dvd-uri, mi-a ros niste poze pe care le printasem pentru un album, a ros un prosop de bucatarie pana a dat gaura. A incercat sa roada si sapunul dar am fost pe faza. Mi-a ros in schimb papucii de plaja.

Am zis bine merci ca nu musca alti copii sau sa ne muste pe noi ca in rest totul e tentant.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

al meu e mix: shitzu cu poodle= shipoo

 

si ca sa revin la subiect, mai recent a descoperit murele...cum ii dau liber dimineatza direct la mure se duce...si daca nu mai gaseste la inaltimea lui incepe sa sara pe tufa sa le ia si pe cele de la inaltime....deci isi ia singur portia de vitamine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

michelle, iti trebuie castroane de inox. Totul din fier [:)]

Mie mi-a ros toate galetile din plastic, inclusiv tomberonul de gunoi. Se urca pe masa de plastic si se agata de crengile din copac. Rufe smulse de pe franghie zilnic. Fortata usa de la magazie si tarat afara tot ce se gasea acolo (saci de ciment etc). Zgariat peretele casei, dat jos tencuiala pana la caramida pe o portiune de 1 mp.

Doua cotete distruse, scos placajul de pe interior, smuls polistirenul, au ramas doar scandurile exterioare.

Ros saua de la doua biciclete, inclusiv buretii de la maner, acelasi lucru la trotinete.

Smuls perdea cu galerie cu tot.

Asta doar ce-mi aduc eu aminte. S-a intamplat cam pana la 2 ani, zilnic aveam surprize.

E drept, boxerii sant foarte inventivi cand sant lasati nesupravegheati.

Acum doar cand si cand mai mestereste ceva.

 

Ingrid si Cristi 10 ani

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

valeu...si nu exista nici o metoda?

la al meu e din ce in ce mai rau, nebunatic...inainte facea doar cand plecam de acasa...acum face de fatza cu noi, doar sa-l bagam in seama si sa ne incite sa-l alergam,sa ne jucam cu el...si sa nu credeti ca nu ne jucam cu el...dar el vrea non stop joaca.

cand plecam deja ne e frica sa-l mai lasam liber , asa ca-l lasam in lesa lunga de vreo 10 m.si  cu jucariii in jurul lui.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...