Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×
Membrii înregistrați beneficiază de funcționalități suplimentare. Participând la discuții, acumulezi puncte pentru tombole lunare cu premii atractive. Îți exprimi opinia, ajuți alți părinți și primești ajutor în schimb, totodată având șansa să câștigi. Ce te oprește? Înregistrează-te chiar acum!

Informatii site parfumuri, haine


Recommended Posts

Androix,insa asa e incurajat fara probleme comertzul cu fake-uri.

 

Adica eu imi rezolv problema,insa urmatorul poate fi tzepuit la fel de usor.

 

Si comertzul cu fake-uri chiar nu trebuie incurajat,

 

Dana

 

 

Adica daca eu cumpar un parfum si mi se pare o facatura, apoi il trimit inapoi si-mi primesc banii inapoi, cum mai exact e incurajat comertul cu fake-uri?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 29
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Sunt asa de multe site-uri care vad facaturi ca nici nu mai stii de unde si cum sa cumperi. Si nu numai la parfumuri, e valabil si pentru imbracaminte, incaltaminte, genti. Eu cred ca e important sa spunem site-urile/magazinele de unde am luat teapa, ca sa stie si altii, sa-l gaseasca la o cautare pe google. Pe mine m-a derutat un pic faptul ca sunt multe persoane care ii urmaresc pe fb, n-am gasit vreo reclamatie pe undeva, doar ca erau mult prea ieftine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine m-a derutat un pic faptul ca sunt multe persoane care ii urmaresc pe fb

 

Daca te uiti un pic in urma la postarile lor, au organizat concursuri cu "da like la pagina noastra pentru a castiga un parfum". Deci e clar ca multi sunt acolo doar pt. ca au participat la un concurs [:)]

 

Plus, like-urile se pot cumpara (se pot crea profiluri false, automat) si sunt extrem de ieftine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

androix, ca sa-ti raspund la intrebare : eu nu am luat teapa de la aoro, a luat-o colegul meu de birou, anul trecut. eram la curent cu scandalul aoro, nu am stiut ca si-a comandat la ei, am aflat abia in momentul in care i-am preluat eu coletul si am platit (el urma sa fie pe teren la ora sosirii pachetului). cand a desfacut pachetul, parfumul parea ok la prima vedere dpdv ambalaj, insa mirosul nu a persistat si nici nu semana cu originalul, el avea un original cumparat din duty-free si a putut face comparatia. l-am sfatuit sa posteze intamplarea, nu stiu daca a facut-o pana la urma si unde anume...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cumpar de la magazin in general (cand sunt reduceri, poti cumpara de ex. cu 10 Fr un parfum care costa de fapt 100...vor sa scape de ele din stoc...sau le poti lua cu reducere de pana la 70%). Am cumparat si de pe net de aici si nu am avut probleme; elvetienii nu isi permit sa vinda falsuri.

 

Am observat insa ca parfumurile sunt mai ieftine in Elvetia decat in Romania (incl.la Duty free in Romania sunt mai scumpe decat aici la magazin). Dar e adevarat ca TVA-ul e mai mic aici (8%).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...

.se pare ca la prima comanda primesti un original, ca sa fii agatat ca si client, apoi, la urmatoarele comenzi plasate, dupa cum iti este norocul, primesti un fake mai mult sau mai putin reusit...

 

Nici macar. Cei/cele care folosesc Mugler stiu, de ex. ca in interiorul cutiei exista un cod specific casei Mugler care se introduce pe site-ul oficial si iti returneaza daca e autentic sau nu. Ei bine, primul si singurul parfum cumparat de la aoro a fost un Mugler. Nici urma de cod, evident.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...