Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr bun care sa interpreteze o tomografie.


Recommended Posts

  • Răspunsuri 100
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mona daca sti vreo asistenta la Floreasca dute pana acolo. 

Nu conteaza la ce dr te trimite (cum il cheama) insa oamenii aia sunt f bine pregatiti. 

Nu cunosc pe nimeni anume dar unchiul meu a fost operat acolo de coloana acum o luna. Dupa ce a fost si in germania si in turcia, si nimeni nu ii mai dadea sanse sa mearga acum a inceput sa mearga iar. 

Au si aparatura buna si doctorii sunt ok. Macar pt o alta opinie...stiu ca probabil iti este extrem de greu dar nu poti sta asa la nesfarsit.

Parerea mea.  [flo2]  Sanatate multa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mona, l-am intrebat si pe seful meu si a spus ca e ciudat, adica la noi, dupa cum am spus, daca e hematom si nu s eretrage facem o incizie in anestezie locala, evacuam hemaztomul de acolo, spalam cu ser, punem un tub de dren, suturam la loc si a doua sau a treia zi scoatem drenul si gata, nu mai sangereaza nimic. A spus ca poate ai avut infectie, altfel nu isi poate explica de ce e asa. Mai intreaba exact ce si cum.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Am tras ceva cu operatia,chiar m am gandit la n moment dat ca pana aici mi a fost:),dupa doua saptamani de la operatie inca pierdeam zilnic 50 ml de sange,iar hemoglobina mea era opt,in conditiile in care inainte de operatie,analizele erau perfecte...Dar uite ca am fost ok pana la urma,la ultimul control dr si a cerut scuze si mi a spus ca totul s a intamplat din cauza cauterului care "uneori,mai da rateuri",ca sa l citez...N am ce sa i reprosez dr,e un om empatic,calm,care transmite siguranta....Asta ca o concluzie,pt ca au fost momente in care m am gandit ca nu stie ce face.Se pare ca a stiut.Operatia mea e ok,mi a ramas semn de la tubul de dren,pt ca dupa operatie,la o saptamana e la externare si doua de la operatia in sine,mi s a remontat tubul de dren,care a fost bagat in tot abdomenul(ma rog,furtunul ala a fost bagat din partea stanga pana in partea dreapta,ca sa fiu mai concisa:))....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dr mi a spus ca ma asteapta in vara pt abdominoplastie:)....si ma bata gandul sa ma duc,mai ales ca visez la asta de ceva timp,dar preturile din clinicile particulare faceau ca asta sa ramana doar un vis.Insa ma gandesc ca daca de la o simpla operatie am patit porcaria asta....,cine stie ce mi se intampla dupa abdominoplastie....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...