Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr bun care sa interpreteze o tomografie.


Recommended Posts

Andacos, din cate am citit a spus ca s-a dus la ginecolog care nu se baga la asa ceva, si a spus acum de acest chirurg vascular, care, din nou, nu are treaba cu asa ceva.

Daca a fost si la alti chirurgi generalisti care nu i-au recomandat asta chiar nu stiu de ce, inseamna ca probabil clinic o fi alta poveste. Dar din ce scrie in CT si din ce povesteste MOna, pare sa fie un granulom.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 100
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Roxana,eu am intrebat ca mi se pare de domeniul fanatasticului sincer...insa m-a lamurit Xio.(desi si eu am banuit asta si de asta am dat doua variante de "raspunsuri")

 

Sau ma rog din raspunsul ei ,am intzeles ca de fapt e alegerea ei s amearga la al doilea doctor(chirurgul vascular)...

 

No comment!

 

Dana

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Scuze ca raspund asa tarziu,dar nu prea am tp sa intru...Deci,sa sintetizez-am facut tomografie pt a vedea exact daca rana nu se inchide din cauza infectiei sau din cauza ca am fire pe interior,pt ca am auzit ,din partea medicilor,diverse pareri.Apoi,la med de chirurgie vasculara am fost,pt ca,intr adevar,o verisoara a sotului e asistenta sefa acolo.M am dus acolo pt a vedea daca mai am fire pe care mi le poate scoate fara sa mai fie nevoie de operatie...Credeti ca e asa simplu sa ma operez?In primul rand,va tb sa dau salariul meu pe doua luni...In al doilea rand,tb sa gasesc un medic chirurg bun...Cum sa ajung la el?In al treilea rand,va tb sa gasesc cu cine las copiii...In concluzie,am tot sperat ca se va rezolva si fara operatie...E clar ca nu se poate...acum,sa vedem cum gasesc un chirurg bun...sa va mai zic ca mi e frica?Cand imi amintesc ce am patit dupa ultima operatie,cum era sa mor,ma apuca groaza....Am fost acum cu rezultatul tomografiei la med de fam.Se pare ca necroza de la sold a afectat osul...De fapt,banuiam asta,pt ca at cand mi s a excizat tesutul afectat din sold,dr mi a spus ca daca mai stateam putin,imi taia piciorul din sold...Iar acum,cand merg mai mult sau stau in picioare mai mult,am dureri f mari de picior cu tot cu sold...Cine raspunde  pt toate astea?Cine raspunde pt toti banii cheltuiti,pt suferinta,pt timp pierdut?Cine?Stiti cum e sa te plimbi la Bucuresti ,pe la dr ,de 5 ani?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Scuze pt ton,dar starea mea psihica nu i una tocmai buna...Va multumesc pt sfaturi si chiar daca nu va nominalizez pe fiecare in parte,va sunt recunoscatoare pt toate sfaturile utile pe care mi le dati...Colac peste pupaza,fii miu asta mare[8 ani si jumatate],m a trezit dim ca ''uite,mami,iti spun ceva,dar sa nu te superi...Imi curge sange,o sa mor''...M am trezit buimaca si tasnea sange,nu intelegeam de unde,mi se parea ca ii curge din zona anusului...m am speriat cumplit...Nu stiu cum a facut,dar si a rupt ata de la preput [el zice ca a vrut sa se decaloteze,dar probabil cine stie ce experimenta...nu am insistat pe asta,nu l am certat,nu vreau sa ramana marcat]...Culmea e ca i a curs destul sange,se umpluse pe picioare...am fost la pediatru,s a uitat acolo,cat a lasat o fii miu,ca l ustura tare...A zis ca nu e nevoie de chirurg...Acum e jale cand urineaza....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mona, firele nu se vad la CT. E pacat ca ai cheltuit atatia bani aiurea, de-asta spun ca trebuie sa ai o indicatie pt a face o astfel de investigatie.

Operatia este foarte simpla, se poate face si fara internare.

Nu te costa, ca esti asigurata. Si daca nu esti asigurata te costa 400 de lei sa platesti asigurarea si gata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Xio,cum fara internare?Pai daca mi se face anestezie generala si imi taie tot abdomenul,pt ca am un nodul pe peretele abdominal,plus nu stiu ce s a mai vazut la tomografie,pot pleca imediat acasa?

Si da,sunt asigurata,insa cine te baga n seama fara spaga?Stiu ca e un subiect controversat si chiar nu vreau sa creez polemici,insa cu trimit de la med de familie as putea sa ma duc la un dr in Giurgiu,eventual...Dar pana nici ala nu vrea sa ma primeasca...La inceput,dupa operatie,cand ma duceam in Gr sa mi se umble in rana dupa fire,dupa ce mi a umblat o data[cu spaga aferenta,evident],a doua oara[m am dus la un interval de cateva luni,pt ca tot nu se inchidea],dr m a repezit si mi a spus sa ma duc la dr care m a operat,ca cine stie cu ce ata sunt cusuta...Asa ca,daca vreau sa ajung la un chirurg bun,tb sa scot bani din buzunar...Destul am ramas cu sechele la sold,de ma vait in fiecare seara de durere de picior cu tot cu sold...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...