Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr bun care sa interpreteze o tomografie.


Recommended Posts

...Am fost azi la control,mi a scos firele care mai ramasesera,apoi,mi a bagat pensa cu comprese sterile in burta si m a curatat,am avut numai cheaguri de sange si a fost dureros.Operatiunea a durat in jur de un sfert de ora,apoi mi a bagat o mesa si luni tb sa merg iar.Mi a zis ca s totusi ok pt a n am puroi.Xio,e normal ce mi se intampla,ca simt ca o iau pe campii.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 100
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Am fost azi la dr,mi a bagat iar pensa si a tasnit sange....Rosu inchis.Am vazut o oarecare panica in ochii asistentei care ma panseaza mereu.Dr m a curatat iar,dar nu atat de mult ca vineri si a lasat iar mesa acolo.Joi merg iar.Pana acasa mi am facut varza pantalonii,asta desi aveam pansament gros.XIO,cam cat poate dura nenorocirea asta?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu te speria d ereactia asistentelor, sunt unele care nu au experienta, si aici la spital au bagat in speriti unii pacienti cu presupuneri care mai de care mai ciudate.

Unde anume e plaga? E deschisa?

Daca sangele e inchis la culoare inseamna ca e sange vechi, adica hematom.

Iti spun cum facem noi in astfel de cazuri; anestezie locala, incizie de aprox 1-2 cm, scoti hemattomul cu o chiureta sau apasand, spalam cu ser, bagam un tub de dren, suturam si pansam.

La tine  e deschisa plaga, asta inseamna ca panseaza medicul la fiecare 2 zile. In mod normal trebuie sa se inchida de la sine. Ti-am spus ca pe internet oricum nu te pot ajuta prea mult, iti povestesc doar cum e la noi si iti spun la modul general ce e . Dar medicul care te panseaza ce a zis?

E mai bine?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi mi a bagat iar comprese si a curatat,plus ca a spalat inauntru.Si el mi a tot apasat pe abdomen pt a iesi sangele.Ideea e alta-se pot complica lcr mai mult de atat?Ar tb sa nu fac deloc efort(eu merg la piata,car aprox 2 -3 kg),spal vase,intind rufe,fac mancare,chestii pe care n are cine sa mi le faca.In plus,luni incep serv.Pot agrava toate astea?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...