Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr bun care sa interpreteze o tomografie.


Recommended Posts

  • Răspunsuri 100
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Xio,multumesc...Am ajuns la limita paroxistica(daca n o fi cumva vreun pleonasm)...Azi cand am schimbat pansamentul si am scos mesa dinauntru,a tasnit sangele ca la robinet.Mult.Rosu inchis.Am consumat trei pac de comprese sa l sterg....Acum,s a imbibat pansamentul si a trecut prin chilot si pantaloni....Cam cat naiba mai imi curge atat sange?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ela, nu-i vorba de experienta, ca nu pot decat sa imi dau cu parerea la modul general. Normal ar fi sa nu mai curga deloc sange.

Iti spun ce s-ar face aici: internare, analize de sange pt Hemoglobina, reinterventie.

In mod normal cand exista un hematom incizezi, cureti, speli, pui tub de dren, inchizi si gata. Daca spui ca la fiecare pansament schimbat curge mult sange si acum spui ca ti-a ajuns pana la chilot, eu m-as duce la medic. Better safe then sorry.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La ce medic?Ca abia l am gasit pe asta....LA NOI in oras nici nu poate fi vorba....Daca mai curge si maine asa,voi merge iar la Buc.Daca nu,merg joi,cand m a chemat el...Sangele e rosu inchis si nu miroase.Totusi,de unde atata sange?Xio,ai tu idee de unde?Si de ce cand mi a scos tubul de dren se limpezise,curgea mai mult limfa?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...