Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bobocei de sept-oct 2012 (26)


Recommended Posts

:))))))) hai ca esti tare Corina! Am facut si eu primul filmulet, tot asa... din an in Paste si dupa zic: sa adorm copilul. Pai ma luase pe mine o lene si un sooooomn! Si pe Maya ioc! Nici acu' nu doarme, de azi dimineata de cand s-a trezit nu a mai dormit deloc.

 

Peste mine intrase nepotul si ma intreaba razand: ce faci? Probabil nici el nu intelegea ce incerc sa fac. Ii zic. El: da' de ce? Eu:asa. El: da' vezi ca ai burta ridicata. De ce? Eu: pai de ce crezi ca ma chinui aici?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 220
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Salutare!

 

Stiti vorba aia: "toate bubele rele in ... fundul babei mele"? Aia suntem noi! Am ajuns pana la urma la Budimex aseara, dupa o experienta cat se poate de proasta la Regina Maria (unde am abonam) cu un doctoras care ne trimitea acasa ca n-are nimic copilu' decat putin rosu in gat si ochiul inflamat - da' se rezolva cu tobrex! Parca era din alt film! A fost ultima data cand m-am dus la astia la urgenta! Sunt praf si pulbere! [:(!]

 

Asa..deci mi-am urmat instinctul si am plecat la spital la Budimex unde l-a vz o dr si ne-a trimis si la orl (oftalmolog nu au!). Concluzia: are bronsiolita, rinofaringita, rinoadenoidita acuta si conjunctivita! [bang] [bang] [bang]  Doar urechile sunt ok! Am primit un carnat de reteta pe care am dat o caruta de bani, evident, dar nu mai conteaza, important e sa fie bine copilul!

 

Intrebare: le-ati facut vreuna la copilasi aerosoli pana acum? Daca da, cum ati reusit? La noi e chin si jale! [bang]  Am reusit putin dupa ce l-am adormit si cred ca asa voi proceda de acum in colo....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of Ancuta, multa sanatate! Doctorasul ala parca e unul din doctorii de aici... Se uita crucis la tine si zic ca nu ai nimic... Luca in afara de probleme cu somnul nu a fost racit/bolnavior, deci nush de aerosoli. Sigur fetele care au facut iti pot da mai multe detalii.

 

Corinuka, ore?! O Doamne, nuuuu!! Dimineata, dupa ce mananc neaparat, ca asa se recomanda, nu pe burta goala, fac exercitiile pt talie, apoi cele pt abdomen si termin cu cele de coapse. Evident ca nu pot tine ritmult, dar ma chinui. Mai mult nu fac. Ah, ma mai trezesc in timpul zilei ca mai fac abdomene clasice, cam 50 odata. Luca moare de ras cand ma vede ca ma aplec. Cand fac abdomene vine sa se catere si el pe mine. Na, ce sa faca si el... 

 

Fug ca alearga iar pe la modem si raman fara internet :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,

Ne-am intors si noi din miniconcediul de 10 zile pe care l-am facut in Italia. A fost bine, doar ca asa cum stiati de acum 2 sapt, pitica a mai bolit putin si in afara tarii, adica a continuat raceala cu tuse, i-a trecut totul dupa 2 sapt, noi am trecut prin febra 39, puroi in gat, muci, tuse, insa daca ma uit in urma imi dau seama ca a fost destul de rezistenta la boala. Am reusit sa nu o aspir pt ca nu suport faza cu batista bebelusului, si am reusit doar cu apa de mare spray, pediatrul din Tm insa mi-a recomandat si un aparat cu aerosoli, pe care l-am achizitionat, insa inca nu l-am folosit pe fetita, doar pe noi.

 

Am fost si la mare trei zile, in prima zi nu a fost vremea stralucita, insa dupa s-a imbunatatit si am reusit sa facem baie si in mare cu pitica.

 

Kytana, felicitari pt ambitia de a face sport, si eu incepusem sa merg la sala dar nu m-a tinut mai mult de 1 luna, sper sa reusesc de acasa, cu putin regim si sport.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt franta de oboseala; aseara cand am ajuns acasa era sa cad de ameteala (nici nu mancasem cine stie ce ieri). Piciul e mai bine, in sensul in care nu a mai facut febra si a dormit destul de ok (era si el mititelul terminat de oboseala).

 

In schimb sunt f suparata pe sistemu' lu peste privat cu toti neavenitii care isi dau cu parerea si se leaga de niste chestii care nu constituie urgenta pt care am venit noi. [vom]  Asta de ieri s-a legat de forma capului copilului si de greutatea lui [haibat] Altadata, una s-a legat de puta lui si de modul in care i-o decalotam [haibat] Si alta, mai demult s-a luat de mine ca de ce am inceput diversificarea in cond in care copilul avea peste 6 luni [bang]  Ma depaseste total!! Daca eu ma duc cu febra mare de ce te legi de forma capului si nu incerci sa depistezi adevarata cauza????

 

Hai ca v-am zapacit; scuze, dar trebuia sa imi spun si eu oful... [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anca :((

Nici Maya nu sta la aerosoli, dar eu nu ii pun masca pe fata, ii tin furtunasul la nas. Ii dau ceva nou de studiat/molfait si stau pe langa ea sa-i tin furtunul. Daca pleaca, ma plimb cu furtunul dupa ea. nu i-l tin lipit de nas, cat sa vina vaporii aia in raza ei si sa-i inspire.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

oauuuuuuuuuuuuuu cat ati scris.

 

Corina - esti tare funny; am ras de una singura

 

Kytana- eu sunt la greutatea de dinainte de nastere si nu am facut nici un efort dar nu imi place cum arat deci voi face si eu niste exercitii; multumesc.

 

Anca - si eu ca si Oli, nu ii pun masca pe fata, ii caut o ocupatie, chiar si TV in caz de forta majora desi eu nu il las deloc la TV si ii tin furtunul la nas. Sanatate multa!!!

 

Simonelia - nici mie nu imi place batista bebelusului dar pediatrii (singurul lucru cu care sunt de acord pana acuma toti pe care i-am intrebat) spun ca e VITALA in a nu face Otita.

 

Eu am fost cu Andrei la pediatra; nu are rosu in gat, nu are nimic la plamani; aceeasi concluzie si ca si datile trecute: de la dinti; are mai multa saliva, are scaune modificate, se musca singur si roade tot; deci aspir, pun maxitrol si il fac cu gel pe gingii - asta e, bine ca nu e bolnav.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kytanutz merci de lamuriri...oi mai incerca, sper sa nu mor :))))

Anca sanatate multa puiului! Doamne prin cate tre sa treceti...si te mai lovesti si de cati idioti..noi n-am facut aerosoli...

Simonelia bine ati venit din concediu...ma bucur ca pitica e rezistenta si s-a facut bine...

Norma si eu am ras, dar de necaz ca nu prea imi iese nimic...si eu astept poze cu voi...

David a dormit o ora de la 12, dupa pranz am fost la banca sa platesc niste facturi...acuma am fi iesit putin in parc ca-i prima zi fara ploaie, dar mi-o adormit...

Pupici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc fetelor! [pup]

 

Al meu nu sta nici 5 sec cu furtunelul spre nas, am incercat toate variantele! Imi da peste mana una doua  si daca insist incepe sa urle de nervi [batcap] Singura varianta e cand doarme..Numai sa adoarma ca nu prea are chef momentan [soricel] Studiaza o chitara de-a lu' frati-su [roker]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...