Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bobocei de sept-oct 2012 (26)


Recommended Posts

Buna seara, fetelor si multa sanatate bebelusilor.

 

La mine fetele sunt bine, Ilinca cu vesnicii mucisori, in schimb eu am o perioada de cand ma trezesc cu niste dureri groaznice dimineata. Ma doare spatele si, mai nou, soldurile, de abia ma misc. In timpul zilei ma lasa aproape de tot durerea, dar dimineata e jale. Stiu ca si unele dintre voi va plangeati de dureri de spate la un moment dat, ati reusit sa scapati de ele?

 

Va pup si va doresc somn usor si multa sanatate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 220
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata!

 

Dau o cafeluta sa va imbarbateze si poate sa ma impinga nitel la scris. :D

 

Bine ai revenit Elfica! Cat ma bucur ca ne-ai gasit. Abia astept sa ne mai scrii despre voi. 

 

Mai fetelor, toti boboceii sunt raciti? Sau cu dintisorii? Noi ne incadram la categoria dintisori. Doi, jos. Ii astept ca pe painea calda sa se mai linisteasca si el. 

 

Mie iar mi-a fost rau, greata, stari de ameteala, o migrena cumplita care m-a tinut de alaltaieri pana cand m-am trezit azi dimineata. Am dat si intr-o mica depresie, ce mai, tot tacamul. Dar nu va plictisesc cu asta. 

 

Stelutz, cum au iesit analizele?

 

Anaomaria, pe mine ma mai durea spatele. Sunt pe youtube exercitii pt spate, eu asa am scapat de dureri. Poti incerca

 desi par cam grele, dar sunt eficiente. 

 

Fug ca s-a trezit dupa nici 45 min. Azi dimineata iar s-a trezit la 04.30. Sunt zombie, nush cum sa fac sa se trezeasca mai tarziu...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Meniul de azi:

 

Dimineata: terci de ovaz cu piure de capsune

Pranz: ciorbita de legume (de-a noastra) cu cateva bucatele de paine facuta in casa si sfecla rosie coapta la cuptor cu piept de curcan la gratar si o lingura de iaurt

Seara: iaurt natural cu piure de struguri si un baton de cereale

 

[flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kytana - yamiiiiiiiiiiiiiiiiii, ce bun papati voi.

Noi avem asa: MD strugurei cu pere si ricotta, pranz ciorba de vacuta si piure de cartof dulce cu brocoli si galbenus, iar seara mamaliga cu branza si iaurt.

 

Minunea nu a tinut decat noapte, am revenit la 2 treziri pana dimineata; suntem tot cu muci si aspiram la greu, am fost din nou la pediatra si concluzia e aceeasi -  de la dinti.

dar e tot mai cuminte la aspirat; nu stiu daca isi da seama ca il ajuta sau doar s-a obisnuit.

Va doresc o zi perfecta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Offf, ce de bolnaviori! :( Sanatate tuturor boboceilor!

 

Noi suntem bine, inca asteptam dintisorii ceilalti, dar cred ca mai dureaza pt ca a inceput si ea sa mai lege 2-3 ore noaptea, deci n-o mai deranjeaza nimic.

Am reusit si eu sa spal pe jos in sfarsit, ca-mi statea pe creieri treaba asta. A stat nepotelul cu Maya. Acum o adorm si apoi sa mananc si eu ceva.

La ce meniuri scrieti voi, mi-e si jena sa zic ce-i dau eu: fructe, legume cu carne/ou/ficatel si iaurt. Mai nou seara vrea si ea sa manance. Ii dau rosii, mananca jumatate felie cu felie, cartof copt, mamaliga in mana si smantana cu lingurita (amestecate mi le scuipa).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Norma, ma gandeam ca ai intrebat de lapte. Eu ti-as zice sa incerci sa il pui la san in timpul zilei. Chiar nu vrea tzitzi deloc ziua? Luca mananca... mult! Avem un castronel de 300 ml, dimineata si seara il mananca plin, la pranz jumatate cu ciorbita si 3/4 cu felul doi. Nimic nu ramane. Apoi mai baga si un tzitzilot. Probabil de asta e si ditamai umflatu'  [soricel]

 

Oli, sunt sigura ca mananaca f bine Maya, altfel nu ar fi asa de activa. Oricum, genial cum papa ea separat. Papa ca un om mare :)))  [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kytana - am mai incercat dar nu doreste laptic intre mese, sta asa de alint si trage 2 gurite dar atat; nu a fost niciodata f mare fan mancare sau lapte; mananca pt ca trebuie sa ii e foame dar nu cere mancare niciodata; nici lapte cu a cerut, nu m-a cautat sub bluza, sau cand era in brate sa caute sanul...Este pofticios el de felul lui, si intinde3 mana cand mananca cineva ceva dar si daca ii dai e curios putin la gust, apoi le framanta in mana....le arunca, covrig mananca o bucatica mica pe care o tot molfaie....Tot incerc sa ii dau si eu in mana fructe sau paine dar e interesat de textura lor, le stoarce cu degetele, le freaca pe tavita de la scaun, le gusta putin cu limba dar nu e interesat de a manca singur. Doar biscuiti, covrig, orez expandat si f rar paine mananca singur.

 

Dar sa va spun ce a facut azi: l-a sters sotul meu la nas ca ii curgeau mucii si ce credeti ca a facut? Si-a suflat nasul; am ramas masca amandoi; si am mai incercat de cateva ori si de fiecare data si-a suflat nasul. Eu am tot incercat intr-o zi, fara sa schiteze nici un gest ca ar fi inteles, sa il fac sa sufle nasul. Si azi....ne-a shocat.

 

Pt ca marti luni noaptea plecam in concediu, azi am facut pe 3 zile mancare (sper sa nu ma condamnati dar chiar nu mai am timp printre cumparaturi, bagaje etc)

Supa crema de sfecla rosie, si felul doi praz, mazare si cartofi cu pui, curcan si galbenus. Astea ultimele le voi alterna evident.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...