Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

CIRESELE de mai-iunie 2013 (3)


Recommended Posts

Iris, se invata ea si cu zgomotele din magazin.

Cate clatiri face masina ta la programul scurt? Clatirea e cea mai importanta ...

 

Bai sa va zic un banc care circula pe aici si e f adevarat :

Pe primul copil il alaptezi la san, la al doilea ii dai lapte praf cu Evian, iar la al treilea cu apa de la robinet.

Destul de adevarat :)), ca mie mi se terminase apa intr-o seara si i-am pus un 30ml de la robinet, si nefiarta :)))).

 

Cu sterilizatul, cum am mai zis, eu nu sterilizez nimic, nimic si as avea destule : chestiile de la pompa, biberoanele. Am ajuns si eu la un bibe de LP la 2-3 zile, cu toate ca de cand e Maya in vacanta ma mult numai de 4 ori pe zi. Sunt f bucuroasa :).

 

Lily, super tortu :). Ce poftaaa.

 

Ralu, si eu zic ca joaca si faptul ca era alt cantar. Oricum dupa 2 luni ei iau mai putin in greutate.

Noi vinerea viitoare mergem si atunci facem ultima doza de Rotarix.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 513
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata..multu de urări. ..am iesit la terasa..a fost frumos..dar nuni-am facut poza:( ii facem azi..

 

Iris..ce peripetii...dar sa stii ca si eu fac ca flafi...las tv tare..cand am fost la tara a stat langa nepot care trantea jucarii si tipa continuu de fericire:)) chiar a invartit carutul cu bebe in el de l-a facut tiribomba:)) bunicului i s-a facut mila sinl-a mutat fix langa sot care tundea iarba:)) dar m-am mirat si eu ca tor dus doarme..acum am inceput sa cred ca il linistesc zgomotele astea ..pe strada pe care stau trec dimineata muulte masini mari..cocalari cu bmw tunat si kotociclisti teribilisti:)) sunt mulțumita ca nu are nicio treaba...

 

Flafi..o sa ma uit si eu pe net sa citesc despre limbajul semnelor..am auzit despre..pare interesant. .

 

Lily...super tort..yammy..

 

Ralu...bine ca nu a făcut febra puiul...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eva se culca pe la 22-22h30 si se scoala pe la un 8, mananca bine si doarme pana la 11. O culc in body cu maneca scurta si pantalonasi. Azi dimineata fac prostia sa-i dau pantalonasii jos cand manca. Ei, ea a crezut ca gata, night is over si nu a mai fost chip sa stea in patut. Am luat-o cu mine in pat, ca o scula pe Maya. Acolo rasete si dragalasenii printre cascaturi :). Intr-un final a adormit. Se scoala Maya, vine si o vede pe sora-sa cu mine : de ce ea e cu tineeee.

Ziua nu doarme chip in patutz, doarme in brate, in carutz. Seara insa nu am robleme : laptele si dodo.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreea. .m-au sunat ieri pt al doilea control gratuit si m-am programat si la restul. .asa ca merg luni la pediatra..pe 30-31 la eco de sold la stamate..si pe 5 august la Niculescu in clinica la favorit...am vazut si poza cu wrapul..pare ca sta ff bine:) al meu nu știu daca arcsta..afara ii place sa stea cu fata spre lume..:)

 

Mony funny tare cu gravi in luna 24:)))

 

Apropo de cresterea in greutate si ce spuneai tu. :) vecina mea are 3 copii..la primul isi facea griji pt ca voma mult si luase doar 1 kg in prima luna. .la al treilea..nu și-a facut griji la cele 350-400 gr..:) a zis ca vede luna următoare cum sta treaba:))

 

Sa stiti ca dupa primele 2 sapt. cand Andrei a luat cate 400 gr..in ultimele doua nu a depasit 200..dar am văzut ca s-a lungit..ii sunt bune body de 2 luni..cele de o luna sunt fixe sau mici..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vicky..nici Andrei nu vrea ziua deloc in patut...dar noaptea e ok...doarme bine zic eu pt brbs de o luna. Adoarme ka 22-22:30..prima masa la 4..a doua cand se si trezestea 9 jum...duoa xare ori iesim la plimbare..ori..daca e prea cald..stam si ne dragalasim pana la 12-13..

Doarme in scoica..in landou .pe pat..patutul e cah:))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragelor,

 

Vicky, vreau si eu somn ca al tau:) stii ca te invidiam pentru cele 7 ore legate de noapte, acun avem si noi 6. Cand vom mai creste, peste cateva saptamani o sa ajungem ca voi!

 

Mie mi a zis doctora ieri, apropo de leagan, ca daca as putea sa aman cat mai mult folosirea lui va fi in avantajul meu pe viitor, nu se va grabi sa se ridice in fundulet, fapt care adecteaza coloana daca se intampla prea devreme

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maddie, cred ca la stamate am fost si eu. (e o tanti, nu?) Daca e cea la care am fost, e super draguta. Legat de eco la inimioara, o sa-mi povestesti tu cum a fost. :) Sotului i-a zis ca la favorit e liber abia in noiembrie. :)) Mi s-a parut cam ciudat, da' asa o fi, probabil e f bun dr si e solicitat. Si eu am avut mari emotii cand l-am pus in wrap, dar ma bucur ca a stat.

 

Va invidiez ca dormiti atatea ore noaptea. :) A avut si al meu bebe niste tentative de somnic mai lung acum vreo 2 saptamani, dar "si-a revenit". :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aa..mi-am amintit ceva..eu noaptea il schimb de fiecare data..nu face kk..dar face mult pipi..e pampersul full. ..si nu il las asa...dar il schimb repede si ii dau sa suga..fara dragalasenii..adoarme repede la loc..eu il sterg cu servetele de fiecare data..doar cand e fff murdar il bag sub chiuveta..nu am avut probleme..avea o iritatie mica din spital cu care ne-am chinuit. .dar a trecut si acum nu mai dau cu crema decat seara sau o data la doua zile...si alternez galbenele cu bepanthene sau una de la Himalaya..sudocrem am zis ca folosesc cand e iritat..

 

La sterilizat nu ma bag..nu am ce sa sterilizez..are doar o lingurita cu care ii dau picaturile..dar o spal si atat..

 

Am inceput sa mananc caise..sa vad daca il deranjeaza..dulciuri nu mananc..singurele de care m-am atins au fost niste fursecuri cu stafide..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreea..eu am vb direct cu cea care m-a sunat de la spital..nu am sunat in call center:) stamate e un tip..mircea stamate..cica e ff bun..eu am facut la el pt ca era recomandat pe fisa de externare..o sa iti zic cum e..:) la tine e bine ca nu mai plange. .e un pas înainte:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragelor,chiar am lipsit mult de pe forum,sper ca sunteti bine toate,si bebeii vostri la fel!

Am mai intrat pe net,dar nu am avut timp sa intru sa citesc pe forum,ca in ultimul timp am avut ceva probleme.

Fata mi-a racit la tara,si mi-au adus-o ai mei vinerea trecuta cu febra,fuguta la urgenta cand avea 39.8,era mai mai sa-i vina rau mititicutei mele pe hol.

Internare rapida,eu nu aveam cum ca trebuia sa stau cu bebe ,asa ca am internat-o pe mama cu ea.Avea amigdalita,si un pic de infectie urinara.In fine,e bine,e acasa de marti,sper sa nu mai avem probleme macar o perioada,ca la cat e de sensibila cu gatul ma astept oricand la o noua problema.

Colacpeste pupaza de acum 2 zile,eu cu durere mare de san,de fapt sub san ma durea,inrosit,sun repede ginecoloaga....mastita.

Sunt pe oxacilina,diclofenac unguent ,geata la san,muls...tot tacamul.

Cam astea sunt noutatilela noi.Bebe tot are colici,mananca la 2 ore jumatate cam 120 ml,are 6,4kg,creste ca un zmeu.

Va pup,sa aveti o zi buna!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...